Adana Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Adana Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023

1,000

 • Uçuş kartı nedir?
  Uçuş kartı ile seçtiğiniz uçuş bölgelerinde uçuş gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tarih sınırı var mıdır?
  Uçuş kartları satın aldığınız sene boyunca geçerlidir.
 • Hediye edebilir miyim?
  Uçuş hakkınızı dilediğiniz bir kişiye devredebilir, hediye edebilirsiniz.
 • Whatsapp’tan gönderiyor musunuz?
  Evet, Whatsapp, Instagram, diğer sosyal medya kanalları ya da e-posta yoluyla dijital ortamda iletiyoruz.
 • Video ve fotoğraf çekimleri dahil mi?
  Evet, dahil!
 • Tepeye giriş ve transfer ücretleri de fiyata dahil mi?
  Evet, tüm bu giderler de fiyata dahildir.
 • Bilet geçerlilik süresi ne zamana kadar  ?
  Alınan biletler 31.12.2023 tarihine kadar geçerlidir.
 • Biletimi istediğim zaman kullanabilir miyim ?
  Tüm müşterilerimiz almış oldukları biletleri diledikleri gün,tarih ve saat kullanabilirler. En geç 2 gün öncesinden bizi arayarak yada web sitemizde bulunan rezervasyon panelimiz üzerinden uçuş kaydı açabilirsiniz.

Adana Yamaç Paraşütü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Adana yamaç paraşütü alanlarına baktığımızda bu alanlar Adana yamaç paraşütü festivalleri sırasında da oldukça tercih edilen alanlardır. Bu alanlardan ilki Kabasakal yamaç paraşütü pistidir. Tepe görsellik açısından oldukça dolu dolu bir tepedir. Aynı zamanda tepenin yüksekliği 245 metredir. Bu tepede yapılan uçuş süreleri hava durumu ve rüzgar seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Bir diğer tepe noktası ise Menekşe kalkış pistidir. Diğer ismiyle Zirve olarak bilinmektedir.

Bu tepenin yamaç paraşütüne uygunluğu üst seviyededir aynı zamanda bu tepeden yapılan uçuşlar sayesinde Çukurova Üniversite, Seyhan gölü ve Menderes bulvarı gibi birçok alanı gözlemleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Kabasakal tepesine nazaran uçuş süreleri daha fazladır, yaklaşık olarak on beş yirmi dakika uçuş gerçekleştirilebilir. Yapılan bu uçuşlarda siz unutulmaz anlar yaşarken eğitmenlerimiz sizlerin bu mutlu anlarını kazandıkları deneyimler sayesinde hangi açıdan daha iyi fotoğraf ya da video kaydını bilerek buna yönelik sonucundan memnun olacağınız kayıtlar alarak, sizlere somut anılar bırakmanızı sağlayacaktır.

Adana Yamaç Paraşütü

Adana yamaç paraşütü için popüler noktalar arasında yer alıyor. Toros Dağları ve Seyhan Nehri ile çevrelenen Adana, Türkiye’nin büyük ve önemli şehirlerinden biri olarak biliniyor. Çukurova’nın incisi Adana, 3 bin yıllık tarihiyle görenleri kendisine hayran bırakıyor. Adana zengin mutfağı, sıcak iklimi, tarihe tanıklık etmiş sokakları ve misafirperver insanlarıyla tanınıyor. Adana, gastronomi turizminin yanı sıra; spor faaliyetleri ve kültür – sanat etkinlikleri için de sıkça tercih edilen adreslerden biri oluyor. Şehir her yıl Altın Koza Film Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Portakal Çiçeği Festivali, Adana’nın en çok ziyaretçi ağırladığı festivaller arasında yer alıyor. Şehirde; Taş Köprü, Bakırcılar Çarşısı, Ulu Cami, Atatürk Müzesi, Tekir Yaylası, Akyatan Kuş Cenneti gibi gezilecek pek çok nokta bulunuyor.

Kentte her yıl ekim ayında “Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali” düzenlendiği biliniyor. Adana yamaç paraşütü için iki farklı kalkış pistine ev sahipliği yapıyor. Bunlardan ilki Kabasakal (Rüzgarlı Tepe) yamaç paraşütü pisti adıyla anılıyor. Diğer nokta ise Menekşe ya da diğer adıyla Zirve Tepesi olarak adlandırıyor. Rüzgarlı Tepe’nin yüksekliği yaklaşık 245 metre olarak biliniyor. Buradan gerçekleştirilen uçuşlar yaklaşık 5 dakikalık bir süreyi kapsıyor. Diğer uçuş noktası olan Menekşe (Zirve) Tepesi’nin yüksekliği ise yaklaşık 200 metre olarak biliniyor. Bu noktadan gerçekleştirilen uçuşlar ise 15 dakika sürüyor.

Her iki uçuş noktası da uçuş deneyimi yaşayanlara harika manzaralar sunuyor. Kendini gökyüzüne bırakan paraşütçüleri Seyhan Gölü’nün harika manzarası bekliyor. Uçuş sırasında paraşütçüler Adana’nın farklı noktalarını kuşbakışı görebilme fırsatı buluyorlar. Uçuşun her saniyesi; Uçuşa eşlik eden uzman pilotlar tarafından profesyonel kameralarla kayıt altına alınıyor. İnter Paraşüt’ün sunduğu bu hizmet yaşanan bu benzersiz deneyimi ölümsüzleştirme fırsatı veriyor.

Siz de Adana yamaç paraşütü deneyimi yaşamak için uçuş kartı satın alabilir. Aynı yıl içinde dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Uçuş kartınızı devredebilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Sizi İnter Paraşüt ailesiyle bu eşsiz deneyimi yaşamaya davet ediyoruz.

 

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Adana Yamaç Paraşütü Uçuş Kartı 2023” için ilk yorum yapan sen ol

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?