Tekirdağ Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Tekirdağ Yamaç Paraşütü 2023

Tekirdağ Yamaç Paraşütü

Tekirdağ yamaç paraşütü uçuşları 2007’den beri sürdürülüyor. Tekirdağ, İstanbul’a yakın konumu ve iki farklı yamaç paraşütü noktasıyla paraşüt tutkunlarının tercihi oluyor. İstanbul – Tekirdağ arası yolculuk yaklaşık olarak 2,5 saat sürüyor. Yamaç paraşütü yapılacak noktalara ulaşmak ise yaklaşık 4 saatlik bir süreyi buluyor. Özel aracıyla seyahat etmeyenler için Tekirdağ merkez ve Şarköy ilçesinden minibüslerle uçuş noktalarına ulaşım imkanı bulunuyor. Marmara Denizi’nin benzersiz güzelliği, Trakya’nın yemyeşil ormanları Tekirdağ’da sporseverleri bekliyor. Peki; Yamaç paraşütü etkinliği için nelere dikkat etmek gerekiyor? Tekirdağ’da yamaç paraşütü yapmak için nasıl bir bütçe ayırmak gerekiyor. Tekirdağ’da yamaç paraşütü eğitimi almak mümkün mü?

Özgürlüğüne düşkün, bulutlara ulaşmak isteyen ve bir doğa aşığı olan her bireyin başvurmak isteyeceği bir hava sporudur: yamaç paraşütü. Yapılacak olan uçuşlar sayesinde bireylere bulutlara ulaşarak gökyüzünün maviliğinde kaybolacak hatta kimi zaman kuşlarla birlikte uçuşlar gerçekleştirecektir. Ülkemiz dışında oldukça geniş bir kitleye hitap eden yamaç paraşütü ülkemizde de giderek önem kazanmaktadır. Özellikle Ölüdeniz civarlarında yayılmaya başlayan bu spor günümüzde birçok şehirde gerçekleşmektedir. Tekirdağ yamaç paraşütü açısında da tercihler arasında yer alan şehirler arasında gelmektedir. Uygun alanların bulunmasıyla beraber uzman pilotlarla birlikte bu uçuşlar rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

 

Yamaç paraşütü sporu birçok insanın yapmak istediği ancak bir o kadarda çekindiği sporlar arasında gelmektedir. Bunun sebeplerinden tabi ki ilki güvenlik ve yükseklik açısından olmaktadır. Ancak bu uçuşları gerçekleştiren kulüplerin bu alanda gerçekleştirdiği çalışmalar ve aynı zamanda oluşturdukları bilinç sayesinde uçuşlar oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Paraşüt uçuşları gerçekleştirmek isteyen bireylerin bu alanda uzman kişilere başvurması gerekmektedir. Tekirdağ yamaç paraşütü konusunda etkili ve bilgili olan kişiler başvuruda bulunan ve aynı zamanda koşulları sağlayan her insan uçuş gerçekleştirebilmektedir. Sağlanması gereken koşullar:

  • Kalp hastası,
  • Tansiyon hastası
  • Sara hastası vb. hastası
  • Madde bağımlılığı olmaması gerekmektedir.

Bu anlamda hiçbir sorunu olmayan her birey engel göz edilmeksizin yamaç paraşütü gerçekleştirebilmektedir.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Alanları

Ülkemiz yükselti açısından belirli bir noktada bulunmakta ve bu sayede yamaç paraşütüne uygun birçok kalkış ve iniş alanı da bulunmaktadır. Bu sayede yamaç paraşütü konusunda ilgisi olan her birey çeşitli kulüplere başvurarak uygun alanlarda uçuş gerçekleştirilmektedir. Kulüpler bu alanlara ulaşmada ya da gerekli ekipmanları kiralama konusunda yardımcı olmaktadır. Bunun dışında daha önce uçuş yapmamış kişilerin eğitim gerekmeksizin uçmasına olanak sağlamaktadır. Tekirdağ yamaç paraşütü yapabilmek için eğitimi olmayan bireyler pilotla birlikte tandem uçuşlar gerçekleştirebilmektedir. Bunun dışında eğitimi olan bireylere de toplu uçuşlar yapabilmek ya da gerekli alana ulaştırabilmek adına yardımlar oluşturmaktadır.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü
Tekirdağ Yamaç Paraşütü

