Hatay Yamaç Paraşütü - İnter Yamaç Paraşütü

Hatay Yamaç Paraşütü

LOKASYON
Antakya Samandağ
PİLOTLAR
Burhan Felek ve Gizem Aydoğan
GEÇERLİLİK
31 Aralık 2022

Sporların birçoğu bildiğimiz şekilde gerçekleştirilirken son zamanlarda ülkemizde gelişen yamaç paraşütü bilinenlerin aksine daha heyecan verici ve eğlenceli bir halde gerçekleşiyor. Yurtdışından ülkemize gelen sporcular sayesinde ülkemizde de popülerlik kazanan yamaç paraşütü sporu havada keyifli anlar geçirmenize olanak sağlıyor. Yeryüzünde gezilecek yer bırakmadıysanız ya da artık standart hallerinizden sıkıldıysanız gökyüzünde bir gezintiye çıkmaya ne dersiniz?

Ülkemizde adı özellikle Ölüdeniz ile birlikte duyulan yamaç paraşütü ekibimizin sahip olduğu engin tecrübelerle birlikte ülke genelinde birçok şehirde yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır. Sahip olduğumuz yirmi beş yıllık tecrübenin bizlere verdiği özgüven ile birlikte sizlere unutamayacağınız anlar yaşatmak adına şehirlerinize gelerek sizlerle beraber güzel bir gün geçirmeyi hedefliyoruz. 

Hatay’da son zamanlarda yamaç paraşütçülerinin ilgi odağı olmaya başlayan şehirler arasında gelmektedir. Sahip olduğu rüzgar ivmesi yüzünden zaten sörfçüler tarafında ilgi odağı olan İskenderun son zamanlarda belediye destekli oluşumlar sayesinde yamaç paraşütçülerinin de yüzünü güldürecek çalışmalar gerçekleşmiştir. Yamaç paraşütü yapmak için çokta özel bir kalkış alanına giderek yoktur iniş alanının sahip olması gereken temel özellik ayağınızın yere sağlam basabileceği bir düzlemde olmasıdır. Kalkış alanı açısından farklı yerler keşif edilmeye başlanan Hatay’da bu sporu gerçekleştirebilmemiz adına şehirde iniş pistleri düzeltilerek uygun yerlerin oluşumu sağlanmıştır.

Hatay Yamaç Paraşütü Alanları

Hatay yamaç paraşütü alanları denildiğinde ilk olarak akla İskenderun gelmektedir. Buralar zaten rüzgar açısından oldukça verimli olduğundan sörfçüler tarafından tercih edilirken artık biz yamaç paraşüt sporcularında odağı haline gelmiştir. İniş ve kalkış alanlarında yapılan düzeltmeler sayesinde daha kolay bir uçuş gerçekleştirilebilmektedir. 

Hayat yamaç paraşütü alanlarından bir diğeri ise son zamanlarda keşif edilen Samandağ olmaktadır. Kalkış alanı Samandağ’da 500, 600 rakımlık alanlarda gerçekleştirilmektedir. Sahil boyu uzanan kıyısında denizin maviliğiyle birlikte uçuşunuzu gerçekleştirmek için inanılmaz güzel bir alandan oluşuyor. Samandağ’ da kalkış alanı Dor Tapınağı yol ayrımını takip ederek ilk yerleşim yerlerini geçtikten sonra dağa yol ayrımını takip ettikten sonra ulaşılabiliyor. Bundan sonra sizlere kalan tek şey pamuk bulutlara tek tek dokunmaktadır.

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?