Eskişehir Yamaç Paraşütü

LOKASYON
Eskişehir - İnönü C Tepesi
PİLOTLAR
Burhan Felek ve Gizem Aydoğan
GEÇERLİLİK
31 Aralık 2022

Yamaç paraşütü havada eğitimcilerle ya da bizzat kendiniz tarafından gerçekleştirebileceğiniz hava sporudur. Uçmaya merakı olan ve maceracı kişilerin yanı sıra uçuş konusunda eğitimi olmayan kişiler tarafından da bu uçuşlar gerçekleştirilebilir. Bu konuda bilgisi olmayan kişiler için profesyonel yamaç paraşütü pilotlarımız tarafından desteklenen tandem uçuşlar gerçekleştirmekteyiz.

Yamaç paraşütünde dikkat edilmesi gereken unsur anlaşma sağladığınız kurumun sahip olduğu tecrübedir. Yamaç paraşütü aslında çok nadir kazalarla sonuçlanan bir spordur. Burada sebep olan kazalar genellikle eğitmenlerin tecrübesizliği ya da bireysel uçuşlarda eğitimi tam almamış kişilerden oluşan kazalardır. Yamaç paraşütü sırasında kullanılan ekipmanlar yamaç paraşütünü daha güvenilir hale getirir. Kullandığımız ekipmanlar son model çıkmış olup, daha önce deneyimleyerek kullandığımız ekipmanlardır. Ayrıca uçuş eğitmenimizin yanında bulunan yedek paraşüt ve telsizle oluşabilecek olumsuz durumlara karşı önlemler almaktayız. Ancak uçuşların büyük çoğunluğunda bunları kullanmaya gerek kalmadan oldukça sağlıklı bir şekilde uçuşlar sağlamaktayız.

Eskişehir Yamaç Paraşüt Alanları

Ekibimizle ülkemizde birçok şehirde paraşüt uçuşları gerçekleştirmekteyiz. Bu uçuşlar genel olarak Akdeniz bölgesinde yoğunlaşsa da Eskişehir yamaç paraşütü için uygun şehirlerden birisidir. Eskişehir’de de uygun şartlar sağlandığı müddetçe sizlere yamaç paraşütü hizmeti vermekteyiz. Eskişehir, askerî ve sivil havacılık dallarında olduğu gibi sportif havacılıkta da gözde bir mekân. Türkiye’de yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşlarının gerçekleştirildiği en önemli merkezlerden birisi olan Türk Hava Kurumu İnönü Uçuş Eğitim Merkezi Eskişehir’de bulunmaktadır.

Eskişehir yamaç paraşütü alanlarından en çok kullanılan ve bilineni İnönü C tepesidir. Bu tepenin yüksekliği yaklaşık olarak 230 metre olmaktadır. Anlaştığımız gün içinde bu tepede buluşarak öncelikle rüzgar yönünde tespitler yapıp uçuşa uygun olup olmadığı eğitmenlerimiz tarafından onaylanır. Onay alındıktan sonra tandem uçuş yapılacaksa eğer eğitmenimizle beraber uçuş yapacak müşterimizin güvenlik önemleri tamamlanmaktadır. Güvenlik önemleri tamamlandıktan sonra eğitmenimizle beraber birkaç metre koşmanız gerekmektedir. Bu koşu sonrasında yamaç paraşütü pilotumuzun size direktif vermesiyle ayaklarınızı yerden keserek oturma bölümüne yerleşmeniz gerekmektedir. Bundan sonrası sizin için yapmanız gereken keyif yapmak, etrafın güzelliğine kapılmak ve bu anı ölümsüzleştirmek adına kayıtlar yapmaktır.

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?