Sakarya Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Sakarya Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023

1,500

 • Uçuş kartı nedir?
  Uçuş kartı ile seçtiğiniz uçuş bölgelerinde uçuş gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tarih sınırı var mıdır?
  Uçuş kartları satın aldığınız sene boyunca geçerlidir.
 • Hediye edebilir miyim?
  Uçuş hakkınızı dilediğiniz bir kişiye devredebilir, hediye edebilirsiniz.
 • Whatsapp’tan gönderiyor musunuz?
  Evet, Whatsapp, Instagram, diğer sosyal medya kanalları ya da e-posta yoluyla dijital ortamda iletiyoruz.
 • Video ve fotoğraf çekimleri dahil mi?
  Evet, dahil!
 • Tepeye giriş ve transfer ücretleri de fiyata dahil mi?
  Evet, tüm bu giderler de fiyata dahildir.
 • Bilet geçerlilik süresi ne zamana kadar  ?
  Alınan biletler 31.12.2023 tarihine kadar geçerlidir.
 • Biletimi istediğim zaman kullanabilir miyim ?
  Tüm müşterilerimiz almış oldukları biletleri diledikleri gün,tarih ve saat kullanabilirler. En geç 2 gün öncesinden bizi arayarak yada web sitemizde bulunan rezervasyon panelimiz üzerinden uçuş kaydı açabilirsiniz.

Sakarya Yamaç Paraşütü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yamaç paraşütü başta bakıldığında bir korku ve kaygı yaratan spordur. Yirmi beş yılda edindiğimiz tecrübeler dolayısıyla sizlerin yaşadığı bu duyguları oldukça normal karşılayarak verdiğimiz telkinlerle sizleri rahatlatıp uçuşlarımızdan keyif almanızı sağlamaktayız. Aslında korkulacak bir durum olmadığını ve yamaç paraşütü sporunda gerçekleşen kazaların oldukça az sayıda olduğunu bilmeniz sizler için önemlidir. Oluşan kazalar tek başına gerçekleşen uçuşlar sırasında eğitimsiz kişiler yüzünden oluştuğunu bilmekte yarar var. Bizlerde ise eğitiminiz yoksa eğer yamaç paraşütü eğitmenlerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz ve adına Tandem uçuşlar dediğimiz ikili uçuşlar sayesinde güvenli bir şekilde uçuşlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Sakarya Yamaç Paraşütü Alanları

Sakarya yamaç paraşütü alanları da son zamanlarda ilgi odağı olarak yamaç paraşütü yapmak isteyen kişiler tarafından oldukça fazla sayıda ziyaret edilen alanlar arasında yer almaktadır. Bu alanlardan en bilineni Serdivan’ da şehir merkezine oldukça yakın bir alanda bulunan Kırtepe’ den yapılır. Buraya paraşüt tepe de denir.

Yapılan yamaç paraşütü için oldukça uygun bir kalkış piştine sahip olan paraşüt tepe çimen bir zeminden oluşmakta ve yirmi otuz paraşütü kapsayabilecek genişliğe sahiptir. Burada ayarlanan günler içerisinde buluşarak hava durumu ve gerekli rüzgar ölçümü yapıldıktan sonra sizlere uçuşun tadını yaşatmaktayız.

Hava durumuna ve rüzgar faktörüne bağlı olarak genellikle yirmi beş otuz dakika uçuşlarımız gerçekleşmektedir. Ayrıca uçuş yaptığımız alana rüzgar uygunsa aynı şekilde iniş yapılmakta uygun değilse eğer Kazımpaşa yolu üzerine iniş yapılmaktadır. Bunun yanı sıra genellikle tercih edilen uçuş ayları başında Mart- Ekim ayları arasında gelmektedir. Sakarya yamaç paraşütü yapılan tepe 230 metre irtifaya sahiptir.

Sakarya Yamaç Paraşütü

Sakarya yamaç paraşütü için son dönemlerin önemli adreslerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Marmara Bölgesi için önemli yamaç paraşütü noktaları arasında yer alıyor. İstanbul’a yakın konumu bölgenin tercih edilmesi konusunda etkin bir rol oynuyor. Sakarya’nın tarihi Hitit dönemine kadar uzanıyor. Tarihi boyunca, Britanya Krallığından, Büyük İskender İmparatorluğuna kadar farklı devletlere ev sahipliği yaptığı biliniyor. Şehirde farklı medeniyetlerin izlerine bugün bile rastlamak mümkün olabiliyor. Sakarya, ismini içinden geçen ve Karadeniz’e dökülen Sakarya Nehri’nden alıyor. Sakarya Nehri’nin isminin ise Frig Nehir Tanrısı Sangari’den geldiği düşünülüyor. Şehrin farklı dönemlerde Sangarios, Zakharion, Sakari gibi isimlerle anıldığı biliniyor.

Tarihi boyunca konumuyla devletlerin önemli merkezlerinden biri olan Sakarya, bugün de ilgi odağı olmayı başarıyor. Doğal güzellikleriyle adından söz ettiren Sakarya; Sapanca Gölü, Karasu, Adapazarı, Akyazı, Maden Deresi, Doğançay Şelalesi gibi farklı noktalarıyla dikkat çekiyor. Sakarya, yılın farklı dönemlerinde yerli ve yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor. Sakarya, sporcular ve fotoğrafçılar için de tercih edilen adreslerden biri oluyor.

Sakarya yamaç paraşütü denildiğinde akla ilk olarak Serdivan Bölgesi geliyor. Uçuşlar, Serdivan’a yakın konumda bulunan Kırtepe’den yapılıyor. Burası aynı zamanda, yıl boyunca düzenlenen paraşüt etkinlikleri ve paraşütlerden yoğun ilgi görmesi sebebiyle “Paraşüt Tepe” adıyla da anılıyor. Kırtepe’nin 230 metre irtifaya sahip olduğu biliniyor. Bu noktadan yapılan uçuşlar yaklaşık 25 – 30 dakika sürüyor. Paraşüt tutkunları bölgeyi çoğunlukla Mart – Ekim ayları arasında ziyaret ediyor. Bölgenin bu dönemlerde daha çok tercih edilmesinde hava koşulları ve rüzgar faktörü rol oynuyor.

Siz de İnter Paraşüt ile Sakarya yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isterseniz, uçuş kartı satın alabilir ve özgürce uçmanın keyfine varabilirsiniz. Uçuş kartınızı aynı yıl içinde dilediğiniz tarihte kullanabilir; sevdiklerinize uçuş kartı hediye edebilirsiniz.

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Sakarya Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023” için ilk yorum yapan sen ol

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?