Fethiye Yamaç Paraşütü 2023

Fethiye Yamaç Paraşütü


Fethiye yamaç paraşütü
yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği noktalardan biri olarak biliniyor.  Elbette yamaç paraşütünü bir yaşam biçimi haline getiren sporseverler için de Fethiye önemli lokasyonlardan biri oluyor.

Özellikle ilkbahar ve yaz dönemlerinde firmalar Fethiye paragliding hakkında birçok soru alıyor. Yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler Ölüdeniz yamaç paraşütü fırsatları hakkında pek çok konuda araştırma yapıyor. Ölüdeniz, Türkiye ve dünya için bir tatil cenneti olarak görülüyor. Eşşiz doğası, her yaşa ve her zevke hitap eden farklı seçenekleriyle her yıl birçok turisti ağırlıyor. Ölüdeniz’in, 2006 yılında “dünyanın en güzel plajı” ünvanını aldığı ve doğal güzelliklerini tescillediği biliniyor. Kelebekler Vadisi, Likya Yolu, Saklıkent Kanyonu gibi önemli noktaları bünyesinde barındırıyor. Kısacası, ölüdeniz hem doğal güzellikleri hem benzersiz manzaralarıyla tüm dünyanın dikkatini üstüne çekmeyi başarıyor. Elbette sporseverler için de vazgeçilmez lokasyonlar arasında bulunuyor.

Fethiye Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?” sorusu sporseverler ve bu deneyimi yaşamak isteyenler tarafndan sıkça soruluyor. Bu sorunun yanıtı hiç şüphesiz; Türkiye’nin en önemli yamaç paraşütü noktalarından olan “Babadağ” oluyor. Babadağ, yamaç paraşütü söz konusu olduğunda, yalnızca Türkiye için önemli bir lokasyon olarak karşımıza çıkmıyor. Aynı zamanda; dünya için de önemli bir merkez olarak biliniyor.

Babadağ hakkında merak edilenlerden biri de hiç şüphesiz ki; yüksekliği oluyor. Yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler “Baba Dağı yamaç paraşütü kaç metre?” sorusunu sıklıkla firmalara yöneltiyor. Arama motorlarında bu konu hakkında yapılan araştırmaların sayıca hayli fazla olduğu biliniyor. Babadağ hakkında merak edilen bir diğer konu da; yamaç paraşütü fiyatları oluyor. “Ölüdeniz yamaç paraşütü kaç TL?”, “Babadağ Paraşüt Kaç TL?” soruları araştırılan diğer konular olarak karşımıza çıkıyor.

Sporseverler ve yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenlerin bu konuya dair birçok sorusu olduğu açıkça görülüyor. Konuya dair hem yamaç paraşütü yapılacak noktalara, hem fiyatlara dair yanıtlanması gereken sorular bulunuyor. O halde gelin, Fethiye paragliding hakkında merak edilen soruları birlikte yanıtlayalım… İnter Paraşüt ailesinin sunduğu fırsatlara birlikte göz atalım…

Fethiye Yamaç Paraşütü – Ölüdeniz ve Babadağ

Fethiye, Akdeniz ve Ege’nin tam da birbirine kavuştuğu noktada yer alıyor. Muğla ili sınırları içinde bulunan ilçe, önemli turistik bölgelerden biri olarak dikkat çekiyor. Fethiye, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. İlçe yalnızca yaz aylarında değil dört mevsim ziyaretçileri ağırlıyor. Bölge koyları, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla dikkat çekiyor. Farklı dönemlerin izleri taşıyan tarihi mirası Fethiye’yi benzersiz kılıyor. Tertemiz havası, yeşille maviyi buluşturan konumu Fethiye’den ayrılmayı oldukça güç hale getiriyor.

