İstanbul Paragliding 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

İstanbul Paragliding 2023

İstanbul Paragliding

İstanbul paragliding için beş ana lokasyondan bahsetmek mümkündür. İstanbul gibi bir mega kentte dört farklı noktada yamaç paraşütü yapmak çok büyük bir artıdır. Yaklaşık olarak 16 milyon nüfuslu ve oldukça büyük yapılaşmanın olduğu bir kent. Doğal alanların, dağların, ve ormanların sayısı çoğu ilimize göre düşük seviyededir.

THK

İstanbul gibi büyük ve kalabalık bir ilde ortalama 1,5 saatlik mesafede yamaç paraşütü yapabilme imkanı önemlidir. İnsanlığın en büyük arzularının başında uçmak gelmektedir. Şehir hayatının yorgunluğu ve karmaşasından kaçmak için harika bir çözüm yoludur. Gökyüzüne ulaşmak ve bu mega kenti kuşbakışı seyretmek tarifi olmayacak bir deneyimdir. Sevdiklerinizle bu muhteşem deneyimi yaşamak için yapılması gerekenler neler? Ortalama Fiyatlar nelerdir? İstanbul’da Paragliding Yapılacak yerler nerelerdir?

İstanbul Paragliding İçin Tercih Edilen Konumlar

İstanbul’un her iki yakasında da uçuş yapılabilecek oldukça elverişli konumlar bulunmaktadır. Özel araçlarla ya da toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür. Keyifli bir hafta sonu kaçamağı ya da özel günleri değerlendirmek için alternatifler bulunmaktadır.

Dünya’da en çok tercih edilen ekstrem sporlardan birisi paraglidingdir.  Sevdiklerinizle uçuş yaparken aynı zamanda kamp yapma imkanı da bulabilirsiniz. Ya da İstanbul’un doğal güzelliklerini keşfetmek için doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Deniz keyfi yapıp, doğal köy kahvaltıları yapabilir ya da taze balık yeme şansı yakalayabilirsiniz. İşte tüm bu aktiviteleri aynı anda yapabileceğiniz lokasyonlar şu şekildedir.

  • Karaburun
  • Şile Sahili
  • Silivri
  • Çatalca, Ormanlı Köyü
  • Pendik, Aydos

Karaburun

İstanbul şehir merkezine ortalama 60 kilometrelik bir uzaklıktadır. Yaz aylarında daha çok uçuş yapılan bölge, Arnavutköy sınırları içerisinde bulunmaktadır. Karaburun plajı uçuş yapacaklar için muhteşem bir manzara sunmakta ve iniş noktası olarak kullanılmaktadır.

Yamaç Paraşütü

Şile Sahili

İstanbul paragliding için en çok tercih edilen konumlardan birisi de Şile Sahili’dir. Anadolu yakasında bulunan şile sahili Marmara denizine karşı uçuş yapma fırsatı vermektedir. Geniş sahillere sahip Şile, doğal iniş pistleri sayesinde pilotlara kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda bu geniş pistler eğitim için pilotlara büyük kolaylık sağlamakta ve kullanılmaktadır. İstanbul şehir merkezine ortalama 75 kilometre mesafede bulunmaktadır. Çok sayıda toplu taşıma aracı böyleye ulaşım sağlamaktadır ve özel araçlar ile de ulaşım mümkündür.

 Silivri

Avrupa yakasında ulaşımı oldukça kolay olan lokasyonlardan birisi de Silivri’dir. İstanbul merkeze yaklaşım 70 kilometre mesafededir. Toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile ulaşımı oldukça kolaydır. Son dönemde yıldızı parlayan ve her seviyeden sporcunun uçuş yapabileceği bir konumdur. 30 metre civarındaki yamaçlara sahip bölgede uçuşlar ortalama 20 dakika civarında sürmektedir.

