ANKARA YAMAÇ PARAŞÜTÜ

ANKARA YAMAÇ PARAŞÜTÜ
ANKARA YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Ankara, havasıyla ve yoğunluğuyla ünlü bir şehirdir. Beyaz yakalılar denildiği zaman akla gelen ilk şehir olan Ankara büyük bir ciddiyet yaratmaktadır. İnsanlar oluşan bu şehirleşme içerisinde okul, iş ve ev üçgeninde gerçekleşen yoğunluk çoğu zaman insanı bir kapana sıkılmış gibi hissettirmektedir. Gelişen bu zorunluklar içerisinde insanı rahatlatan unsurlar sosyal çevrelerinde gerçekleştirdiği aktivitelerdir. Ve ülkemiz genelinde olduğu gibi artık Ankara’da da yamaç paraşütü oldukça tercih edilen bir spor haline gelmektedir.

Nedir bu yamaç paraşütü? diye soracak olursanız, yamaç paraşütü havada gerçekleşen bir spordur. Dilerseniz havadayken çeşitli akrobatik hareketler yapabilir, dilerseniz yiyip içebilir ya da sadece bir kuş gibi süzülerek ayaklarınızın altındaki şehrin güzelliğine odaklanabilirsiniz. Tüm bunlar size kalmışken bizlerin yapması gereken tek şey sizleri bu güzel uçuşlara hazırlamak ve uçuşlarınızı gerçekleştirmenizde yardımcı olmaktır. Ekibimizle birlikte her insana gerçekleştirebildiğimiz bu uçuşlar dilerseniz veli izniyle çocuklara, engelli vatandaşlarımıza ve reşit her birey için gerçekleştirebilmekteyiz. Ekibimizin sahip olduğu yaklaşık yirmi beş yıllık bu yamaç paraşütü tecrübesi uçuşlarımıza yansırken sizlere uçuşlarımız sırasında büyük güven duygusunu yansıtmamıza sebepte olmaktadır. Yamaç paraşütü sırasında yapmanız gereken tek şey bilgi sahibi olmak değil iyi bir koşucu olmaktır. Evet yapmanız gereken tek şey, paraşütün yerden havalanmasını sağlayacak hava akımına kapılması için birkaç metre yamaç paraşütü pilotumuzla birlikte koşmaktır.

Ankara Yamaç Paraşütü Alanları

Bulunduğun konumdan dolayı sahip olduğu hava durumları belirli aylar içerisinde Ankara yamaç paraşütü yapmaya olanak vermektedir. Bu havalarda oluşan uygun rüzgar durumu sizlerle birlikte sağlıklı bir şekilde uçuşlar yapmamıza olanak vermektedir. Ankara yamaç paraşütü alanlarından örnek vermemiz gerekirse tarihi ipek yolu üzerinde bulunan şirin kasabada bulunan Ayaş’ tır. Ayaş’ta yamaç paraşütüyle uçmadan önce bu minik kasaba da ufak bir turlama yaparak rahatlayabilir, uçuşa daha hazır hale gelebilirsiniz. Uçuş alanına ulaşım kolay olarak sağlandıktan sonra sizleri hazırlamak adına çalışmalarımıza başlarız. Uçuş sırasında oluşabilecek düşük ihtimalli kazalara yönelik alacağımız tedbirlerle sizleri korumakta ve uçuşlarımızı büyük bir güven içerisinde gerçekleşmekteyiz.