Bugün Muğla sınırları içinde yer alan bu bölgenin tarihi boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yaptığı biliniyor. Bu medeniyetler arasında Likya, Mısır, Bizans, Osmanlı gibi dönemine hükmetmiş önemli isimler sıralanabiliyor. Fethiye’nin farklı dönemlerde, “Işık Diyarı”, “Uzak Diyar” gibi isimlerle anıldığı tarihi kaynaklarda yer alıyor. Ancak bölge her dönemde konumu ve özellikleriyle medeniyetlerin ve dünyanın göz bebeği olarak görülüyor. Fethiye isminin ise 1913 yılında şehit edilen Pilot Fethi Bey anısına bölgeye verildiği biliniyor.

fethiye yamaç paraşütü 2022

Fethiye, Gizlikent Şelalesi, Mavi Mağara, Yeşil Vadi, Katrancı Koyu gibi önemli merkezlere ev sahipliği yapıyor. Kayaköy, Kabak Koyu, Gemiler Adası ve Dalyan Kral Mezarları da bu bölgede yer alıyor. Ancak; Fethiye denildiğinde çoğu zaman akla ilk olarak Ölüdeniz geliyor. Sporseverler ve yamaç paraşütü tutkunları için ise akla gelen bir diğer nokta hiç şüphesiz ki Babadağ oluyor. Her iki bölge de yıl boyunca ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor. Eşsiz manzaralara karşı uçmak, dümdüz ve kıpırtısız uzanan denizin tadını çıkartmak elbette ilgi çekici oluyor.

Fethiye yalnızca yamaç paraşütü için değil farklı spor dalları için de önemli bir lokasyon olarak görülüyor. Rüzgar sörfü, rafting, tüplü dalış gibi sporlar için de Fethiye’yi ziyaret etmek mümkün olabiliyor. Fethiye, birçok özelliği ile bugün de dünyanın göz bebeği olmaya devam ediyor.

Ölüdeniz

Ölüdeniz, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir belde olarak biliniyor. Teke yarımadası üzerinde bulunuyor. Yamaç paraşütü için en önemli lokasyonlar arasında yer alan Babadağ da, Ölüdeniz sınırları içerisinde yer alıyor. Ölüdeniz adını çevredeki sahillerin aksine dalgasız olan denizinden alıyor. Bu benzersiz özelliği ile dünya çapında önemli bir yere sahip olan Ölüdeniz, her yıl turist akınına uğruyor. Fethiye yamaç paraşütü fırsatlarını değerlendirmek isteyenler bölgeyi ziyaret ediyor. Ölüdeniz, su sporları yapmak isteyenler için de dikkat çeken bir bölge olarak biliniyor. Sadece keyifli bir tatil geçirmek ve doğanın tadını çıkartmak isteyenler de Ölüdeniz’i tercih edebiliyor.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ölüdeniz, en çok Likya Uygarlığı’nın izlerini taşıyor. Likya Uygarlığı’ndan günümüze kalan pek çok tarihi yapı ve eser Ölüdeniz sınırları içerisinde bulunuyor. Tarihi dokusu Ölüdeniz’in eşsiz güzelliğini pekiştirme noktasında önemli bir rol oynuyor. Ölüdeniz’in Likyalılar tarafından, “Güneş Diyarı” olarak adlandırdığı biliniyor. Bölge, günümüzde de dünyada bu adla tanınıyor ve anılmaya devam ediyor.

Ölüdeniz’de Ziyaret Edilecek Yerler

Ölüdeniz’de ziyaret edilebilecek ve görülmesi gereken pek çok destinasyondan söz edilebiliyor. Kelebekler Vadisi bu destinasyonların başında geliyor. Kelebekler Vadisi, turistlerin, fotoğrafçıların ve doğa tutkunlarının uğrak noktalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Vadi adından da anlaşılabileceği gibi birçok kelebek türüne ev sahipliği yapıyor. Ormanın içerisinde ziyaretçileri tam seksen farklı kelebek türü karşılıyor. Bu eşsiz manzara ziyaretçilerin başını döndürmeye yetiyor.

Ölüdeniz’de dikkat çeken bir başka nokta Likya Yolu oluyor. Likya Yolu, Fethiye’den başlayarak Antalya’ya uzanıyor. Yol adeta maviyi ve yeşili birleştirme görevini üstleniyor. Yolun bir yanı eşsiz deniz manzarasıyla çevreleniyor. Diğer yanı ise ormanlara kucak açıyor. Doğa yürüyüşü için yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en önemli noktaları arasında gösteriliyor. Fethiye Yamaç Paraşütü fırsatlarını değerlendirmek için bölgeye gidenlerin Likya Yolu’nu da ziyaret etmeleri tavsiye ediliyor.