Tekirdağ yamaç paraşütü denildiğinde akıllara iki alan gelmektedir: Uçmakdere ve Yeniköy. Uçmakdere, Şarköy ilçesine bağlı bir köydür. Özellikle ailecek gelebilecek bir alan olan Uçmakdere yamaç paraşütü için oldukça uygun bir alandır. Bu alanda yapılacak uçuşlar sonrasında iniş alanı plaja olmaktadır. Ayrıca plajda bulunan açık hava restoranlar sayesinde Tekirdağ’ın meşhur yiyecek ve içeceklerine müthiş bir manzara eşliğinde kavuşup basit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bunun dışında yaz aylarında piknik yapabilir aile, arkadaşlık saadetini arttırabilirsiniz. Bir diğer uçuş alanı Yeniköy’dür. Yeniköy ise özellikle Tekirdağ merkezine yakın bireyler tarafından tercih edilmektedir. Tekirdağ merkezine bağlı olan bu köyde uçuşlar rahatlıkla yapılabilmektedir. Tekirdağ merkeze 20 km uzaklıkta bulunan bu köy doğal güzelliği ve temiz oluşuyla sizi kendine hayran edecektir.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Tekirdağ söz konusu olduğunda yamaç paraşütü yapılabilecek iki farklı bölgeden söz etmek gerekiyor. Bu bölgeler; Yeniköy ve Uçmakdere olarak biliniyor. Bu bölgelerin 2007 yılında paraşüt tutkunlarının ve sporcuların kullanımına açıldığı biliniyor. Yeniköy ve Uçmakdere’de başlayan yolculuk, Ayvasıl Mevki kıyı şeridinde son buluyor. Uçmakdere paraşüt iniş alanı olarak bu bölge kullanılıyor. Bu bölgenin Yeniköy’den Nişantepe’ye uzanan yolun açılmasından sonra Uçmakdere paraşüt iniş alanı olarak düzenlendiği biliniyor. Uçmakdere’den gökyüzüne süzülen paraşütçüler, yaklaşık 25 – 30 dakika süren bir uçuş gerçekleştiriliyorlar. Uçuş yüksekliği ise 650 metre olarak biliniyor.

Tekirdağ’da, bu deneyimi yaşamak isteyenleri; adrenalin ve huzur dolu bir uçuş bekliyor. Ganos Ormanları’nın yemyeşil dokusu, gökyüzü ve denizin mavisiyle buluşunca ortaya görsel bir şölen çıkıyor. Bölge tertemiz havası ve şehrin karmaşasından uzak, sakin yapısıyla ziyaretçilere keyifli anlar yaşatıyor. Yamaç paraşütü etkinliği ve eğitimleri dışında bölgede Off-Road yarışları gibi farklı etkinliklere rastlamak da mümkün olabiliyor.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yamaç paraşütünü bir yaşam biçimi haline getirmek isteyen sporseverler eğitim almayı tercih edebiliyorlar. Bu durumda İnter Paraşüt tarafından düzenlenen eğitimlere katılabiliyorlar. Eğitimler teori ve uygulamanın bir arada yürütüldüğü bir süreci kapsıyor. Teorik olarak başlayan P1 eğitiminde, Uzman Pilot seviyesine kadar ulaşmak mümkün olabiliyor. P1 eğitimi yalnızca teorik olarak yürütülüyor. P1 eğitimini izleyen dört aşamada ise teorik ve uygulamalı eğitim bir arada veriliyor. Bu aşamaların her birinin ardından kursiyerler sertifika almaya ve bir sonraki aşamaya katılmaya hak kazanıyorlar. Eğitimler THK lisansına sahip pilotlar tarafından yürütülüyor.

Kurs aşamaları; Başlangıç Seviyesi, Orta Seviyeli Pilot, Deneyimli Pilot ve Uzman Pilot olarak adlandırılıyor. Kursiyerler tüm aşamalar boyunca yer eğitimi, uçuş eğitimi, telsiz eğitimi, meteoroloji eğitimi gibi farklı alanlara odaklanıyorlar. İniş, kalkış ve uçuş sürecinde atmaları gereken her adım hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Tekirdağ yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye web sitemizde yer alan eğitim içerikleri aracılığıyla ulaşılabiliyor. Aynı zamanda web sitemizde yer alan telefon numaralarından detaylı bilgi alınabiliyor.

Peki; bu eğitimlere kimler katılabiliyor? Eğitimlere katılmak isteyen adayların herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması gerekiyor. Renk körü olanlar eğitimlere katılamıyor. Gerekli yaş, boy ve kilo koşullarını sağlamak gerekiyor. Kalp rahatsızlığı, diyabet, tansiyon, epilepsi gibi sağlık sorunları olanlar eğitimlerden faydalanamıyor. Hamilelere paraşütle uçuş yapma ya da eğitimlere katılma izni verilmiyor. Katılımcıların spor yapmaya elverişli olduklarını doktor raporu ile kanıtlamaları bekleniyor. Aynı zamanda eğitimlere katılacak adayların adli sicil kaydı sunmaları da isteniyor.

Yamaç Paraşütü Fiyatları

Bu deneyimi yaşamak isteyenler Tekirdağ yamaç paraşütü fiyat bilgisi konusunda sıkça araştırma yapıyorlar. Yamaç paraşütü fiyatları sezonluk olarak değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda farklı bölgeler için farklı fiyatlar söz konusu olabiliyor. Uçuşlara katılmak için İnter Paraşüt’ün web sitesi aracılığıyla uçuş kartı satın alınabiliyor.

