İstanbul'a Yakın Yamaç Paraşütü Nerede? - İnter Yamaç Paraşütü

İstanbul’a Yakın Yamaç Paraşütü Nerede?

Yamaç paraşütü, bireylerin uçma hayalini gerçekleştirme konusunda yardımcı olan bir hava sporudur. Bu hava sporu sayesinde şehrin gürültüsünden uzaklaşarak sakince kafanızı dinleyebilir aynı zamanda bulunduğunuz şehri ayaklarınızın altına alarak keyif sürebilirsiniz. Yamaç paraşütü çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilen bir hava sporudur ve dilerseniz eğitimler sonucunda bireysel dilerseniz hiçbir eğitim gerektirmeksizin tandem (ikili) uçuşlarla pilot eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz. Şehrin kalabalığında ve yoğunluğundan sıkıldığınız her an yamaç paraşütü sayesinde kendinizi dinlemeye ve dinlendirmeye çekilebilirsiniz. İstanbul gibi bir şehrin gürültüsünden oldukça sıkıldıysanız yamaç paraşütü tam size göre! Peki İstanbula yakın yamaç paraşütü nerede bulunmaktadır? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Gelin Anlaşalım, Gökyüzüne Uçalım!

Hava da gerçekleştirilen bu sporu yapabilmek adına hiçbir şekilde eğitim almanız gerekmez. Dilerseniz pilotlarımız eşliğinde ufak birkaç bilgilendirme sonrası uçuşa hazır hale gelebilirsiniz. Birkaç metre koşudan sonra kendinizi gökyüzüne doğru bırakabilir ve gerekli irtifaya ulaştıktan sonra eğer biraz şanslıysanız bir kuş grubu eşliğinde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Uçuşların yapılabilmesi adına sadece kalkışa ve inişe uygun alanların bulunması gerekmektedir. Bu alanlar ülkemizde oldukça fazla bulunmaktadır. İstediğiniz bir şehre yakın alanda kulüplerle anlaşma sağladığınız müddetçe gerçekleştirebilirsiniz. İstanbula yakın yamaç paraşütü nerede, diye soruyorsanız birçok alan sizi beklemektedir. İstanbul içerisinde öncelikle Ormanlı akıllara gelirken daha birçok yamaç paraşütüne uygun alan bulunabilmektedir.

İstanbul ve Çevresinde Yamaç Paraşütü Alanları

Kulübümüz yamaç paraşütü alanında yeterli miktarda eğitimini almış birçok pilottan oluşmakta ve birçok şehirde yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştirmektedir. Öncelikle İstanbul içerisinde Çatalca’da bulunan Ormanlı ‘da uçuşlarımız yapılabilmektedir. Yeşilliği ayaklarınızın altına aldığınız an bulunduğunuz tüm sıkıntı ve stresten uzaklaşarak bu anın keyfini rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Üstelik uygun hava koşulları bulunursa bu keyfi dakikalarca yaşayabilirsiniz. Bunun dışında İstanbul içerisinde değil de İstanbula yakın yamaç paraşütü nerede sorusuna verilecek cevaplardan ilki Yalova olmaktadır. Yalova’da çeşitli yükseltilerde bulunan tepelerde uçuşlarınızı rahatlıkla gerçekleştirebilir üstelik bu küçük şehirde daha sonrasında da sakince kafa dinleyebilmeniz mümkün olmaktadır. Hem uçuş hem de tatil yapmak için oldukça sakin bir alandır.

Yamaç paraşütü ile kendinizi bir an olsun ödüllendirerek yalnız kalmanız, kendi içinize dönmeniz mümkün olabilir…

Bir diğer İstanbul’a yakın olarak yamaç paraşütü yapılacak şehir ise Sakarya’dır. Sakarya da bulunan Serdivan ‘da birçok insan yamaç paraşütü uçuşlarını gerçekleştirebilmektedir. Kırtepe’den başlayan kalkış alanı birçok yamaç paraşütünün sığabileceği kadar genişliğe sahiptir. Bu sayede alan içerisinde birçok kalkış ve uçuş yapılabilmektedir. İniş alanı da bir yola doğru yapılmakta ve bu anlamda sorun yaratacak bir ortam bulunmaktadır. Dilediğiniz takdirde dilerseniz öncelikle pikniğinizi yapıp daha sonra uçuş yapabilir dilerseniz uçuş yaptıktan sonra şehir içerisinde birkaç turlama yaparak gezi düzenleyebilirsiniz. Bu sayede şehri de tanımanız mümkün olurken tepeden baktığınız alanları daha sonra bireysel olarak gezmeniz de oldukça mümkün ve hoşunuza gidecek bir şekilde olacaktır.

 
Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?