Nevşehir Yamaç Paraşütü - İnter Yamaç Paraşütü

Nevşehir Yamaç Paraşütü

LOKASYON
Kapadokya - Göreme/Avanos
PİLOTLAR
Burhan Felek ve Gizem Aydoğan
GEÇERLİLİK
31 Aralık 2022

Gökyüzünde kuş olmayı isteyen ve pamuklara doğru yolculuk alırken şehri ayaklarının altına almak isteyen insanlar için yamaç paraşütü tam aranan spordur. Yamaç paraşütü eğitimcilerle veya tek başına gerçekleştirilebilen bir hava sporudur. Bu hava sporu yurtdışında oldukça gelişmiş olmasına rağmen ülkemizde gelişme süreci biraz daha geçişmiş bir durum olmuştur. Ancak ülkemizde özellikle belli mekanlarda duyulmasından itibaren oldukça talep edilen sporlar arasında gelmektedir.

Ülkemiz genelinde artık oldukça fazla gerçekleştirilen bu spor için Nevşehir yamaç paraşütü yapmak içinde oldukça mükemmel bir ortam oluşturmaktadır. Kapadokya’nın güzelliği dünyanın diline pelesenk olmuş bir durumdur ve bu güzel alanda yapılacak bir yamaç paraşütü muazzam bir tercih olacaktır. Kapadokya ayrıca yamaç paraşütünün yanında oldukça fazla imkanlar veren ve gelen herkesin mutlulukla ayrılacağı bir alandır. Bu alana gezmeye geldiğiniz zaman bu güzelliklere yamaç paraşütü yaparak daha da güzellik katabilirsiniz.

Nevşehir Yamaç Paraşütü Alanları

Ekibimizle birlikte ülkenin genelinde belirli alanlarda yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştirmekteyiz. Nevşehir yamaç paraşütü de bu uçuşları gerçekleştirdiğimiz alanlardan birisidir. Ekimizde bulunan yamaç paraşütü pilotlarımızın sahip olduğu yirmi beş yıllık tecrübeyle sizlere güvenlik alanları dahilinde uçuşlar yapmanıza olanak vermekteyiz. Yamaç paraşütünde en önemli olan unsur güvenliği sağlamak adına birçok ekipmanımızı hazır bulundurarak sizlere de bu güveni yansıtmaktayız. Nevşehir yamaç paraşütünde en meşhur alanı Çavuşin Kilisesinin karşısında bulunan Çavuşin İlkokulunun yanındaki tepeden yapılmaktadır. Bu alan Göreme ve Avanos yolu arasında bulunmaktadır. Bu alanda yapılan uçuşlar 500 ile 800 metre yüksekliklere kadar gerçekleşebilmektedir.

Bu yükseklikleri belirleyici unsur hava durumu ve rüzgar durumudur. Buna göre uçuş süreleri uzayacak veya kısalacaktır. Gökyüzünde bulutlar arasında süzülürken aynı zamanda Kapadokya’nın güzellikleri olan peribacalarını yukarıdan izleme fırsatı bulacaksınız. Bu güzel uçuşlar sırasında tek yapmanız gereken anın tadını çıkarmaktır. Ayrıca bu güzel manzarayı mı izleyeyim videoda nasıl çıktığıma mı bakma derdiniz olmayacak. Çünkü yamaç paraşütü pilotlarımız hangi açıdan daha iyi görüntünün alınacağını bilerek bu bilinçle sizler için güzel video ve fotoğraf çekimleri gerçekleştirecektir.

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?