UÇMAYA CESARETİN VAR MI?

Adrenalin arıyorsanız, her zaman ve herkesin yaptığı etkinliklerden sıkıldıysanız, özgürlüğü heyecan ile bir potada eritmek isteğindeyseniz ve hem eğlenmek hem spor yapmak istiyorsanız, üstüne bir de uçmaya cesaretiniz varsa yamaç paraşütü tam size göre demektir.

Van Yamaç Paraşütü


Ülkemiz doğal güzelliklerle çevrili insanın içini huzur kaplayan alanlarla çevrilidir. Bulunan her manzaranın karşısında huzura kapılmamak elde değildir. Özellikle büyükşehir dışında yaşayan bireyler bu konuda şanslıyken gelişmiş yerlerde oluşan konut çokluğu, iş yoğunluğu sebebiyle şehirde yaşayan insanlar daha az fırsatla karşı karşıya kalmaktadır. Oluşan yoğunluktan bunalan bireyler aynı zamanda şehre kuş bakışı bakmak ve huzura ulaşabilmek adına yollar aramaktadır. Sadece uçakta gerçekleşen uçuşlarla bu amaca kolaylıklı ulaşılıyor iken artık gelişen hava sporları sayesinde bireyler isteklerini yerine getirmektedir. Özellikle keşfedilmemiş alanlarda yapılan hava sporları daha zevkli olmaktadır. Van yamaç paraşütü bu alanda yapılabilecek en iyi şehirler arasında bulunmaktadır.

İSTANBULA YAKIN YAMAÇ PARAŞÜTÜ NEREDE?

Yamaç paraşütü, bireylerin uçma hayalini gerçekleştirme konusunda yardımcı olan bir hava sporudur. Bu hava sporu sayesinde şehrin gürültüsünden uzaklaşarak sakince kafanızı dinleyebilir aynı zamanda bulunduğunuz şehri ayaklarınızın altına alarak keyif sürebilirsiniz.  Yamaç paraşütü çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilen bir hava sporudur ve dilerseniz eğitimler sonucunda bireysel dilerseniz hiçbir eğitim gerektirmeksizin tandem (ikili) uçuşlarla pilot eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz. Şehrin kalabalığında ve yoğunluğundan sıkıldığınız her an yamaç paraşütü sayesinde kendinizi dinlemeye ve dinlendirmeye çekilebilirsiniz. İstanbul gibi bir şehrin gürültüsünden oldukça sıkıldıysanız yamaç paraşütü tam size göre! Peki İstanbula yakın yamaç paraşütü nerede bulunmaktadır? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü


Özgürlüğüne düşkün, bulutlara ulaşmak isteyen ve bir doğa aşığı olan her bireyin başvurmak isteyeceği bir hava sporudur: yamaç paraşütü. Yapılacak olan uçuşlar sayesinde bireylere bulutlara ulaşarak gökyüzünün maviliğinde kaybolacak hatta kimi zaman kuşlarla birlikte uçuşlar gerçekleştirecektir. Ülkemiz dışında oldukça geniş bir kitleye hitap eden yamaç paraşütü ülkemizde de giderek önem kazanmaktadır. Özellikle Ölüdeniz civarlarında yayılmaya başlayan bu spor günümüzde birçok şehirde gerçekleşmektedir. Tekirdağ yamaç paraşütü açısında da tercihler arasında yer alan şehirler arasında gelmektedir. Uygun alanların bulunmasıyla beraber uzman pilotlarla birlikte bu uçuşlar rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

İSTANBUL YERİ YAMAÇ PARAŞÜTÜ ÜCRETİ

 

Yamaç paraşütü, bireylerin gökyüzünde bir kuş edasıyla süzülerek ilerlemesinde ve bulutlara ulaşmasında yardımcı olacak bir spordur. Bu spor neredeyse her bireyin gerçekleştirebileceği kadar kolaylığı bulunmaktadır. Bireylerin bu sporu yapmasına engel olacak bir sağlık sorunu olmadığı müddetçe yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştirilebilmektedir. Paraşüt uçuşları bireylerin cesaretini sonuna kadar zorladığı ve adrenalini doruklarına kadar yaşayabildikleri bir hava sporudur. Yamaç paraşütü uçuşlarını gerçekleştirmek isteyen bireylerin ise akıllarına takılan genel bir soru bulunmaktadır. İstanbul yeri yamaç paraşütü ücreti olmaktadır. Bu soruya cevap aramak adına çeşitli araştırmalarda bulunan bireyler farklı sonuçlar elde edebilmektedir bunun sebebi de kulüplerin değişikliklerinden kaynaklanmaktadır.

