Ankara Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Ankara Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023

2,000

 • Uçuş kartı nedir?
  Uçuş kartı ile seçtiğiniz uçuş bölgelerinde uçuş gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tarih sınırı var mıdır?
  Uçuş kartları satın aldığınız sene boyunca geçerlidir.
 • Hediye edebilir miyim?
  Uçuş hakkınızı dilediğiniz bir kişiye devredebilir, hediye edebilirsiniz.
 • Whatsapp’tan gönderiyor musunuz?
  Evet, Whatsapp, Instagram, diğer sosyal medya kanalları ya da e-posta yoluyla dijital ortamda iletiyoruz.
 • Video ve fotoğraf çekimleri dahil mi?
  Evet, dahil!
 • Tepeye giriş ve transfer ücretleri de fiyata dahil mi?
  Evet, tüm bu giderler de fiyata dahildir.
 • Bilet geçerlilik süresi ne zamana kadar  ?
  Alınan biletler 31.12.2023 tarihine kadar geçerlidir.
 • Biletimi istediğim zaman kullanabilir miyim ?
  Tüm müşterilerimiz almış oldukları biletleri diledikleri gün,tarih ve saat kullanabilirler. En geç 2 gün öncesinden bizi arayarak yada web sitemizde bulunan rezervasyon panelimiz üzerinden uçuş kaydı açabilirsiniz.

Ankara Yamaç Paraşütü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara, havasıyla ve yoğunluğuyla ünlü bir şehirdir. Beyaz yakalılar denildiği zaman akla gelen ilk şehir olan Ankara büyük bir ciddiyet yaratmaktadır. İnsanlar oluşan bu şehirleşme içerisinde okul, iş ve ev üçgeninde gerçekleşen yoğunluk çoğu zaman insanı bir kapana sıkılmış gibi hissettirmektedir. Gelişen bu zorunluklar içerisinde insanı rahatlatan unsurlar sosyal çevrelerinde gerçekleştirdiği aktivitelerdir. Ve ülkemiz genelinde olduğu gibi artık Ankara’da da yamaç paraşütü oldukça tercih edilen bir spor haline gelmektedir.

Bulunduğun konumdan dolayı sahip olduğu hava durumları belirli aylar içerisinde Ankara yamaç paraşütü yapmaya olanak vermektedir. Bu havalarda oluşan uygun rüzgar durumu sizlerle birlikte sağlıklı bir şekilde uçuşlar yapmamıza olanak vermektedir. Ankara yamaç paraşütü alanlarından örnek vermemiz gerekirse tarihi ipek yolu üzerinde bulunan şirin kasabada bulunan Ayaş’ tır. Ayaş’ta yamaç paraşütüyle uçmadan önce bu minik kasaba da ufak bir turlama yaparak rahatlayabilir, uçuşa daha hazır hale gelebilirsiniz. Uçuş alanına ulaşım kolay olarak sağlandıktan sonra sizleri hazırlamak adına çalışmalarımıza başlarız. Uçuş sırasında oluşabilecek düşük ihtimalli kazalara yönelik alacağımız tedbirlerle sizleri korumakta ve uçuşlarımızı büyük bir güven içerisinde gerçekleşmekteyiz.

Ankara Yamaç Paraşütü

Ankara yamaç paraşütü için son dönemlerde tercih edilen şehirlerden biri haline geldi. Şehre yakından bakmamış olanlar Ankara’yı gri ve kasvetli bir şehir olarak adlandırsa da; Ankara içinde birçok güzelliği barındıran bir şehir… Bir memur şehri olarak tanınan Ankara, aynı zamanda yoğun bir öğrenci nüfusuna sahip… Bu durum aslında şehrin 7/24 canlı bir şehir olarak kalmasına olanak sağlıyor.

Başkent, Ankara tarihe tanıklığı, soğuk ve sert kışları buna karşın güler yüzlü, sakin ve nazik insanlarıyla tanınıyor. Şehrin tarihi, M.Ö. 300’lü yıllara kadar uzanıyor. Şehrin tarih boyunca Ankypa, Ankyra gibi isimlerle anıldığı biliniyor. Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin de içinde bulunduğu birçok devlet için önemli merkezlerden biri olan Ankara’nın; tarihte Hititler, Frigler, Lidyalılar ve Galatlar gibi farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı biliniyor. Günümüzde hala, Hititler başta olmak üzere bu medeniyetlerin izlerine rastlamak mümkün olabiliyor. Ankara; Anıtkabir, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Kuğulu Park, Ankara Kalesi, Tuz Gölü, Beypazarı, Gordion Antik Kenti gibi pek çok önemli yapı ve bölgeye de ev sahipliği yapıyor.

Ankara yamaç paraşütü faaliyetleri meteorolojik koşullar nedeniyle belli dönemlerde gerçekleştirilebiliyor. Her uçuş öncesinde güvenlik amacıyla meterolojik kontroller gerçekleştiriliyor. Ankara’da yamaç paraşütü için Ayaş ilçesi ön plana çıkıyor. Uçuş bölgesi olarak Kumludoruk Tepesi tercih ediliyor. Bölgede yamaç paraşütü uçuşları yaklaşık 350 metre yükseklikten gerçekleştiriliyor. İnter Paraşüt’ün sunduğu uçuş kartları ile Ayaş ilçesinde gerçekleştirilen yamaç paraşütü uçuşlarına katılma imkanı bulunabiliyor. Uçuş kartları satın alınan yıl içerisinde istenilen tarihte kullanılabiliyor ya da bir başkasına devredilebiliyor. Uçuş kartı satın alanların fotoğraf ve video hizmeti için ekstra ücret ödemesi gerekmiyor. Uçuş anları uzman pilotlar aracılığıyla ölümsüzleştiriliyor.

 

 

 

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Ankara Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023” için ilk yorum yapan sen ol

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?