Samsun Yamaç Paraşütü - İnter Yamaç Paraşütü

Samsun Yamaç Paraşütü

LOKASYON
Samsun Gültepe, Yelkentepe
PİLOTLAR
Burhan Felek ve Gizem Aydoğan
GEÇERLİLİK
31 Aralık 2022

Yamaç paraşütü özel bir kalkış ve özel alanı gerektirmeyen hava sporudur. Son yıllarda ülkemizde popülerliğinin artmasıyla birlikte ülkemiz genelinde birçok yerde işinde uzman kişilerin desteğiyle gökyüzünde bir kuş misali salınmanız mümkün hale gelmektedir. Yamaç paraşütü daha önce deneyim yapmanızı gerektirmeden, eğitimcilerimizle birlikte büyük bir güven içerisinde gerçekleştirebileceğiniz uçuşlardır. Ekstra bir çaba sarf etmeksizin yapabileceğiniz bu uçuşlar sizlere unutamayacağınız anlar yaşatacağından emin olabilirsiniz.

Yeryüzünün sıradanlığından sıkıldıysanız eğer yamaç paraşütü tam size hitap eden bir spor olacaktır. Ayaklarınız yerden kesilecek ve uçsuz bucaksız bir mavilik içerisinde şehrin kalabalığı ve gürültüsünden kurtulabileceksiniz. Üstelik toplum arasında duyulan korku ve kaygıların abartıldığını bu uçuşları gerçekleştirdiğiniz sırada anlayacaksınız. Yaşanılan kaygılarınız uçuş sırasında kendini büyük bir mutluluk ve huzura bırakacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken tek husus alanında uzman kişilerle çalışmış olmaktır. Bizler yaklaşık yirmi beş yıldır uçuşlar gerçekleştirerek yamaç paraşütü konusunda deneyimlediklerimizi sizlere bir güven içerisinde sunmaktayız. Üstelik hangi şehirde olursanız olun bu güzel anları sizlere yaşatmak adına geliyoruz.

Samsun Yamaç Paraşütü Alanları

Ülkemizde birçok şehirde yamaç paraşütü faaliyetleri gerçekleştiriyoruz ancak bunlar arasında Samsun yamaç paraşütü alanları en özel yerlerden birisidir. Gökyüzünün maviliği arasında süzülürken bir yanda denizin maviliği aynı zamanda Karadeniz’in yeşilliği arasında tüm yaşadıklarınızdan uzaklaşacaksınız. Doğasının güzelliği Samsun yamaç paraşütünü farklı bir noktaya taşımaktadır ve bizler sizlere bu güzel anları yaşatmak adına geliyoruz. Samsun yamaç paraşütü birkaç tepede gerçekleşmektedir.

Bunlardan ilki Canik merkez ilçesinde yer alan Gültepe uçuş alanıdır. Bu uçuş alanında irtifa 470 metredir. Uçuş mevsimi olarak genellikle Kasım ve Mayıs ayları tercih edilmektedir. Geniş çimenlik bir alandan kalkış sağladıktan sonra iniş alanı olarak iki alternatif bulunmaktadır dilerseniz geniş yeşil bir alan dilerseniz Mert ırmağı kenarına iniş yapabiliriz. Bir diğer tepe Yakakent- Gerze arası Sinop sahil yoluna paralel olan Yelkentepe uçuş alanıdır. Kalkış olarak dar bir alandan gerçekleşir ancak iniş alanı Sinop sahil kenarı ve piknik alanları olmaktadır, yanınıza mayonuzu da alıp gelebilir aynı zamanda denize girebilirsiniz.

 
Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?