Tandem Nedir? Tandem Yamaç Paraşütü Nedir?

Hayatın sıkıcı yönü insanları oldukça sıkboğaz ediyor ve bu durumdan biraz olsun kurtulmak istiyor insan. Bunun için gereken boş zamanı kendinde bulsa da bazı durumlarda boş zamanında kullanılması konusunda yeterli beceriye sahip olamayabiliyor ve bu boşa zaman değerlendirilme konusunda oldukça kısır kalabiliyor.

İSTANBULDA YAMAÇ PARAŞÜTÜ


Uçmak belki de birçok insanın hayal ettiği bir durumdur. Zamanında Hezarfen Ahmet Çelebi tarafından ilk olarak gerçekleştirilen Galata Kulesinden uçuş denemeleri günümüzde sonuç vermiştir. Üstelik daha basit koşullarda ve zahmet gerekmeksizin gerçekleşen bu uçuşlar, uçuşa dair bir bilginiz olmaksızın gerçekleşebilmektedir. Sizlerin tek yapması gereken uçuş hakkında karar vererek, bizlere ulaşıp rezervasyon yapmasıdır. Bundan sonrası gerekli ekipmanların bizler tarafından karşılanarak profesyonel yamaç paraşütü eğitmenlerimiz tarafından gerçekleşmektedir.

Yamaç Paraşütü Nedir?

Yaşam boyunca çalışmak, öğrencilik yapmak herkes için gerçekten yorucu ve sıkıcı zamanların başlangıcı oluyor. Bu sıkıcı zamanlardan kurtulmak, istenilen eğlenceyi sizlerde yaşamak istiyorsunuz değil mi? Bunun için önerilebilecek pek çok spor ve eğlence var ancak içlerinden en eğlencelisi, en çılgını yamaç paraşütü.

Yamaç Paraşütü Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Şey

Yaşam boyunca çalışmak, öğrencilik yapmak herkes için gerçekten yorucu ve sıkıcı zamanların başlangıcı oluyor. Bu sıkıcı zamanlardan kurtulmak, istenilen eğlenceyi sizlerde yaşamak istiyorsunuz değil mi? Bunun için önerilebilecek pek çok spor ve eğlence var ancak içlerinden en eğlencelisi, en çılgını yamaç paraşütü. Öyle korkulduğu kadar zor olan bir şey değil, kursları ve hocaları ile bu iş kolay bir şekilde halledilebilir. Önemli olan hayal etmek ve bu hayalin gerçekleştirilmesini sağlamaktır. Bu

nedenle korkuların hayallerden yüksek olmaması gerekmektedir. Sizler için yamaç paraşütü hakkında bilinmesi gereken 10 şey adıyla bir derleme yaptık ve bu 10 şey arasında neler var gelin hep birlikte görelim ve değerlendirmesini yapalım.

İstanbul Civarı Yamaç Paraşütü

İstanbul Civarı Yamaç Paraşütü yapılacak yerler neresidir? İstanbul civarı paraşüt uçuşlarımızı Çatalca Ormanlı'da gerçekleştirmekteyiz. İstanbul, yamaç paraşütü yaptığımız yerlerin başında gelmektedir. Her ne kadar şehirleşme oranı yüksek olsa da özel bir alan ve oluşum gerekmeksizin havalanmamıza yardımcı olacak bir tepe noktası işimizi görmektedir. 

En Yakın Yamaç Paraşütü Yapılacak Yerler

Kişiler çoğu zaman hayatın karmaşasından, oradan oraya koşuşturmaktan yorulmakta ve sıkılmakta çoğu zaman bir kaçış noktası aramaktadır. Her ne kadar yalnız kalmak kişilere belirli bir alan sunsa da kişilerin artık her alanı kapsaması, yalnız kalacak ortamların da azalmasına sebep olmaktadır. Bundan dolayı artık yamaç paraşütüyle birlikte gökyüzünde yalnız başına kafa dinlemek mümkün! Bireyler bu sayede gereksiz kargaşadan uzaklaşarak ilerleyebilmektedir. En yakın yamaç paraşütü yapılacak yerler konusunda edineceğiniz bilgi sayesinde sizlerde farklı yerlerde çeşitli uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi bir an olsun ödüllendirerek yalnız kalmanız, kendi içinize dönmeniz mümkün olabilir.