Uçmakdere Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Uçmakdere Yamaç Paraşütü 2023

 Uçmakdere Yamaç Paraşütü

Uçmakdere yamaç paraşütü için özellikle son dönemlerde önemli bir merkez haline geldi. Bölge yıl boyunca hem yamaç paraşütü faaliyetleri hem de farklı spor dalları için çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Uçmakdere yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Bu deneyimi yaşamak isteyen pek çok sporsever yamaç paraşütü için Uçmakdere’yi tercih ediyor. Uçmak dere İstanbul’a yakın konumu ve muhteşem manzarasıyla paraşüt tutkunlarına mükemmel bir deneyim yaşatıyor. Yamaç paraşütü yapılacak lokasyonlara dair sorular sıkça soruluyor. “Tekirdağ yamaç paraşütü nerede yapılır?” sorusu da bu sorulardan biri olarak sıkça karşımıza çıkıyor.

Tekirdağ yamaç paraşütü nerede yapılır?” sorusunun aslında iki farklı yanıtı bulunuyor. Uçmakdere ve Yeniköy… Ancak Uçmakdere’nin Yeniköy’e oranla daha fazla ön plana çıktığını söylemek mümkün olabiliyor. “Uçmakdere kaç metre?” sorusu paraşüt tutkunlarının yönelttiği diğer sorulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Elbette; bölgeye ulaşım, konaklama, yamaç paraşütü fiyatları ve uçuş süreleri gibi birçok konu merak ediliyor. Şimdi dilerseniz; Uçmakdere ve bu bölgedeki yamaç paraşütü fırsatlarına dair tüm soruları ve yanıtlarını birlikte inceleyelim…

Uçmakdere Yamaç Paraşütü Hakkında Merak Edilenler

Uçmakdere yamaç paraşütü ve bölgedeki yamaç paraşütü faaliyetleri hakkında pek çok soru yöneltiliyor. Öncelikle; Uçmakdere’den ve bölgenin özelliklerinden bahsederek başlayalım… Uçmakdere, Marmara Bölgesinde, Tekirdağ ili, Şarköy ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Şarköy paraşüt faaliyetleri açısından bakıldığında Marmara’da önemli bir merkez olarak karşımıza çıkıyor. Uçmakdere, tarihte bir Rum yerleşim bölgesi olarak biliniyor. Bölge hala döneme ait tarihini dokusunu ve kültürel özelliklerinin bir bölümünü koruyor.

Uçmakdere, Ganos Dağı’nın heybetli görüntüsü ve Marmara Denizi’nin masmavi sularıyla çevreleniyor. Ganos Dağı aynı zamanda Işıklar Dağı adıyla da anılıyor. Ganos Dağı, Uçmakdere yamaç paraşütü etkinliklerine ev sahipliği yapmasının yanı sıra; botanik çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. Botanik Turizmi açısından önemli bir merkez olarak biliniyor. Bölge aynı zamanda farklı spor dallarında yapılan etkinliklerle yıl boyu canlılığını koruyor.

Uçmakdere, İstanbul’a yaklaşık 4 saatlik mesafede bulunuyor. Elbette bu durumun Uçmakdere’nin yamaç paraşütü için tercih edilmesinde payı olduğunu dile getirmek gerekiyor. Ancak, paraşüt tutkunlarını benzersiz bir doğa ve İstanbul’dan çok farklı bir atmosferin karşılayacağını bilmek gerekiyor. Şarköy ilçe merkezinden Uçmakdere’ye yolculuk ise yaklaşık yarım saat sürüyor. Bölgeye ulaşım Şarköy’de çeşitli bölgelerden minibüsler aracılığıyla sağlanıyor. İstanbul’dan Şarköy’e ise şehirlerarası otobüsler aracılığıyla ulaşmak mümkün olabiliyor. Özel aracıyla seyahat edecekler için Kumbağ istikametinden önce Yeniköy’e ve ardından Uçmakdere’ye ulaşılabiliyor.

Uçmakdere’de konaklamak isteyenler için ise kamp, pansiyon ve otel seçenekleri bulunuyor. Kamp için paraşütçüler iniş alanını tercih edebiliyorlar. Uçmakdere sahilinde de kamp yapmak mümkün olabiliyor. Market alışverişi ve diğer ihtiyaçlar için Uçmakdere Köyü’nün merkezine ulaşım sağlamak gerekiyor. Köy, yamaç paraşütü iniş pistinin yaklaşık 4 km uzağında yer alıyor.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü Fiyatları

Uçmakdere, Şarköy paraşüt deneyimi yaşamak isteyenler tarafından sıkça tercih ediliyor. Peki; Uçmadere kaç metre? Bölgede yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler için fiyatlar nasıl? Uçuşlar kaç dakika sürüyor. Bu soruların yanıtlarını inceleyelim…

Uçmakdere’de yamaç paraşütü uçuşları 2132 feet yani yaklaşık 650 metre yükseklikten gerçekleştiriliyor. Bölgede aynı zamanda 250 metrelik ikinci bir atlayış parkuru da bulunuyor. Uçuşlar ise 15 – 25 dakika arasında bir süreyi kapsıyor. Uçuş sırasında paraşütçüleri Ganos Dağı’nın yemyeşil ormanları ve Marmara’nın masmavi denizi karşılıyor. Bu benzersiz manzara yamaç paraşütü deneyimini unutulmaz hale getiriyor.

