Biz Kimiz?

Gerçekleştirilmek istenen hayallere, uçma özgürlüğüne kavuşmanıza yardımcı olmak bizim işimiz. Biz kimiz? Sizlere yamaç paraşütü yapma kolaylığını sağlamak adına kurulmuş bir kulüp ve ticari faaliyetleri olan bir firmayız. Bizler sizlere yamaç paraşütü konusunda eksik kaldığınız bilgileri verirken aynı zamanda bu durumu uygulamanızı sağlayacak uygun ortamlar oluşturan, yamaç paraşütü konusunda bilinçli ve deneyimli bir topluluğuz.

Peki yamaç paraşütü nedir? Önce buradan başlayalım. Yamaç paraşütü bireylerin havanın ılık rüzgarını teninde hissetmesini sağlayan adeta bir kuş gibi süzülmesine sebep olan hava sporudur. Sizlerin ayaklarını yerden kesen bu spor aynı zamanda şehrin kalabalığından uzak olarak kafa dinlemenize de fırsat vererek kendi içinize dönmenize olanak sağlamaktadır.

Paraşüt denildiğinde akıllara ilk olarak uçak, helikopter gibi belirli bir yükseklik sağlayan araçlardan aşağı direkt olarak atlama gelmektedir. Bu aslında normal ve doğru bir oluşumdur. Ancak bu durum yüzünden yamaç paraşütü konusunda çeşitli yanlış anlaşılmalar yaşanabilmektedir. Yamaç paraşütü, normal bir paraşüt atlayışından farklı olarak öncelikle bir yükseklik gerektirmez ve atlama gibi bir durum yoktur. Daha çok belirli bir alandan havanın verdiği güç ile süzülmeye sebep olmakta ve sporun hava yolculuğu böyle başlamaktadır. Paraşüt gibi belirli bir zaman aralığında da kısa süreli olarak gerçekleştirilmemektedir. Yamaç paraşütü sırasında uçuşlarınız saatlerce sürebilmektedir. Biz kimiz, sorusuna verebileceğimiz bir diğer cevapta sizlere uzun uçuşlar sağlayan ekip olduğumuzdur.

Uçuş Sırasında Güvenlik Yeterli Olarak Sağlanmakta Mıdır?

Yamaç paraşütü yapmak isteyen bireyler tarafından tereddütle karşılanan durumlardan birisi güvenliktir. Yetersiz güvenlik sonrası kazaların meydana gelmesinden korkan bireyler çoğu zaman bu spordan uzak bile durabilmektedir. Ancak bu konuda yeterli bilgi ve deneyime sahip olan kişilerin dikkat ettiği ilk unsur güvenlik anlamında gelmektedir. Biz kimiz sorusuna yanıtımızı oluşturan ve en çok üzerinde durduğumuz konulardan birisi de güvenliktir. Güvenli bir uçuş sağlayabilmek adına birçok ekipmana eksiksiz sahip olmakta ve uçuş sırasında birçok durumu kontrol altında tutmaktayız. Bu sayede gerçekleşebilecek kazalara engel olmakta veyahut gerçekleşen olumsuz durumlar karşısında kontrolü elimizden bırakmamaktayız.

Yapılacak olan uçuşlar her birey tarafından gerçekleşebilmektedir. Aslında kim olduğumuz konusunda özellikle bir eminlik ve açıklık bulunduran pilotlarımız sayesinde her gelen bireye bu uçuş hizmetini verebilmekteyiz. Üstelik bizlerin uçuş yapmasına hiçbir engel durumu yoktur, engelli bireylerin uçuşu en sağlıklı şekilde gerçekleştirmelerine de yardımcı olmaktayız. Pilotlarımız tandem uçuşlar sayesinde sağlık sorunları (kalp, tansiyon, sara, yükseklik vs.) olmayan her bireye ulaşarak onları hayallerine kavuşturmak adına büyük bir özenle çalışma sergilemektedir. Sahip olunan deneyimler bizlerin ne derece güvenilir olduğumuz konusunda da eminlik oluşturmakta bu sayede belirlenen şehirlerde belirli noktalarda gerekli koşullar sağlandığı müddetçe en iyi ve istenen şekilde yamaç paraşütü uçuşlarını gerçekleştirebilmekteyiz.

Hep Daha İlerisini İsteyenlere Yardımcı Olmaktayız!

Yapılan ya da yapılacak olan yamaç paraşütü öyle bir hava sporudur ki diğer hiçbir sporla benzerlik göstermemektedir. Sporun gerçekleştirildiği alan ve kısıtlaması olmayışından dolayı alınan zevk o kadar üst düzeyde olmaktadır. Yamaç paraşütünü bir kere gerçekleştirmek bireyin bu alanda kendini devamlı olarak ilerletmesi ve deneyimlerini arttırması konusunda yeterli olmaktadır. Kişiler başta tandem uçuşlarla başladıkları bu alanda giderek uzmanlaşmak istemekte hatta pilot olmayı hedeflemektedir. Paraşüt için pilot olmak belirli eğitimlerden geçmeyi gerektirmektedir. Biz kimiz sorusuna verilecek en iyi ve son cevabımız da budur: Sizleri geliştirmeyi, eğlendirerek öğretmeyi hedefleyen bir topluluğuz! Pilot olabilmek adına verilecek eğitimleri en iyi şekilde sizler adına karşılamaktayız.

Pilot ya da uzman bir pilot olabilmek adına temel eğitimler bulunmaktadır. Bireyler yamaç paraşütü konusunda kendini geliştirip bireysel uçuşlar gerçekleştirmek istiyorsa alması gereken eğitimler:

  • Başlangıç eğitimi

  • Termik eğitim (hava eğitimi)

  • SIV eğitimi (Zor koşullara yönelik eğitim)

  • Pilot eğitimi ve uzman pilot eğitimi olmaktadır.

Bireyler bu eğitimleri aşamalı bir şekilde alabilmektedir. Bizler sizlere bu alanda yardımcı olabilmek adına hem teorik hem uygulamalı olarak eğitimler vermekteyiz. Uzman ve bu alanda bilgisi olan bireylerimiz tarafından sizlere yardımcı olmakta ve yamaç paraşütü konusunda kendilerinizi geliştirmenize fırsat tanımaktayız. Özellikle SIV eğitimi sırasında olası sorunları engellemek ve zarar görmenizi engellemek adına durumlar oluşturarak ilerlemeler sağlamakta sizleri geliştirmekteyiz.