Balıkesir Yamaç Paraşütü

LOKASYON
Balıkesir - Şeytan Sofrası, Türkmentepe, Asartepe, Uçarcıtepe
PİLOTLAR
Burhan Felek ve Gizem Aydoğan
GEÇERLİLİK
31 Aralık 2022

Yamaç paraşütü, yapılış amacıyla havada gerçekleşen heyecanın doruklarda hissedildiği bir spordur. Bu spor son yıllarda ülkemizde sayıca artmasıyla birlikte birçok şehrimizde yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştirmek adına sizlerle bir araya gelmekteyiz. Yamaç paraşütü sanılanın aksine kazaların bol olmadığı oldukça güvenli koşullar sağlandıktan sonra yamaç paraşütü eğitmenleri tarafından rahatlıkla gerçekleştirilebilen bir spordur. Ayrıca bu sporu gerçekleştirmek için gerekli ekipmanları anlaştığınız firma getireceğinden ötürü bir uğraşta bulunmanızda gerekmemektedir.

Yamaç paraşütü gerçekleştirmek için kişilerin bilgili ya da eğitim alması gerekmez. Tandem uçuşlar sayesinde yirmi beş yıllık tecrübeye sahip yamaç paraşütü eğitmenlerimiz tarafından uçuşlar gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra tek uçuş yapmak isteyen bireylere eğitimlerde verilebilmektedir. Gerekli eğitimler alındıktan sonra ancak tek başınıza uçuş yapabilecek hale gelmektesiniz. Eğitim alınmadan tek başına bu sporun yapılması oldukça tehlikeli bir durumdur. Ancak eğitmenlerimizle yapılacak uçuşlarda karşılaşılacak sorunlar minimum düzeyde olduğundan uçuşlarımız oldukça kolay şekilde gerçekleşmektedir.

Balıkesir Yamaç Paraşütü Alanları

Ülkemizde birçok yerde yamaç paraşütü hizmeti verdiğimiz belirtmiştik. Uygun rüzgar ve kalkış özellikle iniş alanları sağlandıktan sonra her yerde bu uçuşlar gerçekleştirilebilmektedir. Son zamanlarda yamaç paraşütü sporu yapan kişiler gözlerini Balıkesir’e çevirmişlerdir. Bizlerde son yıllarda istekleriniz doğrultusunda Balıkesir’ de uçuşlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Çıktığımız tepelerden uçuşunuza yavaşça başladığınız an Şeytan Sofrası’ nı ayaklarınız altına alarak manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Balıkesir yamaç paraşütü alanlarına baktığımız da daha çok Türkmentepe tercih edilmektedir. 560 metre irtifaya sahip olan bu tepede doğal yapısı sayesinde çimen zeminde kalkışlar yapılmaktadır. Geniş bir alana sahip olması sayesinde birçok yamaç paraşütü aynı anda alanda bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra Balıkesir yamaç paraşütü alanları arasında Asartepe, Uçarcıtepe ve Telsiz Tepesi’nde atlayış yapılabilmektedir. Ancak bunların yanı sıra biraz önce bahis ettiğimiz Türkmentepe daha kullanışlı bir alandır ve bu alan yamaç paraşütü yapılan tepelerin en başında gelmektedir. Karşıda bulunan barajın rüzgara etkisiyle yumuşak bir uçuş sergilenebilmektedir. Balıkesir’i ayaklarınızın altına alarak gerçekleştirebileceğiniz bu uçuşlarda ekstra bir çabaya düşmeden yapmanız gereken tek şey huzura odaklanmanızdır.

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?