Yamaç Paraşütü Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Şey

Yaşam boyunca çalışmak, öğrencilik yapmak herkes için gerçekten yorucu ve sıkıcı zamanların başlangıcı oluyor. Bu sıkıcı zamanlardan kurtulmak, istenilen eğlenceyi sizlerde yaşamak istiyorsunuz değil mi? Bunun için önerilebilecek pek çok spor ve eğlence var ancak içlerinden en eğlencelisi, en çılgını yamaç paraşütü. Öyle korkulduğu kadar zor olan bir şey değil, kursları ve hocaları ile bu iş kolay bir şekilde halledilebilir. Önemli olan hayal etmek ve bu hayalin gerçekleştirilmesini sağlamaktır. Bu nedenle korkuların hayallerden yüksek olmaması gerekmektedir. Sizler için yamaç paraşütü hakkında bilinmesi gereken 10 şey adıyla bir derleme yaptık ve bu 10 şey arasında neler var gelin hep birlikte görelim ve değerlendirmesini yapalım.

Yamaç Paraşütü İle Uçmak İçin Neler Bilinmesi Gerekir?

Bilinmesi gerekenler, bu hava sporunun tehlikeli olduğu anlamına gelmez ve aksine ne kadar kolay ve eğlenceli bir spor olduğunu gösterir. Yamaç paraşütü hakkında bilinmesi gereken 10 şey adıyla yaptığımız derlememize başlayalım ve akıllardaki soruları giderelim.

1# – Yamaç Paraşütü Güvenlidir

Uyulması gereken kurallara dikkat etmek yamaç paraşütü ile uçmak için yeterli olacaktır. Rüzgâr uçmayı sağladığı için kaliteli malzeme kullanılması bu spor için yeterlidir. Otomobil kullanmaktan daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

2# – Yamaç Paraşütü İle Neredeyse Herkes Uçabilir

Astım, kalp rahatsızlığı ve hamile olmayan kişiler ile beraber, kilosu 100’ün altında olan kişilerin yamaç paraşütü ile uçmasında herhangi bir sınırlama yoktur.

3# – Herhangi Bir Bilgiye Sahip Olmadan Yamaç Paraşütü ile Uçulabilir

Tandem yamaç paraşütü ile iki kişi uçuşlar yapılabilir ve bu uçuşlarda sizin yanınızdaki kişi pilot olmaktadır. Siz koltukta oturur gibi havada uçmanın keyfini çıkarırsınız.

4# – Yamaç Paraşütü ile Saatlerce Havada Kalınabilir

Havada süzülerek bir uçuş yapıldığı için kişi bilgili ise saatlerce havada kalabilir. Hele ki tandem uçuşlarda 250 kilometre kadar uçulabilir.

5# – Yamaç Paraşütü ile Atlama Yapılmaz

Yamaç paraşütü ile bir uçak misali kalkış yapılır ve atlamak sıradan paraşüte özeldir.

6# – Rüzgarın Ters Gelmesi Durumu Yaşanmaz

Rüzgârın ters gelmesi diye bir durum söz konusu değildir. Sadece uçaklara özgü olan türbülans vardır. Bu da yamaç paraşütü için bir tehlike arz etmez.

Yamaç paraşütü ile kendinizi bir an olsun ödüllendirerek yalnız kalmanız, kendi içinize dönmeniz mümkün olabilir…

7# – Bulutlara Kadar Çıkılabilir

Gerekli uçuş eğitimi ve çeşitli sistemler ile bulutlara kadar çıkabilmek mümkündür.

8# – Hava Şartlarının Uygun Olduğu Her An Yamaç Paraşütü Yapılabilir.

9# – Koşuşu Ve Rahatlığı Önlemeyecek Kıyafetler Giymek Gerekir.

10# – Havanın ve Çevrenin Koşuluna Uygun Hemen Hemen Her Yerde Uçulabilir.

Yamaç paraşütü alanında ihtisaslaşmış olan firmamızda, hizmet ağlarımızı genişletmekte ve sizlere bu alanda kurslar vererek, bu sporun tadının çıkarmanızı sağlamaktayız. Türkiye’nin her noktasına verdiğimiz hizmetlerle kalitemizi göstermekte ve sizlere tüm koşulları oluşturmaktayız. Bizlerden eğitim almak ister, konularla ilgili soru sormak isterseniz, günün her saatinde açık olan telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 
Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?