Fethiye Yamaç Paraşütü - İnter Yamaç Paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü

LOKASYON
Muğla/Fethiye
PİLOTLAR
Burhan Felek ve Gizem Aydoğan
GEÇERLİLİK
31 Aralık 2022

Yamaç paraşütü bir kere kaygıyı bırakıp gerçekleştirildikten sonra tadına doyulmayan hava sporudur. Dünya genelinde çeşitli bölge ve alanlarla yıllardır gerçekleşen bu spor, yurtdışından gelen yamaç paraşütü sporcularının Fethiye’yi keşif etmesinden sonra ülkemizde de oldukça yaygın hale gelmiştir. Yıl içerisinde hangi ayda dilerseniz dileyin uygun rüzgar koşulları sağlandığında gerçekleştirebileceğiniz bu muazzam spor sizlere daha önce tatmadığınız duyguları tatmanızı sağlayacak. Aynı zamanda unutulmaz bir anın tadını çıkaracaksınız.

Fethiye, Ölüdeniz’ i ile oldukça meşhurdur. Turkuaz mavisi güzel deniziyle beraber sahip olduğu sakinlik dolasıyla her yıl birçok tatilcinin durağı olmaktadır. Güzel bir tatil yerinin olmasıyla beraber gezip görülecek çok alana sahip olmasıyla beraber doğa aşığı insanlar için bulunmaz bir nimet olarak adlandırabiliriz. Bunun yanında doğa tutkunlarının yeni tercihi yamaç paraşütü uçuşlarımız sayesinde size Ölüdeniz’ i hiç görmediğiniz bir şekilde yansıtarak tekrar hayranlık duymanızı sağlamaktayız. Fethiye yamaç paraşütü denildiğinde yapılacak en uygun alanlar arasında yer almaktadır.

Fethiye Uçuş Alanları

Fethiye’nin keşif edilmesinden sonra uçuş tepesi olarak kullanılan ve en bilinen nokta Babadağ tepesinde gerçekleştirilmektedir. Burada yurt içi ve yurtdışından olmak üzere yılda yüz binin üzerinde kişi gelerek yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirmektedir. Bu yüzden dünyada yamaç paraşütü yapılacak en iyi merkezler arasında gösterilmektedir.

Fethiye yamaç paraşütü Babadağ tepesinde dört farklı irtifa noktasında yapılmaktadır. Bunlar 1200, 1700, 1800 ve 1960 metre olmak üzere ayrı dört pistten oluşmaktadır. Buradaki farklılığın sebebi her yükseklikte rüzgar yönü farklı olmaktadır ve o gün uygun rüzgar yönü hangi tepedeyse o tepelerde uçuşlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Uçuş alanında gerekli hazırlıkların sonunda profesyonel yamaç paraşütü eğitmenlerimizle sizlere yirmi beş otuz dakikalık mükemmel bir manzara eşliğinde uçuş imkanı sağlamaktayız. Ayrıca profesyonel fotoğraf makineleriyle video ve fotoğraf kayıtları yaparak uçuş sonrası dileğinize göre sizlere teslim ediyoruz. Uçuşlarımız tamamlandıktan sonra Belcekız sahiline iniş yapıyoruz. İnişlerimiz sahilde özel bir alan için ayrılmış bulunmaktadır ve bu alanlarda bekleyen yardımcılarımız sayesinde inişler tahmin ettiğinizden daha basit bir şekilde gerçekleşmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?