Sakarya Yamaç Paraşütü

LOKASYON
Sakarya Serdivan ilçesi Kırtepe Mevkii
PİLOTLAR
Burhan Felek ve Gizem Aydoğan
GEÇERLİLİK
31 Aralık 2022

Yamaç paraşütü son zamanlar ülkemizde oldukça tercih edilen hava sporları arasında yer almaktadır. Paraşüt atlayışlarından farklı olarak direkt atlamaktan ziyade şehirlerinizde ya da yakın şehirlerde belirlenen uygun tepelerden kuş gibi süzülerek kalkış yapılan ve uygun hava, rüzgar koşulları sayesinde uzunca bir süre hava da kalmanızı sağlayacak bir spordur. Oluşturduğumuz ekiple beraber ülke genelinde bu uçuşları gerçekleştirirken dilerseniz sizinle dilerseniz uçuş bileti hediye ettiğiniz sevdiklerinize unutulmaz güzellikler gözlemleme fırsatı vermekteyiz.

Yamaç paraşütü başta bakıldığında bir korku ve kaygı yaratan spordur. Yirmi beş yılda edindiğimiz tecrübeler dolayısıyla sizlerin yaşadığı bu duyguları oldukça normal karşılayarak verdiğimiz telkinlerle sizleri rahatlatıp uçuşlarımızdan keyif almanızı sağlamaktayız. Aslında korkulacak bir durum olmadığını ve yamaç paraşütü sporunda gerçekleşen kazaların oldukça az sayıda olduğunu bilmeniz sizler için önemlidir. Oluşan kazalar tek başına gerçekleşen uçuşlar sırasında eğitimsiz kişiler yüzünden oluştuğunu bilmekte yarar var. Bizlerde ise eğitiminiz yoksa eğer yamaç paraşütü eğitmenlerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz ve adına Tandem uçuşlar dediğimiz ikili uçuşlar sayesinde güvenli bir şekilde uçuşlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Sakarya Yamaç Paraşütü Alanları

Sakarya yamaç paraşütü alanları da son zamanlarda ilgi odağı olarak yamaç paraşütü yapmak isteyen kişiler tarafından oldukça fazla sayıda ziyaret edilen alanlar arasında yer almaktadır. Bu alanlardan en bilineni Serdivan’ da şehir merkezine oldukça yakın bir alanda bulunan Kırtepe’ den yapılır. Buraya paraşüt tepe de denir. Yapılan yamaç paraşütü için oldukça uygun bir kalkış piştine sahip olan paraşüt tepe çimen bir zeminden oluşmakta ve yirmi otuz paraşütü kapsayabilecek genişliğe sahiptir.

Burada ayarlanan günler içerisinde buluşarak hava durumu ve gerekli rüzgar ölçümü yapıldıktan sonra sizlere uçuşun tadını yaşatmaktayız. Hava durumuna ve rüzgar faktörüne bağlı olarak genellikle yirmi beş otuz dakika uçuşlarımız gerçekleşmektedir. Ayrıca uçuş yaptığımız alana rüzgar uygunsa aynı şekilde iniş yapılmakta uygun değilse eğer Kazımpaşa yolu üzerine iniş yapılmaktadır. Bunun yanı sıra genellikle tercih edilen uçuş ayları başında Mart- Ekim ayları arasında gelmektedir. Sakarya yamaç paraşütü yapılan tepe 230 metre irtifaya sahiptir.

 

 
Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?