Ölüdeniz’in benzersiz denizinin tadını çıkartmak isteyenler için tavsiye edilen lokasyon ise Belcekız Plajı oluyor. Plaj adını efsanevi bir aşk hikayesinden alıyor. Plajın önünde uzanan deniz, Ölüdenize oranla daha hareketli olmasıyla dikkat çekiyor. Belcekız Plajı yamaç paraşütü deneyimi yaşayanlar için de önemli bir nokta olarak dikkat çekiyor. Çünkü paraşüt deneyimi yaşayanların iniş noktası Belcekız Plajı oluyor. Gökyüzünde özgürce süzülen ve manzaranın tadını çıkaran paraşütçüler Belcekız Plajı’na konuyor.

Ölüdeniz ‘de bulunan bir diğer önemli nokta ise Ölüdeniz Tabiat Parkı… Ölüdeniz Tabiat Parkı, çam kokularıyla ve kuş sesleriyle ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim sunuyor. Şehrin gürültüsünden kaçış için eşsiz bir nokta olarak görülüyor.

Ölüdeniz’de ziyaret edilmesi gereken noktalar arasında Kıdrak Koyu’ndan da bahsetmek gerekiyor. Kıdrak Koyu çoğunlukla günübirlik ziyaretçileri ağırlıyor. Bir mesire alanı olarak bilinen bu bölgede piknik yapmak mümkün olabiliyor. Yamaç paraşütü deneyiminin ardından bölgeyi ziyaret etmek mümkün olabiliyor. Kıdrak Koyu, Belcekız Plajı’na yaklaşık 4 kilometrelik mesafede yer alıyor.

Babadağ

Ölüdeniz’de ziyaret edilmesi gereken noktalardan biri de hiç şüphesiz ki; Babadağ… Özellikle Fethiye’de Yamaç Paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler için Babadağ’dan söz etmek gerekiyor. Bu nedenle Babadağ’a ayrı bir başlık açmak gerekiyor. Yamaç Paraşütü için Fethiye bölgesini araştıranların karşısına Babadağ ismi çıkıyor. “Fethiye Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?” sorusunu soranlar Babadağ yanıtını alıyor. Bölge, Ölüdeniz sınırları içerisinde bulunuyor. Yamaç Paraşütü denildiğinde yalnızca bu bölgenin değil dünyanın en önemli merkezlerinden biri Babadağ oluyor. Peki; Babadağ’ı özel kılan nedir? Babadağ hakkında bilinmesi gerekenler neler? Birlikte inceleyelim…

babadağ yamaç paraşütü

Babadağ Yamaç Paraşütü

Babadağ, üç farklı zirveye ev sahipliği yapıyor. Bu özelliğiyle sıradağ olarak da adlandırılabiliyor. Babadağ yüksek irtifa noktalarıyla da dikkat çekiyor. “Baba Dağı yamaç paraşütü kaç metre?” sorusu en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Dağın en yüksek irtifa noktası 1969 metre olarak biliniyor. Bu bilgi yamaç paraşütü tutkunlarını heyecanlandırmaya yetiyor. Karatepe adıyla anılan ikinci zirvenin 1400 metre yüksekliğe sahip olduğu biliniyor. Üçüncü zirvenin yüksekliği ise 1200 metre olarak biliniyor. 1200 metrelik zirveden kış aylarında da uçuş yapmak mümkün olabiliyor. Üç zirve karşılıklı olarak konumlanıyor ve aralarında bir sel vadisi uzanıyor.

Babadağ, doğal güzellikleriyle de dikkat çekiyor. Bölgede birçok farklı bitki türüne rastlamak mümkün olabiliyor. Bu özelliğiyle doğa tutkunları için de önemli bir bölge olarak değerlendiriliyor. Fethiye yamaç paraşütü fırsatlarını değerlendirmek için bölgeye gelenleri eşsiz bir deneyim bekliyor. Babadağ’dan gökyüzüne süzülen paraşütleri Ölüdeniz’in akıllara durgunluk veren manzarası karşılıyor. Yeşilin ve mavinin birbirine karıştığı bu manzara görenleri kendine hayran bırakıyor. Yaklaşık 25 – 30 dakika süren uçuşun ardından paraşütçüler Belcekız Plajı’na iniş yapıyor.

