Ölüdeniz Paragliding 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz Paragliding 2023

Ölüdeniz Paragliding ile Gökyüzüne Dokunun!


Ölüdeniz paragliding
için Türkiye’nin en çok tercih edilen bölgelerinden biri olarak biliniyor. Hatta bölgenin bu alandaki ününün; Türkiye sınırlarını aştığı görülüyor. Bölge her yıl dünyanın farklı noktalarından gelen paraşütçüleri ağırlıyor.

Ölüdeniz, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alıyor. Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olarak kabul ediliyor. Likya Medeniyetinde “güneşin ve ışığın diyarı” olarak anılan Ölüdeniz,  bugün eşsiz doğasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi sürdürüyor. Ölüdeniz, Fethiye ilçe merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kasaba, her yıl Türkiye’nin dört bir yanından gelen yerli turistleri ağırlıyor. Bunun yanı sıra; binlerce yabancı turiste de ev sahipliği yapıyor. Ölüdeniz, dünya genelinde “Blue Lagoon” adıyla da anılıyor. Birbirinden güzel plajları, berrak denizi, muhteşem doğası ve büyüleyici manzaralarıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

İnter Paraşüt

Ölüdeniz Paragliding Deneyimi

Ölüdeniz’de her yaşa, her zevke ve her bütçeye uygun bir etkinlik bulmak mümkün olabiliyor. Doğa yürüyüşleri, rüzgar sörfü, su altı dalışı, rafting ve binicilik bölgenin gözde aktiviteleri arasında bulunuyor. Ölüdeniz, günübirlik turlar ve mavi yolculuk için de dikkat çeken bölgelerden bir tanesi olarak biliniyor. Ancak; Ölüdeniz’de en çok tercih edilen etkinliklerden biri hiç şüphesiz ki; yamaç paraşütü oluyor. Fethiye yamaç paraşütü için dünyanın en ünlü destinasyonları arasında yer alıyor. Babadağ yamaç paraşütü denildiğinde Türkiye’de akla gelen ilk noktalardan biri oluyor. Babadağ, hem uygun hava koşulları hem de muhteşem manzarasıyla paraşütçülere benzersiz bir deneyim sunuyor. Babadağ’dan gökyüzüne süzülen paraşütçüler, yaklaşık 30 dakika boyunca Ölüdeniz’in eşsiz doğasıyla baş başa kalıyor.

Babadağ yamaç paraşütü için dört farklı irtifa noktası bulunuyor. Uçuşlar, bu dört farklı noktada bulunan pistler aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Yamaç paraşütünde rüzgarın önemli bir role sahip olduğu biliniyor. Bu anlamda; pist tercihine uygun rüzgar yönüne bakılarak karar veriliyor. Babadağ’da başlayan uçuşlar, Belcekız sahilinde sona eriyor.

Ölüdeniz Paragliding Fiyatları


Ölüdeniz’de paragliding deneymi yaşamak isteyenlerin araştırdığı ilk konulardan biri Fethiye yamaç paraşütü fiyat bilgisi oluyor. Yamaç paraşütü fiyatları bölgelere ve yıllara göre farklılık gösteriyor. İnter paraşüt, bu deneyimi yaşamak isteyenler için “uçuş kartları” sunuyor. Satın alınan uçuş kartı yıl sonuna kadar geçerliliğini koruyor. Uçuş deneyimini hangi tarihte ve hangi saatte kullanacağına karar vermek kart sahibine kalıyor. Uçuş kartı sahipleri uçuş alanından, uçuşun yapılacağı tepeye gerçekleştirilen transferler için ücret ödemiyor.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyat

Tepeye giriş ücreti, video ve fotoğraf çekimleri hizmete dahil ediliyor. Uçuş kartı bir başkasına hediye edilebiliyor ya da devredilebiliyor. İnter Paraşüt ailesi doğaya karşı sorumluluğunu da unutmuyor. Satın alınan her uçuş kartı için TEMA Vakfına kart sahibinin adına 1 Adet Fidan bağışlanıyor.

Peki; Fethiye yamaç paraşütü fiyat araştırması yapanların nasıl bir bütçe ayırmaları gerekiyor? Ölüdeniz paragliding deneyimi için 2022 yılında geçerli ücret 1.300 TL olarak biliniyor. Uçuşlar ve kursları hakkında detaylı fiyat bilgisi web sitesi ve iletişim telefonları aracılığıyla alınabiliyor.

Babadağ Yamaç Paraşütü

Güvenli ve Keyifli Bir Uçuş Deneyimi


Yamaç paraşütü söz konusu olduğunda güvenlikle ilgili kaygılar ortaya çıkabiliyor. Aslında sanılanın aksine; yamaç paraşütü oldukça güvenli bir spor… Profesyonel pilotlar eşliğinde, herhangi bir eğitim almadan yamaç paraşütü yapmak mümkün olabiliyor. Bu noktada; en önemli adım, pilotun komutlarına kulak vermek ve kurallara uymak oluyor. Uçuş için uygun kıyafetler tercih etmek uçuşun daha keyifli ve daha rahat geçmesine olanak veriyor. İnter Paraşüt deneyimli kadrosuyla size hem keyifli hem güvenli bir uçuş deneyimi sunuyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi

Bu deneyimi sürekli hale getirmek ve yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler farklı seviyelerdeki kurslara da katılabiliyor. Yamaç paraşütünde; başlangıç eğitiminden uzman pilot eğitimine farklı kurs seçenekleri bulunuyor. Doğanın güzelliklerine yakından bakmak, bulutlara dokunmak, adrenalini doruklarda yaşamak isteyenler bu eğitimlere katılmayı tercih edebiliyorlar. Eğitimler, teoriden uygulamaya bütün bir süreci içeriyor. Başarıyla tamamlanan her kurs seviyesinin sonucunda katılımcılar sertifika almaya hak kazanıyorlar.

Ölüdeniz paragliding hakkında daha detaylı bilgi almak için İnter Paraşüt web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Siz de bu eşsiz deneyimi yaşamak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için web sitemizde yer alan telefon numaraları aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. Güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı (Instagram, Facebook) takip edebilirsiniz.

 

uçuşlarımız hakkında aklınıza takılan tüm soruları bizi arayarak  ilebilirsiniz. Uçuşlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bizi aramaktan çekinmeyiniz.

inter paraşüt
+905424922022

paragliding oludeniz price 2021

oludeniz paragliding accident 2021

oludeniz paragliding season

oludeniz paragliding booking

oludeniz paragliding height

paragliding fethiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?