İZMİR YAMAÇ PARAŞÜTÜ

İZMİR YAMAÇ PARAŞÜTÜ
İZMİR YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Macera tutkunlarının sevilen yeni sporu yamaç paraşütü ülkemiz genelinde gün geçtikçe yayılarak devam etmektedir. Üstelik yamaç paraşütü yapmak için illa maceracı deli dolu bir kişiliğe sahip olmanıza da gerek yok. Bulunduğunuz ya da aşık olduğunuzu şehrinizin güzelliğini insanlardan uzak bir şekilde seyre dalmak istemez misiniz? İşte istediğiniz ve gerçekleştirmek istediğiniz bu hayalinizi size ve sevdiklerinize yaşatmak adına şehirlerinize gelerek sizlere bu uçuşları sağlamaktayız.

Yamaç paraşütü ülkemizde yurtdışına nazaran daha geç gelmiş olsa da sahip olduğumuz yamaç paraşütü pilotlarımız yirmi beş yıllık bir deneyime sahiptir. Ülke genelinde birçok şehirde bu deneyimleriyle uçuşlar gerçekleştirerek müşterilerimize inanılmaz güzellikte anılar yaşamasına yardımcı oluyoruz. Uçuş yapmak isteyen kişilerin sahip olması gereken bir özellik ya da bilgi birikimi gerekmeksizin tek yapmanız gereken uçuş anında olabildiğince koşmak! Ya da engelli bireylerimiz için yardımcı arkadaşlarımız ve eğitmenimizin koşması sonrası paraşütü havalandırarak o muhteşem hissi sizlere yaşatmayı hedeflemekteyiz.

İzmir Yamaç Paraşütü Alanları

İzmir yamaç paraşütü de son zamanlarda uçuşlar yapmayı tercih ettiğimiz şehirler arasında yer almaktadır. Doğa güzelliği ve tarihi güzelliğiyle de bizi kendilerine aşık eden İzmir’e yamaç paraşütü yaparak farklı bir açıdan bakıp bir kere daha hayran olmaya hazır olun. Profesyonel eğitmenlerimiz ve eksiksiz ekipmanlarımızla sizlere unutulmaz bir gün yaşatacağız. İzmir yamaç paraşütü alanları arasında ilk olarak Ödemiş gelmektedir. Salihli’ye giderken Ödemiş’e yirmi kilometre uzaklıkta yer alan Gölcük Beldesi ile Bozdağ arasında A tepesi mevkiinde Ovacık Köyü’nde uçuşlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu bölge Ege bölgesinin yarış alanlarına en uygun pistidir ayrıca. Alan yeşil çimenlikten oluşmaktadır. Atlayışlarınız sonrası aşağıda bulunan insanlar tarafından da ilgiyle izlenebilmektesiniz. İzmir yamaç paraşütü alanlarından bir diğeri Tire Güme Dağı’nda bulunan üç çıkış pistidir. Bu üç pistin irtifa bilgileri 700, 900 ve 1100 metrelik kalkış alanları bulunmaktadır. Gün içerisindeki rüzgârın yönüne göre uygun kalkış alanı belirlenir. Hazırlıklar sonrası uygun kalkış noktasından gökyüzüne doğru usulca süzülürsünüz. Bu güzel anlarınız siz tadını çıkarırken aynı zamanda eğitmenimiz tarafından uygun açılardan pozlanır.