Bursa Yamaç Paraşütü - İnter Yamaç Paraşütü

Bursa Yamaç Paraşütü

LOKASYON
Bursa Yıldırım ve Uludağ
PİLOTLAR
Burhan Felek ve Gizem Aydoğan
GEÇERLİLİK
31 Aralık 2022

Yamaç paraşütü havada gerçekleştirilen bir spordur. Aynı zamanda bu yapılan yamaç paraşütü uçuşları sayesinde baktığınız güzelliklere tepeden bakma fırsatı sağlarsınız. Durum bu olunca güzel bir şehirde yapılacak uçuş güzelliklere güzellik katacaktır. Zaten bir kuş gibi hissederek ayaklarınızın yerden kesilmesi tarif edilemez duyguyken Bursa gibi güzel bir şehirde gerçekleştireceğimiz uçuşlara daha bir bayılacaksınız.

Yamaç paraşütü her ne kadar bizim anlatımımızla güzel olsa da genel olarak bu sporu gerçekleştirmeyen ya da maceracı olmayan insanlar adına büyük kaygılar uyandıran bir spordur. Bunun ise temel sebebi oluşabilecek en kötü kaza senaryolarının akıllara getirilmesidir. Güvenlik ne derece sağlanıyor ya da ya düşersem uçamazsam gibi düşünceler oldukça fazla sayıdadır.

Ancak öncelikle şunu belirtmek gerekir ki yamaç paraşütü oldukça az kazalarla sonuçlanan bir spordur. Karşılaşabileceğiniz kaza oranı oldukça küçük bir orandır. Üstelik zaten yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirmeden önce güvenliğinizi sağlayabilecek ekipmanlarımızı tam şekilde hazırlayarak aynı zamanda bu işte uzmanlaşmış ve yirmi beş senesini vermiş eğitmenlerle uçuşlarımızı gerçekleştirirken güvenliğinizi ilk adıma koymaktayız. Bu sayede sizlere güvenlik kaygısı yaşamadan oldukça keyifli bir uçuş gerçekleştirmenizi etrafınızda bulunan o güzel maviliklere odaklanmanıza yardımcı olmaktayız.

Bursa Yamaç Paraşütü Alanları

Ülkemizde günümüzde neredeyse birçok şehirde ve bunların take off dediğimiz kalkış tepelerinden yamaç paraşütü uçuşları gerçekleşmektedir. Bu yamaç paraşütlerinin çok sık yapıldığı bir şehrimiz de Bursa’dır. Bursa yamaç paraşütü açısından şanslı bir şehirdir. Bunu belirtmemizin sebebi uçuş yapılan alanlarda bir yanda gökyüzünün maviliğine doğru yükselirken bir tarafta da aynı şekilde yeşilliklere uzanabilirsiniz. 

Bursa yamaç paraşütü alanlarından ilki Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Teleferik Caddesinde gerçekleşmektedir. Burada bulunan tepede uçuşlar gerçekleşmektedir. Bu uçuşlar havanın sahip olduğu rüzgar şiddetine göre vakit olarak uzayabilmekte ya da kısalabilmektedir. Uçuşlar gerçekleştirilmeden önce yamaç paraşütü pilotlarımız tarafından rüzgar kontrolü sağlanmaktadır. Bir diğer uçuş alanı ise Uludağ’da bulunmaktadır.2543 metrelik yükseklikten yapacağınız bu uçuşlarda Kültür Park, Teleferik olmak üzere güzel şehrin üzerinden bir kuş edasıyla uçabilirsiniz ve güzel anların tadını çıkarabilirsiniz.

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?