Sivas Yamaç Paraşütü - İnter Yamaç Paraşütü

Sivas Yamaç Paraşütü

LOKASYON
Sivas Kardeşler Tepesi, Kelkit Vadisi
PİLOTLAR
Burhan Felek ve Gizem Aydoğan
GEÇERLİLİK
31 Aralık 2022

Yamaç paraşütü havada süzülürken isterseniz sizlere akrobatik hareketler yapmanıza, isterseniz özel günlerinizde doğum günü kutlamanıza hatta ve hatta evlilik teklifleri yapmanıza olanak sağlayacak farklı bir oluşumdur. Aslında yamaç paraşütü bir hava sporudur. Ancak bu sporu çok farklı amaçlar içerisinde gerçekleştirebilir, güzel günlerinizi taçlandırabilir ya da bu güzel günlerinizde sevdiklerinize uçuş kartı hediye edebilirsiniz. Bu sayede sevdiklerinize unutulmaz yaşamasına olanak sağlayabilirsiniz.

Yamaç paraşütü sporu gerçekleştirilirken kişilerin anlaştığı firmaların sağladığı kolaylıklar büyük önem taşımaktadır. Ekibimizle birlikte belirli şehirlerde gerçekleştirmeye başladığımız bu hizmet gün geçtikçe ilerleyip gelişerek deneyim edinmemize olanak sağladı. Bu olanaklar sonucu Türkiye genelinde imkan dahilinde birçok şehre dağılarak bu şehirlerde yamaç paraşütü yapmanıza olanak vermekteyiz. Ayrıca anlaşılan ekibin sahip olduğu ekipman oldukça önemli bir unsurdur. Sahip olduğumuz ekipmanlarımızı uçuşlarımız sırasında görebileceğiniz gibi şuan belirtmek gerekirse uçuşlar sırasında yamaç paraşütü pilotlarımızın iletişim kurabilmesini sağlayan telsiz, ayrıca çok düşük bir ihtimal dahi olsa olası bir kazada kullanabileceğiniz yedek bir paraşüt bulunmaktadır. Ayrıca oluşabilecek bu düşük ihtimalli kazalarda korunmanızı sağlayacak kask ekipmanımız bulunmaktadır.

Sivas Yamaç Paraşütü Alanları

Ülkemizde yayılarak genişlettiğimiz bu yamaç paraşütü alanları arasında Sivas şehri de bulunmaktadır. İç Anadolu bölgesinde bulunan bu şehirde rüzgar oldukça kullanışlı bir noktadadır. Bu yüzden Sivas yamaç paraşütü açısından şanslı bir şehirdir. Sivas yamaç paraşütü alanlarına baktığımızda ise Cumhuriyet Üniversitesi’nin yaslandığı Kardeşler tepesi bulunmaktadır. Bu tepe kuzey rüzgarına uygundur. Aynı zamanda çoğu uçuş tepesine ulaşımda zorluk yaşanırken buraya araçla ulaşmak mümkündür, yol ulaşıma uygundur. 

İniş alanı ise yine aynı şekilde uygun bir çimenliktir ve burası da üniversitenin üst kenarıdır. Tepenin irtifası ise 200 metredir. Aynı zamanda Gölova ilçesinde de uçuş alanlar bulunmaktadır. Ayrıca Kelkit vadisinde 1500 metrelik tepe noktaları da yamaç paraşütü için uygun alanlardır. Baktığımız bu durumda Sivas yamaç paraşütü yapmak adına oldukça elverişli bir şehirdir uçuş yapmak istediğiniz tepeyi ayarladıktan sonra yapmanız gereken uçuşu yavaş yavaş gerçekleştirerek bu uçuş sırasında daha önce tatmadığınız o özgürlüğün tadını çıkarmak.

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?