Kayseri Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Kayseri Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023

1,100

 • Uçuş kartı nedir?
  Uçuş kartı ile seçtiğiniz uçuş bölgelerinde uçuş gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tarih sınırı var mıdır?
  Uçuş kartları satın aldığınız sene boyunca geçerlidir.
 • Hediye edebilir miyim?
  Uçuş hakkınızı dilediğiniz bir kişiye devredebilir, hediye edebilirsiniz.
 • Whatsapp’tan gönderiyor musunuz?
  Evet, Whatsapp, Instagram, diğer sosyal medya kanalları ya da e-posta yoluyla dijital ortamda iletiyoruz.
 • Video ve fotoğraf çekimleri dahil mi?
  Evet, dahil!
 • Tepeye giriş ve transfer ücretleri de fiyata dahil mi?
  Evet, tüm bu giderler de fiyata dahildir.
 • Bilet geçerlilik süresi ne zamana kadar  ?
  Alınan biletler 31.12.2023 tarihine kadar geçerlidir.
 • Biletimi istediğim zaman kullanabilir miyim ?
  Tüm müşterilerimiz almış oldukları biletleri diledikleri gün,tarih ve saat kullanabilirler. En geç 2 gün öncesinden bizi arayarak yada web sitemizde bulunan rezervasyon panelimiz üzerinden uçuş kaydı açabilirsiniz.

Kayseri Yamaç Paraşütü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yamaç paraşütü ve havada uçmak diye bahis edilince akla gelen ilk durum ve gözde canlanan ilk sahne paraşütle atlayış gibi bir durumdur. Hayır bunlar tamamen birbirinden alakasız durumlardır. Eğer daha önce yamaç paraşütü yapan birisini görmediyseniz böyle düşünmeniz olağan bir durumdur ancak paraşütle atlama tam olarak bir yükseklikten atlanıp yavaş yavaş aşağı inişi sağlar. Ancak yamaç paraşütünde gerçekleşen durum bir atlama noktasına ihtiyacınız yoktur. Gerekli olan durum daha çok take off denilen kalkış tepelerinin olmasıdır. Bu tepelerde paraşüt önce yere doğru serilir ve rüzgarı karşınıza alarak koşmaya başlarsınız. Birkaç metre sonra ayaklarınızı yerden çekerek bir kuş edasıyla süzülmeye başlarsınız. Paraşütle atlamanın aksine daha sakin ve daha süzülerek yapılan bu spor aynı zamanda sakin bir şekilde etrafınızdaki birçok manzarayı size sunar ve izlemenize olanak verir. Bu sayede belki de daha önce birçok kere gördüğünüz manzaraları farklı bir açıdan bakarak etkilenmenize sebep olabilir.

Kayseri Yamaç Paraşütü Alanları

Kayseri özellikle farklı bir şehirden gelecek insan için bulunmaz bir nimet olarak adlandırmak yanlış olmayacaktır. Eğer şehir dışından buraya geliyorsanız mutfağıyla meşhur bu şehirde önce karnınızı doyurarak gönlünüzü hoş edebilirsiniz. Bu sıcakkanlı şehirde ufak bir turlama yaptıktan sonra sahip olduğu güzelliklere bir de tepeden bakmak isteyebilirsiniz. Kayseri yamaç paraşütü alanı olarak bilinen Ali Dağı pisti sizin uğramanız gereken bir sonraki durak olacaktır o zaman. Kayseri yamaç paraşütü yapmak adına çıktığınız bu tepede uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra iniş alanında bulunan çimenlik ve piknik alanında ayrıca piknik yapabilirsiniz.

Kayseri Yamaç Paraşütü

Kayseri yamaç paraşütü, için İç Anadolu Bölgesinde en çok tercih edilen noktalardan biri oluyor. Kayseri; tarihi, zengin mutfağı ve doğal güzellikleriyle özellikle kış turizmi söz konusu olduğunda önemli merkezlerden biri olarak dikkat çekiyor. İç Anadolu Bölgesinin üçüncü büyük şehri olan Kayseri, tarih boyunca farklı medeniyetlerin beşiği olmasıyla tanınıyor.

Şehrin tarihi boyunca, Asurlular, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılara ev sahipliği yaptığı biliniyor. Binlerce yıllık tarihe sahip olan Kayseri’de yapılan arkeolojik kazılar; şehrin tarih öncesi çağlarda da önemli yerleşim merkezlerinden olduğunu gösteriyor. Asurlular döneminde Kanisti adıyla anılan şehre; Roma Döneminde Caesarea adı veriliyor. Osmanlı döneminde Kayser adıyla bilinen şehir; zaman içinde Kayseri olarak anılmaya başlıyor.

Erciyes Dağı ile sembolleşen şehir, yalnızca Türkiye’nin değil; dünyanın en iyi kayak merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Kayseri yamaç paraşütü dışında; dağ bisikleti, trekking gibi farklı sporlar için de sıkça tercih edilen adresler arasında yer alıyor. Kayseri mutfağı ile de adından söz ettiren bir şehir olarak biliniyor. Gastronomi turizmi açısından ülkenin önemli şehirlerinden biri olarak tanınıyor.  Kayseri ziyareti sırasında mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında; Kayseri Mantısı, Kayseri Tiridi, Yağlama, Pöç, Çiriş, Tahinli Yaprak Sarması, Katmer ve Yoğurt Tatlısı bulunuyor.

Kayseri yamaç paraşütü için tercih edilen nokta ise Ali Dağı oluyor. Ali Dağı dünya genelinde de önemli yamaç paraşütü noktalarından biri olarak tanınıyor. Ali Dağı, 600 ve 750 metre yüksekliğe sahip iki farklı kalkış pistine ev sahipliği yapıyor. Uçuş süreleri meteorolojik koşullara bağlı olarak 10 dakika ile 30 dakika arasında değişiklik gösterebiliyor. İnter Paraşüt güvencesiyle bu bölgede uçuş deneyimi yaşamak isteyenle, uçuş kartları ile özgürce uçmanın tadına varabiliyor.

 

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Kayseri Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023” için ilk yorum yapan sen ol

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?