Peki; uçuş kartı uygulaması ne gibi avantajlar sağlıyor. Satın alınan uçuş kartları dijital ortamda düzenleniyor. E-posta ya da Facebook, WhatsApp, Instagram gibi sosyal medya kanalları aracılığıyla sahiplerine ulaştırılabiliyor. Bu kartlar her ne kadar kişi adına düzenleniyor olsa da devredilebiliyor. Bir başkası adına uçuş kartı satın almak ve hediye etmek de mümkün olabiliyor. Uçuş kartları belirli bir tarihe göre düzenlenmiyor. Uçuş kartı satın alınan bölgede aynı yıl içerisinde istenen zaman diliminde kullanılabiliyor.

Peki; Tekirdağ yamaç paraşütü fiyat bilgisi almak isteyenler nasıl bir sonuca ulaşıyor? Ne kadar bütçe ayırmaları gerekiyor? Tekirdağ bölgesi için İnter Paraşüt tarafından belirlenen fiyat 499 TL olarak biliniyor. Peki; bu ücrete fotoğraf ve video çekimleri dahil mi? Evet, uçuş kartı satın alanlar fotoğraf ve video hizmeti için ekstra bir ücret ödemiyorlar. Uçuş sırasında pilotlar tarafından profesyonel kameralarla çekimler gerçekleştiriliyor. Uçuşun ardından fotoğraflar teslim alınabiliyor. Böylelikle; yaşanan bu eşsiz deneyim ölümsüzleştirilebiliyor.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü İçin Yapmanız Gerekenler

Yamaç paraşütü yapmaya karar veren bireylerin yapması gereken belirli başlı yönergeler bulunmaktadır. Aslında yapılması gereken şeyler bireyler tarafından karşılanması zor olan durumlar değildir ve çoğu da Tekirdağ yamaç paraşütü kulüpleri tarafından karşılanmaktadır. Oluşması gereken durumlar:

  • Varsa paraşütünüzü uygun getirmeniz (kiralayabilirsiniz)
  • Uçuşa uygun kıyafetler tercih etmeniz (bu konuda bilgi alabilirsiniz)
  • Uygun ayakkabı tercihi yapmak
  • Kulüpler tarafından yeterli başlangıç bilgisi almak

Sağlanan her türlü durum neticesinde yamaç paraşütü yapılabilmektedir. Bizler de sizlere yamaç paraşütü konusunda elimizden geldiğince fırsatlar sunmaktadır. Sahip olduğumuz her deneyimi uçuşlarımız sırasında göz önünde bulundurarak güvenli uçuşlar sağlamaktayız.

Eğer bir kuş kadar özgür olmak ve bu unutulmaz anları yaşamak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz…

Bizler oluşturduğumuz grubumuz neticesinde deneyimli ve uzman kişiler bulundurmaktayız. Oluşturduğumuz bu ortam içerisinde başvuruları alarak bireylerin sağlık açısından sorun olmadığı konusunda kesinleştirme yapmaktayız. Kalp, tansiyon gibi durumlar dışında engeli bulunan bireylerimize uçuşlar yaptırabilmekteyiz. Uçuş yapacak kişileri belirledikten sonra grup kişilerine yer ve zaman konusunda bilgilendirme yapmaktayız. Uçuş gününde buluşulduğunda uçuş öncesi öncelikle alandaki bireylere uçuşun nasıl olacağı, sürecin nasıl ilerleyeceği konusunda bilgi verilmektedir. Ekstra uzun uzadıya bilgi gerekmeksizin uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Tekirdağ yamaç paraşütü yapmak isteyen bireyler daha sonra uçuşlara hazır hale gelmekte eğitimi olan kişiler bireysel ilk defa uçuş gerçekleştirecek kişiler ise tandem uçuşlar sayesinde gökyüzüne doğru süzülmektedir. Oluşturduğumuz güvenlik çerçevesinde bireyler uçuşlarını gerçekleştirebilmektedir.

Yamaç Paraşütü Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Peki; yamaç paraşütü yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor? Öncelikle; pilotun komutlarını her daim dikkate almak gerekiyor. Uçuş öncesinde ve uçuş sırasında rahatça hareket edebilmek için doğru kıyafet seçimi yapılması önem taşıyor. Meterolojik koşulların ve ekipmanların her uçuştan önce mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor. Bu kurallara uyulması halinde yamaç paraşütünün son derece güvenli bir spor olduğunu unutmamak gerekiyor.

Yamaç paraşütü tutkunlarını Tekirdağ’da benzersiz bir deneyim bekliyor. Kuşlarla özgürce dans etmek ve rüzgarla beraber şarkılar söylemek istiyorsanız sizi uçmaya davet ediyoruz. Tekirdağ Yamaç Paraşütü deneyimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş kartı satın almak ya da sevdiklerinize uçuş kartı hediye etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden, etkinliklerden ve eğitim süreçlerimizden haberdar olabilirsiniz.

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?