babadağ yamaç paraşütü

Babadağ’da, yamaç paraşütü yapılacak zirveye ulaşmak da yaklaşık 30 – 40 dakikalık bir yolculuğu kapsıyor. Bölgede eşsiz manzaraya karşı yamaç paraşütü yapmanın yanı sıra, yemek yeme ya da kahve içme fırsatı bulmak da mümkün oluyor. Bölgede ziyaretçilere paraşütçüleri ve Ölüdeniz’in manzarasını izlerken keyifli bir yemek yeme fırsatı sunuluyor. Ziyaretçiler aynı zamanda kahvelerini yudumlarken, tertemiz havayı içlerine çekebiliyor. Bu anları ölümsüzleştirmek isteyen ziyaretçiler fotoğraf makinelerini yanlarından ayırmıyor. Bölge doğa ve spor fotoğrafçılarının da uğrak noktalarından biri olarak dikkat çekiyor.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2022

babadag paragliding prices

fethiye paragliding price

Söz konusu yamaç paraşütü olduğunda fiyatlar merak edilen konulardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. “Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatı kaç TL?”, “Babadağ Paraşüt Kaç TL?” soruları sıkça soruluyor. Fiyatların her yıl farklılık gösterdiğini belirterek söze başlamak gerekiyor. Aynı zamanda firmalar bu aktivite için farklı fiyatlar sunabiliyor. İnter Paraşüt ailesi yamaç paraşütünün herkes tarafından ulaşılabilir olması fikrini benimsiyor. Bu anlamda yamaç paraşütü deneyiminin uygun fiyatlarla yaşanmasına olanak veriyor. Peki; Fethiye Ölüdeniz Yamaç paraşüt  nasıl seyrediyor?

Yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler için İnter Paraşüt tarafından uçuş kartları sunuluyor. Uçuş kartları satın alınabildiği gibi hediye edilebiliyor ya da devredilebiliyor. Satın alınan uçuş kartını yıl boyunca kullanmak mümkün oluyor. Yani satın alınan uçuş kartının üzerinde belirli bir tarih bulunmuyor. Satın alınan yıl içerisinde istenilen gün ve zaman diliminde kullanılması mümkün olabiliyor. Elbette her bölge için farklı bir uçuş kartı sunuluyor. Çünkü uçuş süreleri ve ücretleri bölgeden bölgeye farklılık gösteriyor. Fethiye yamaç paraşütü deneyimi için 2022 yılında belirlenen ücretler 2500 TL olarak biliniyor. Ancak; İnter Paraşüt’ün sunduğu fırsatlarlar uçuş kartına geçici süreyle 1800 TL karşılığında sahip olmak mümkün olabiliyor.

Uçuş kartları İnter Paraşüt’ün web sitesi aracılığıyla temin edilebiliyor. Kartlar dijital ortamda düzenleniyor. Sahiplerine WhatsApp, Instagram, Facebook ya da e-posta gibi dijital kanallar aracılığıyla iletilebiliyor. Kimi firmalar uçuş ücretine fotoğraf gibi hizmetleri dahil etmemeyi tercih edebiliyor. Ancak; İnter Paraşüt’ün tüm uçuşlarında uçuş kartı alınması halinde fotoğraf ve video hizmeti uçuşa dahil ediliyor. Bu anlamda ekstra bir ücret ödemek gerekmiyor. Fotoğraf ve video çekimleri pilotlar tarafından profesyonel kameralar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Böylelikle uçuş deneyimini ve yaşanılan keyifli anları ölümsüzleştirmek mümkün hale geliyor.

Yalnızca Fethiye değil; İstanbul, Antalya, Eskişehir gibi pek çok farklı bölgede uçuş deneyimi yaşamak mümkün olabiliyor. Yamaç paraşütü ile ilgili gerekli tüm bilgilere İnter Paraşüt’ün web sitesi aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Yamaç Paraşütü Yapmak Güvenli Mi?