Yamaç paraşütü söz konusu olduğunda fiyatlar yıllara, dönemlere ve bölgelere göre değişiklik gösterebiliyor. Peki; Uçmakdere için fiyatlar nasıl? İnter Paraşüt güvencesiyle uçuş gerçekleştirmek isteyenlerin Uçuş Kartı satın alarak bu deneyimi yaşamaları mümkün olabiliyor. Uçmakdere yamaç paraşütü fiyatları 499 TL olarak biliniyor.

İnter Paraşüt web sitesi aracılığıyla alınan uçuş kartları bölgelere göre düzenleniyor ve yıl boyunca geçerliliğini koruyor. Uçuş kartları istenildiği takdirde bir başkasına devredilebiliyor ya da hediye edilebiliyor. Uçuş kartları dijital olarak düzenleniyor. Yine dijital kanallar (WhatsApp, Instagram, Facebook, e-posta) aracılığıyla sahiplerine iletiliyor. Uçuş kartı satın alınması halinde fotoğraf ve video hizmeti için ayrı bir ücret ödenmesi gerekmiyor. Fotoğraf ve video çekimleri bu ücret kapsamında yer alıyor. Tüm fotoğraf ve video çekimleri pilotlar tarafından profesyonel kameralar ile gerçekleştiriliyor. Böylelikle bu eşsiz deneyim ölümsüz hale getirilebiliyor.

Yamaç Paraşütü Kimler İçin Uygundur?

Yamaç paraşütünün güvenli bir spor olup olmadığı hala tartışma konusu olabiliyor? “Kimler yamaç paraşütü yapabilir?” sorusu ise buna bağlı olarak sıkça soruluyor. Yamaç paraşütü aslında hemen herkes için uygun bir spor olarak biliniyor. Kurallara uyulması halinde ise güvenlikle ilgili herhangi bir kaygı yaşamak gerekmiyor.

Peki; kimler Uçmakdere yamaç paraşütü uçuşlarına katılabilir? 16 yaşını doldurmuş olmak yamaç paraşütü yapmak için gerekli ilk koşul… Aynı zamanda bu deneyimi yaşamak isteyenlerin minimum 1.55 ve maksimum 2.00 metre boy aralığında olmaları bekleniyor. Kilo aralığı da yamaç paraşütü için oldukça önemli bir koşul olarak karşımıza çıkıyor. Yamaç paraşütü yapabilmek için minimum 45 kilo ve maksimum 110 kilo aralığında olmak gerekiyor.

Herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması aranan bir diğer koşul olarak biliniyor. Ancak bu noktada; kalp rahatsızlığı, tansiyon, epilepsi gibi ciddi sağlık sorunlarından söz ediliyor. Hamilelerin ise uçuş yapmasına izin verilmiyor. Bu koşulları sağlayan kişilerin yamaç paraşütü deneyimi yaşamasında herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Yamaç Paraşütü Uçuşu İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

İnter Paraşüt bünyesinde gerçekleştirilen tüm uçuşlar THK lisanslı uzman pilotlar eşliğinde gerçekleştiriliyor. Bu noktada; uçuş öncesinde ve uçuş sırasında pilotun komutlarını dikkate almak gerekiyor. Bu sayede; uçuşlar, herhangi bir olumsuz durum yaşamadan güvenle gerçekleştirilebiliyor. Uçuş sırasında rahat giysiler içerisinde olmak önem taşıyor. Koşmaya engel olmayacak ve uçuş sırasında rahat olmayı sağlayacak kıyafetler tercih etmek gerekiyor. Aynı zamanda yamaç paraşütü uçuşları için doğru ayakkabı seçimi de önem taşıyor. Rahat ve spor faaliyetlerine uygun ayakkabılar tercih edilmesi gerekiyor. Böylelikle daha keyifli bir uçuş deneyimi yaşamak mümkün hale geliyor.

Yamaç paraşütü tamamen hava koşulları göz önüne alınarak yapılan bir spor olarak biliniyor. Yamaç paraşütünde, paraşütçülere rüzgar eşlik ediyor. Bu anlamda uçuş öncesinde meteorolojik koşulları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Uygun hava koşullarında uçuş gerçekleştirmek yamaç paraşütü için en önemli güvenlik önemleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda her uçuş öncesinde ekipman kontrollerini yapmak gerekiyor. Doğru ekipmanlarla uçmak ve düzenli kontroller gerçekleştirmek büyük bir önem taşıyor. Bu kurallara uyulması halinde; risk oluşturacak tüm konularda gerekli önlemler alınmış oluyor.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır

Uçmakdere yamaç paraşütü etkinlikleri hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş kartı satın almak ve dilediğiniz zaman benzersiz bir uçuş deneyimi yaşamak için buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?