silivri yamaç paraşütü

Çatalca, Ormanlı Köyü

Avrupa yakasında, İstanbul’un batı sınırında bulunan Çatalca ya bağlı Ormanlı Köyü merkeze 75 kilometre uzaklıktadır. İstanbul Paragliding için en çok tercih edilen konumdur. Ulaşımı oldukça kolay olmakla beraber eşsiz bir doğa manzarası sunmaktadır. Sahille ormanın birleştiği ve 30 metre civarındaki yamaçlarda uçuşlar yapılmaktadır. Ortalama 120 metre yüksekliğe kadar çıkılmakta, Karadeniz’i kuşbakışı izleme fırsatı vermektedir. Uçuşlar 20 ile 25 dakika arasında değişmektedir. İstanbul gibi bir metropolden 1,5 saat uzaklıktaki bu muhteşem cennet köşe harika bir kaçış noktasıdır.

Pendik, Aydos

Anadolu yakasında bulunan, Kocaeli Yarımadasındaki bu bölgenin Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. İstanbul merkeze ortalama 40 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Aydos Ormanları’nın eteğinde uçuş yapma keyfini ve birçok adayı gökyüzünden görme fırsatını vermektedir. Muhteşem doğa yürüyüşleri ile oksijen ve adrenalin dolu bir gün yaşama fırsatı sunmaktadır. Aydos Gölü ve çevresinde yamaç paraşütünün dışında farklı ekstrem sporları da yapma fırsatı bulunmaktadır.

İstanbul Paragliding Fiyatları

Uçuşlar özel ekipmanlar ve THK lisanslı eğitmenler eşliğinde tandem uçuşlar olarak gerçekleştirilmektedir. Dünya’da ve ülkemizde son yıllarda oldukça popüler olan bu spor saf bir özgürlük duygusu sunmaktadır. Uçmak için tüm gücünü rüzgardan alan ve bir motora ihtiyaç duymayan bir spor dalıdır.

İnsanlar bu sporun pahalı olduğunu düşünerek hata yapmaktadırlar. Paragliding bilinen en ucuz uçuş aracıdır. Sanılanın aksine çoğu ekstrem spordan daha uygun fiyatlara yapmak mümkündür.

İstanbul için uçuş fiyatları 2022 yılı itibari ile ortalama olarak 499 TL civarındadır. Fiyatlara transfer ücreti, fotoğraf ve video çekimi, ekipmanlar dahildir.  İnter Paraşüt web sitesi üzerinden uçuş karları alarak uçma fırsatı yakalayabilirsiniz. Uçuşlar öncesinde THK lisanslı eğitmenler teorik ve pratik eğitim vermektedir.

Uçuş kartları satın alınan yıl içerisinde istenilen bir tarihte kullanılabilen dijital kartlardır. Sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapmak için satın alabilirsiniz. Ya da satın aldığınız kartları yine bir başkasına hediye edebilirsiniz.

Yamaç Paraşütünü Yapmak İçin Gerekenler

İstanbul paragliding için Türkiye ve İstanbul’un her noktasından gelip uçuş yapmak mümkündür. Peki yamaç paraşütünü yapmak için gerekenler nelerdir?

Paragliding hemen her yaştan herkesin yapabileceği bir ekstrem spordur. Dünya’da ekstrem sporlar içerisinde kaza oranı en düşük olan spordur. Özel kanatlar, ipler ve kuşamlar vasıtası ile uçulmaktadır. Uçuşlar sırasında bu ekipmanlar İnter Paraşüt tarafından karşılanmaktadır.

Uçuşlar sırasında aynı zamanda kask kullanmak zorunludur. Uçuş yapmak isteyen adayların bot giymesi tavsiye edilmektedir. Kalp, tansiyon ve şeker hastaları uçuş yapamamaktadır.

Bunlar dışında özgürlüğü sonuna kadar tatmak isteyen hemen herkes paragliding yapabilmektedir.

 

Dünya’nın en büyük metropollerinden birinde çok da uzağa gitmeden harika bir gün geçirmek mümkün. Şehrin ve iş hayatının stresinden, kaosundan kaçmak için muhteşem bir fırsat. İstanbul paragliding ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0542 492 2022
0534 921 6325

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?