Fethiye yamaç paraşütü deneyimini yaşamak isteyenlerin sorduğu bir diğer soru ise güvenlikle ilgili oluyor. Yamaç paraşütü ekstrem sporlar arasında yer aldığı için riskli bir spor olarak görülebiliyor. Ancak; bunun bir yanılgı olduğunu dile getirmek gerekiyor. Yamaç paraşütünde de her spor dalında olduğu gibi bazı riskler bulunuyor. Ancak yamaç paraşütünde olumsuz durumlarla ve kazalarla sıklıkla karşılaşıldığı doğru değil. Bu noktada elbette kuralları dikkate almak ve deneyimli pilotlarla uçmak önem taşıyor. İnter Paraşüt bünyesinde tüm pilotların THY sertifikalı, uzman pilotlar olduğunu söylemek gerekiyor. Buna ek olarak; uçuş öncesinde ve uçuş sırasında güvenliği sağlamak için tüm detaylar düşünülüyor. Gerekli tüm önlemler alınıyor.

Bu nedenle; Fethiye paragliding deneyimi yaşamak isteyenlerin endişelenmesine gerek kalmıyor. Gerekli komutları yerine getirmek ve kurallara uymak yeterli oluyor. Kısacası; korkuların hayallerden yüksek olmasına izin vermemek gerekiyor. Bu deneyimi yaşayanlara pilotlara güvenmek ve uçuşun keyfini çıkartmak kalıyor. Gökyüzünde kuşlarla birlikte süzülmek ve bu heyecanı yaşamak benzersiz bir deneyim oluyor.

Yamaç Paraşütü Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elbette; yamaç paraşütü söz konusu olduğunda belirli kuralları dikkate almak gerekiyor. Böylelikle yamaç paraşütünü daha güvenli bir spor haline getirmek mümkün olabiliyor. Peki; bu anlamda uyulması gereken kurallar ve alınması gereken önlemler neler oluyor?

Yamaç paraşütünün rüzgar eşliğinde yapılan bir spor olduğu biliniyor. Yani meteorolojik önlemler bu spor için birinci derecede önem taşıyor. Yamaç paraşütü yapabilmek ve bu sporu güvenli şekilde gerçekleştirebilmek için hava trafiği hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Yani hava trafiği kuralları dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta oluyor. Elbette doğru ekipmanları doğru şekilde kullanmak gerekiyor. Bu anlamda her uçuş öncesinde ekipman kontrolü yapmak oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu kurallara uyulduğu taktirde uçuşlar ve eğitimler son derece güvenli biçimde gerçekleştirilebiliyor.

Kimler Yamaç Paraşütü Yapabilir?


Fethiye yamaç paraşütü
deneyimi sanılanın aksine neredeyse herkes tarafından yaşanabilecek bir deneyim… Bu noktada belirli fiziksel koşulları sağlamak yeterli oluyor. Yamaç paraşütü yapabilmek için 16 yaşın üzerinde olmak ilk koşul olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte; minimum 155 cm ve maksimum 200 cm boy aralığında olmak gerekiyor. Yamaç paraşütü için sahip olunan kilo da önem taşıyor. Minimum 45 maksimum 110 kilo aralığında olan kişiler yamaç paraşütü yapabiliyor.

Yamaç paraşütü hamileler için tavsiye edilmiyor. Buna ek olarak; kalp, tansiyon, epilepsi gibi rahatsızlıkları bulunanların yamaç paraşütü yapmaması gerekiyor. Bu koşullar yamaç paraşütü uçuşlarının yanı sıra; eğitimler için de geçerli oluyor. Yamaç paraşütü eğitimi alacak kişilerin renk körü olmaması şartı da aranıyor. Uçuş deneyimi yaşarken rahat hissetmek önemli bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için uçuş sırasında rahat kıyafetler tercih edilmesi tavsiye ediliyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi

Fethiye yamaç paraşütü deneyimi yaşayan pek çok kişi bu deneyimi oldukça etkileyici buluyor. Bulutların üstünde süzülmek, özgürlüğü ve adrenalini hissetmek heyecan verici bir deneyim oluyor. Bu nedenle bu deneyimi yaşayan birçok kişi yamaç paraşütü eğitimi hakkında bilgi edinmek istiyor. Yamaç paraşütü eğitimi farklı seviyelerdeki kursları kapsıyor. Kişiler teorik eğitimden uzman pilot eğitimine uzanan bir eğitim yolculuğuna çıkabiliyor. Bu eğitimlere katılacak kişilerin gerekli fiziksel yeterlilikleri sağlaması gerekiyor. Uçuşlar için gerekli yaş, boy ve kilo aralıkları eğitimler için de geçerli oluyor. Aynı zamanda spor için gerekli fiziksel yeterliliğe sahip olmak gerekiyor. Kişinin sağlığının eğitimlere elverişli olduğunu doktor raporu ile kanıtlaması bekleniyor.

