TRABZON YAMAÇ PARAŞÜTÜ

TRABZON YAMAÇ PARAŞÜTÜ
TRABZON YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Yamaç paraşütü yapmak sizleri bir kuş gibi hissetmenize ve özgürlüğe kanat açıyormuş gibi hisler duymanıza sebep olacaktır. Özgürlüğünü tam olarak yaşamak isteyen ve şehir karmaşasından...

Yamaç paraşütü yapmak sizleri bir kuş gibi hissetmenize ve özgürlüğe kanat açıyormuş gibi hisler duymanıza sebep olacaktır. Özgürlüğünü tam olarak yaşamak isteyen ve şehir karmaşasından oldukça bıkmış insanlar tarafından fazlaca tercih edilen bir spordur. Bu sporu gerçekleştiren çoğu müşterimizden duyduğumuz ilk şey tekrar bu duyguyu yaşamak istedikleri olmaktadır. İkinci olarak ise kendilerini ilk defa bu kadar özgür hissettikleri olmaktadır. Eğer kendinizi bu kargaşadan kurtararak ortamdan uzaklaşmak istiyorsanız yamaç paraşütü size önerebileceğiniz en uygun spordur. Gelin biraz yamaç paraşütünün ne olduğu konusundan daha ayrıntılı bahsedelim.

Yamaç paraşütü gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bu huşulardan ilki uygun hava koşulları ve rüzgarın şiddetidir. Özellikle rüzgara bağlı olarak gerçekleştirilen bir spor olan yamaç paraşütü bu konuda dikkat edilmesi gereken noktadır. Yamaç paraşütü pilotlarımız uçuşlarını gerçekleştirmeden önce rüzgar ölçer tarafından rüzgarın ölçümü sağlanır. Buna göre uçuşun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine karar verilir. Uçuş sırasına geçilmeden yine kişinin kaskını taktığından, kemerlerini doğru taktığı konusunda emin olunmadan gerekli güvenlik tedbirleri alınmadan uçuş gerçekleştirilmez. Uçuşa hazır olunan noktada ise yamaç paraşütü pilotumuz tarafından koşulması konusunda size ikazda bulunur. Bu ikaz sonrası birkaç metre boyunca koşmanız gerekir. Bu koşu sırasında tekrar aldığınız bir ikazla ayaklarınızı havaya kaldırırsınız ve bu muhteşem süzülüş ile uçmaya başlarsınız.

Trabzon Yamaç Paraşütü Alanları

Türkiye genelinde yamaç paraşütleri gerçekleştirilmektedir. Trabzon yamaç paraşütü açısından şanslı bir şehirdir. Karadeniz’in o yemyeşil doğası ve tertemiz havası arasında gerçekleştireceğiniz yamaç paraşütü diğerlerine asla benzemeyecektir. Trabzon yamaç paraşütü denildiğinde akla gelen ilk nokta Uzungöl olmaktadır. Uzungöl yamaç paraşütü dışında da oldukça gezilme konusunda talep edilen bir noktadır. Peki bu güzelliğe farklı bir bakış açısıyla bakmak istemez misiniz? Uzungöl’ e ulaşımınızdan sonra semaver çayınızı içip rahatladıktan sonra yamaç paraşütü yaparak bu güzel yemyeşil ortama ve bu gölün güzelliğine bir kuş bakışıyla inceleyebilirsiniz. Bu güzel ortam içerisinde temiz havayı içinize doğru çekerken daha önce hissetmediğiniz kadar özgür ve huzurlu bir duygu haline bürünürsünüz.