ADANA YAMAÇ PARAŞÜTÜ

ADANA YAMAÇ PARAŞÜTÜ
ADANA YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Havada bir kuş gibi süzülmeyi, ayaklarınızın yerden kesilmesine ne dersiniz? Son yıllarda ülkemizde olan artışla da beraber yamaç paraşütü çok tercih edilen bir spor haline gelmiştir. Uygulama alanı gereği havada yapılan bir spor türüdür.

Havada bir kuş gibi süzülmeyi, ayaklarınızın yerden kesilmesine ne dersiniz? Son yıllarda ülkemizde olan artışla da beraber yamaç paraşütü çok tercih edilen bir spor haline gelmiştir. Uygulama alanı gereği havada yapılan bir spor türüdür.Adana yamaç paraşütü konusunda ilgi çekici şehirlerden birisidir. Hatta en son onuncusu gerçekleşmiş olmak üzere her sene Adana yamaç paraşütü festivali gerçekleşmektedir. Bu durum yamaç paraşütü sporcularının her sene ilgisini Adana’ya yönlendirmesine sebep olmaktadır.

Yamaç paraşütüne ilginin bu kadar artması son zamanlarda yamaç paraşütüne karşı olan önyargının zamanla kırılmasına sebep olmaktadır. Yamaç paraşütü söz konusu olduğunda genellikle yükseklik korkusu olan insanlar tarafından tercih edilmemektedir ve çoğu insan bu sporun güvensiz genellikle kazalarla sonuçlandığına dair düşüncesi vardır. Halbuki yamaç paraşütü çok çok az kazayla sonuçlanan bir spordur ve üstelik bu kazaların çoğunluğu tek başına bu sporu gerçekleştiren kişilerin başına gelmektedir. İkili uçuşlar olan ve eğitimcilerle gerçekleştiren adına tandem uçuş dediğimiz uçuşlarımız, profesyonel yamaç paraşütü pilotlarımız sayesinde oldukça güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Adana Yamaç Paraşütü Alanları

Adana yamaç paraşütü alanlarına baktığımızda bu alanlar Adana yamaç paraşütü festivalleri sırasında da oldukça tercih edilen alanlardır. Bu alanlardan ilki Kabasakal yamaç paraşütü pistidir. Tepe görsellik açısından oldukça dolu dolu bir tepedir. Aynı zamanda tepenin yüksekliği 245 metredir. Bu tepede yapılan uçuş süreleri hava durumu ve rüzgar seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Bir diğer tepe noktası ise Menekşe kalkış pistidir. Diğer ismiyle Zirve olarak bilinmektedir. Bu tepenin yamaç paraşütüne uygunluğu üst seviyededir aynı zamanda bu tepeden yapılan uçuşlar sayesinde Çukurova Üniversite, Seyhan gölü ve Menderes bulvarı gibi birçok alanı gözlemleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Kabasakal tepesine nazaran uçuş süreleri daha fazladır, yaklaşık olarak on beş yirmi dakika uçuş gerçekleştirilebilir. Yapılan bu uçuşlarda siz unutulmaz anlar yaşarken eğitmenlerimiz sizlerin bu mutlu anlarını kazandıkları deneyimler sayesinde hangi açıdan daha iyi fotoğraf ya da video kaydını bilerek buna yönelik sonucundan memnun olacağınız kayıtlar alarak, sizlere somut anılar bırakmanızı sağlayacaktır.