Her kurs seviyesi farklı süreleri ve farklı içerikleri kapsıyor. Uzman pilot derecesine sahip olabilmek için 5 farklı seviyede başarı göstermek gerekiyor. Bu eğitimler P1, P2, P3, P4 ve P5 eğitimleri olarak anılıyor. Ayrıca bu eğitimlere ek olarak; Paramotor eğitimi ya da SİV eğitimi almak da mümkün olabiliyor. SİV eğitimi ile uçuş sırasında oluşabilecek olumsuz durumlara müdahale edebilecek yetkinlikte paraşütçüler yetiştirilmesi hedefleniyor. Paramotor eğitimi ise farklı bir uçuş deneyiminin kapılarını aralıyor.

Fethiye yamaç paraşütü deneyimi yaşayan ve bunu sürekli hale getirmek isteyenleri uzun bir yolculuk bekliyor. Başlangıç seviyesinden uzman pilot seviyesine kadar her aşamada hem teorik hem uygulamalı eğitim alınıyor. Uygulamalı eğitimler hem yer eğitimlerini hem de uçuş eğitimlerini kapsıyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimleri Neleri Kapsıyor?

Yamaç paraşütü P1 eğitimi yalnızca teorik olarak veriliyor. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar; başlangıç seviyesi yani P2 eğitimlerine katılmaya hak kazanıyorlar. P2 eğitimi hem teorik hem de uygulamalı eğitimleri içeriyor. Kursiyerler bu aşamada; meteoroloji eğitimi, yer eğitimi ve uçuş eğitimi alıyorlar. Bu aşamanın sonunda hem teorik hem de uygulamalı sınava tabi tutuluyorlar. P2 eğitimlerini başarıyla tamamlayan adaylar; başlangıç seviyesi pilot sertifikası almaya hak kazanıyorlar. Bu sertifikaya sahip olan adaylar P3 eğitimi alma şansına sahip olabiliyorlar.

P3 eğitimi orta pilot eğitimi olarak da adlandırılıyor. Kursiyerler bu eğitim seviyesinde de hem teorik hem de uygulamalı eğitimlere tabi tutuluyorlar. Yaklaşık 30 gün süren bu eğitimleri başarıyla tamamlayanlar orta seviye pilot sertifikası almaya hak kazanıyorlar. Eğitimler, uçuş planlama, yelken uçuşu, termik eğitimi gibi konuları içeriyor. Bu aşamayı tamamlayan ve sertifika alan kursiyerler P4 eğitimine başlayabiliyor.

P4 eğitimi deneyimli pilot seviyesi olarak da adlandırılıyor. Bu seviyede kapsamlı yelken uçuşu ve kapsamlı termik uçuşu gibi eğitimler veriliyor. Bu aşamayı başarıyla tamamlayan kursiyerler P5 seviyesi eğitimlerine katılma hakkı kazanıyorlar. Aynı zamanda; Türk Hava Kurumu ve Uluslararası Havacılık Federasyonu tarafından onaylanan P4 lisansına sahip oluyorlar.

P5 eğitimleri son aşama olarak karşımıza çıkıyor. Bu aşama aynı zamanda uzman pilot seviyesi olarak da adlandırılıyor. Rotasyon eğitimi, uzun mesafe uçuş eğitimi gibi eğitimler bu aşamada veriliyor.

Fethiye yamaç paraşütü hakkında daha detaylı bilgi almak için İnter Paraşüt’ün web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş kartı satın almak ve eşsiz bir uçuş deneyimi yaşamak için buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla iletebilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

yamaç paraşütü ekipman fiyatları hakkında ypmagaza dan bilgi alabilirsiniz

Fethiye babadağ yamaç paraşütü uçuş bileti satın almak için tıkla !

 

Fethiyede yamaç paraşütü uçularımıza katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

05424922022

Burhan Felek

 

 

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?