Adrenalin Tutkunları İçin Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022 - İnter Yamaç Paraşütü

Adrenalin Tutkunları İçin Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Uçuşlar İçin En Uygun Noktalar

Türkiye’de birçok farklı bölgede ve şehirde yamaç paraşütü için elverişli alanlar bulmak mümkün olabiliyor. Muğla’dan İstanbul’a; İzmir’den Kayseri’ye birçok ilde yamaç paraşütünü deneyimleme şansı bulunabiliyor. Adrenalin tutkunları özellikle; bahar ve yaz dönemlerinde bu eşsiz deneyimi yaşamayı seçiyor. Peki; Türkiye’de yamaç paraşütü için en uygun noktalar hangileri? Ayaklarını yerden kesmek ve adrenalini doruklarda yaşamak isteyenler hangi noktaları tercih etmeli?

Yamaç Paraşütü Eğitimi

 

Babadağ, Fethiye,Muğla

Babadağ, adrenalin tutkunlarının en çok tercih ettiği noktalardan biri oluyor. Babadağ, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerin yanı sıra; yabancı sporcu ve turistlerin de akınına uğruyor. Bölge, hava koşullarının uygunluğunun yanı sıra; eşsiz doğasıyla da dikkat çekiyor. Kendilerini gökyüzünün maviliğine bırakan sporseverleri, Ölüdeniz’in benzersiz manzarası karşılıyor. Yaklaşık 30 dakika süren bu deneyimle adrenalini ve özgürlüğü bir arada hissetmek mümkün olabiliyor.

Babadağ

Dinamit Tepesi, Pamukkale, Denizli

Yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için tercih edilebilecek bir diğer nokta Dinamit Tepesi oluyor. Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bulunan Dinamit Tepesi, her yıl birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Uçuş deneyimi yaşayanları Pamukkale travertenlerinin dillere destan güzelliği ve Hierapolis Antik Kenti’nin hayranlık uyandıran tarihi karşılıyor.

Ormanlı Köyü , Çatalca,

Ali Dağı Bozdağ

İstanbul

Paraşüt tutkunları için İstanbul’da en uygun rotalardan biri Çatalca İlçesi’nde bulunan Ormanlı Köyü oluyor. Ormanlı Köyü, İstanbul’un merkezine yaklaşık 1 saatlik uzaklıkta bulunuyor. Bölgenin her köşesinde tabiatın nahif dokunuşunu hissetmek mümkün oluyor. Paraşütçüler bu bölgede benzersiz bir manzaraya karşı uçmanın keyfini çıkarıyor.

Bozdağ , Ödemiş, İzmir

İzmir’de yamaç paraşütü yapmak ve yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için öne çıkan lokasyonlardan biri BozdağBozdağ, İzmir’in Ödemiş İlçesi sınırları içerisinde yer alan bir yayla olarak biliniyor. Paraşütçüler, Bozdağ Ormanları ve Küçükmenderes Ovası manzarasına karşı uçma fırsatı buluyorlar.

 

Ali Dağı, Kayseri

Adrenalini doruklarda yaşamak isteyenler için bir diğer adres Kayseri’de bulunan Ali Dağı oluyor. Ekstrem sporlara meraklı gezginler Kayseri ziyaretleri sırasında kendilerini gökyüzüne bırakmanın keyfini yaşayabiliyorlar. Ancak, yamaç paraşütü için Kayseri’yi tercih edecek sporseverlerin; hava koşullarını dikkate almaları gerekiyor. Ali Dağı söz konusu olduğunda uçuşlar hava koşullarına göre; 10 – 30 dakika arasında değişen süreleri kapsıyor.

Eğer bir kuş kadar özgür olmak ve bu unutulmaz anları yaşamak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz…

Yamaç Paraşütü Eğitimi ile Adrenalini Doruklarda Yaşayın!

Yamaç paraşütünü yaşamının bir parçası haline getirmek isteyen sporseverler bu alanda eğitim almayı tercih edebiliyorlar. Bu noktada; sporseverleri uzun bir eğitim süreci bekliyor. Yamaç paraşütü eğitimleri 5 farklı aşamada gerçekleştiriliyor. Teorik eğitim ile başlayan süreç; yer ve uçuş eğitimleri ile devam ediyor. Kursiyerler bu süreçte şu eğitimlerden geçiyorlar;

Bu eğitimlere ek olarak; Termik Eğitimi, Paramotor Eğitimi, SİV Eğitimi gibi farklı nitelikteki eğitimlere katılmak da mümkün olabiliyor. İnter Paraşüt bünyesinde yalnızca THK sertifikalı eğitmenler görev alıyor. Herhangi bir sağlık sorununa sahip olmayan ve 16 yaşını dolduran hemen herkes eğitimlerden faydalanabiliyor. Eğitimlere katılacak tüm kursiyerlerin kendi ekipmanlarına sahip olmaları gerekiyor. Ekipmanlar, eğitmenler ya da uçuş okulu tarafından temin edilmiyor.

İnter Paraşüt

Sizde adrenalini, özgürlüğü ve gökyüzünde süzülmenin tarifsiz mutluluğunu yaşamak için bize katılabilirsiniz. Günlük yorgunluklar ve strese kısa bir mola verebilir, yaşadığınızı hissetmek için kendinize zaman tanıyabilirsiniz. Uzman pilotlar eşliğinde uçuş deneyimi yaşayabilir, yamaç paraşütü eğitimi alabilirsiniz. İnter Paraşüt ailesi, siz adrenalin tutkunlarını bekliyor! Gelin, uçmanın tadına birlikte varalım, bulutlara dokunalım, kuşlarla arkadaş olalım.

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?