Mersin Yamaç Paraşütü

LOKASYON
Gelincik Tepesi ve Tarsus Kartaltepe
PİLOTLAR
Burhan Felek ve Gizem Aydoğan
GEÇERLİLİK
31 Aralık 2022

Yamaç paraşütü en ucuzu uçuş imkanı veren spordur. Bu sporu gerçekleştirebilmek için yapmanız gereken tek şey uygun ve alanında profesyonel kişilerle anlaşmaktır. Profesyonel uçuş pilotları sizlere bilginiz olmasa bile tandem uçuşlar sayesinde uçuşlar yapmanıza olanak verecek ve gökyüzünün keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Günümüzde birçok şehirde yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştirmekteyiz. Yamaç paraşütü yapmaya karar vermeniz dahilinde bizlere ulaşıp rezervasyon yapmanızla birlikte uçuş gününde sizlere büyük bir güven içerisinde uçuşlarımızı yapacağımızın teminatını verebiliriz.

Yamaç paraşütü uçuşunu sağlamak adına gerekli olan birkaç doğal koşul vardır. Bunlardan ilki uygun bir hava durumunun oluşmasıdır. Bunun yanında rüzgarın esiş yönü ve miktarı da uçuş için gerekli koşullardandır. Durum böyle olunca yirmi beş yıllık tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki Çukurova bölgesi ve civarı yamaç paraşütü gerçekleştirebilmek adına yılın nerdeyse her ayı uygun koşulları sağlamaktadır. Bu yüzden en şanslı bölgeler arasında gelmektedir Mersin şehri de. Mersin yamaç paraşütü yapabilmek adına da birçok kalkış pişti barındıran bir şehirdir. Şehirde bulunan insanlarında yamaç paraşütü konusunda ilgisi oldukça büyüktür.

Mersin Yamaç Paraşütü Alanları

Uygun mevsim koşullarına sahip olmasının yanı sıra birçok yamaç paraşütü alanına da sahip olması Mersin yamaç paraşütünü gözümüzde farklı bir konumda tutmaktayız. Sahip olduğu birçok tepe sayesinde dilediğiniz alanda uçuşlarımızı yapmaktayız. Sizlerin kendinize yakın alanları seçmeniz öncelik verilerek seçim yapılır ancak eğitmenlerimizin uygun gördüğü alanlar farklı noktalarsa buralarda uçuş yapılması daha sağlıklı bir hal almaktadır. 

Mersin yamaç paraşütü alanlarının başında Gelincik tepesi gelmektedir. Ulaşımı da kolay olan Gelincik tepesi 230 metre irtifada bulunmaktadır. Genellikle günün her saati uçuş gerçekleştirilebilir. Diğer bir alan ise Aslanköy Yaylacık Tepesi’dir. İrtifa noktası 630 metre olmakla birlikte pist oldukça geniştir. Mersin’e uzaklığı 60 km’dir. Tarsus Kartaltepe’ de en çok tercih edilen uçuş alanlarının başında gelmektedir. Tarsus şehir merkezine 10km uzaklıkta olan tepe 90 metre irtifa noktasındadır ve çeşitli iniş alanları bulunmaktadır. Üstelik yamaç paraşütü eğitimleri açısından da oldukça fazla tercih edilmektedir.

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?