Kayseri Yamaç Paraşütü - İnter Yamaç Paraşütü

Kayseri Yamaç Paraşütü

LOKASYON
Kayseri Ali Dağı
PİLOTLAR
Burhan Felek ve Gizem Aydoğan
GEÇERLİLİK
31 Aralık 2022

Yamaç paraşütü son yıllar içerisinde ülkemizde dikkat çeken bir spor haline gelmektedir. Üstelik bu sporu gerçekleştirebilmek için ekstra bir bilgi ya da eğitime gerek yoktur. Anlaşacağınız işinde profesyonel kişiler sayesinde eğitimcilerle beraber iki kişilik tandem uçuşlar sayesinde bilgisiz olsanız bile büyük bir keyif içerisinde uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sarf etmeniz gereken ekstrem bir çaba söz konusu asla değildir. Sadece sizde istenen bu keyifli anın tadını çıkarmak olacaktır.

Yamaç paraşütü ve havada uçmak diye bahis edilince akla gelen ilk durum ve gözde canlanan ilk sahne paraşütle atlayış gibi bir durumdur. Hayır bunlar tamamen birbirinden alakasız durumlardır. Eğer daha önce yamaç paraşütü yapan birisini görmediyseniz böyle düşünmeniz olağan bir durumdur ancak paraşütle atlama tam olarak bir yükseklikten atlanıp yavaş yavaş aşağı inişi sağlar. Ancak yamaç paraşütünde gerçekleşen durum bir atlama noktasına ihtiyacınız yoktur. Gerekli olan durum daha çok take off denilen kalkış tepelerinin olmasıdır. Bu tepelerde paraşüt önce yere doğru serilir ve rüzgarı karşınıza alarak koşmaya başlarsınız. Birkaç metre sonra ayaklarınızı yerden çekerek bir kuş edasıyla süzülmeye başlarsınız. Paraşütle atlamanın aksine daha sakin ve daha süzülerek yapılan bu spor aynı zamanda sakin bir şekilde etrafınızdaki birçok manzarayı size sunar ve izlemenize olanak verir. Bu sayede belki de daha önce birçok kere gördüğünüz manzaraları farklı bir açıdan bakarak etkilenmenize sebep olabilir.

Kayseri Yamaç Paraşütü Alanları

Kayseri özellikle farklı bir şehirden gelecek insan için bulunmaz bir nimet olarak adlandırmak yanlış olmayacaktır. Eğer şehir dışından buraya geliyorsanız mutfağıyla meşhur bu şehirde önce karnınızı doyurarak gönlünüzü hoş edebilirsiniz. Bu sıcakkanlı şehirde ufak bir turlama yaptıktan sonra sahip olduğu güzelliklere bir de tepeden bakmak isteyebilirsiniz. Kayseri yamaç paraşütü alanı olarak bilinen Ali Dağı pisti sizin uğramanız gereken bir sonraki durak olacaktır o zaman. Kayseri yamaç paraşütü yapmak adına çıktığınız bu tepede uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra iniş alanında bulunan çimenlik ve piknik alanında ayrıca piknik yapabilirsiniz.

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?