Tekirdağ Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Tekirdağ Yamaç Paraşütü 2023

Tekirdağ Yamaç Paraşütü

Tekirdağ yamaç paraşütü için ülkemiz sınırları içerisindeki en özel konumlardan birisidir. 250 ve 650 metrelik iki adet uçuş pistine sahip bölge sporcular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.  İstanbul’a yaklaşık 3 saat uzaklıkta olan, orman ile denizi buluşturan eşsiz bir konumdadır. Şehir hayatının kaosundan kaçmak, spor ve deniz tatilini beraber yapmak için ideal bir konumdur.

Yamaç paraşütü, ülkemizde son dönem revaçta olan ekstrem bir spordur. Hemen her yaştan herkesin yapabileceği bu özel spor özgürlük hissini yaşamanın en garanti yoludur. Özel ekipmanlar ve THK lisanslı uzman eğitmenler eşliğinde yapılmaktadır. Gerekli eğitimleri alan sporcular solo uçuşlar da yapabilmektedirler. Sevdiklerinizle doğa içinde muhteşem bir gün geçirmek için siz de yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

uçmakdere yamaç paraşütü

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Yapılacak Noktalar

Tekirdağ, Trakya’da bulunan ve Marmara denizi kenarındaki önemli illerimizden birisidir. İstanbul, Çanakkale, Bursa ve Balıkesir’e yakın konumda ve ulaşımı kolaydır. Farklı ulaşım araçları ve özel araçlar ile ulaşmak mümkündür.

Uçmakdere bölgesi dünyada bilinen en güzel yamaç paraşütü noktalarından birisidir. Yaklaşık 650 metre rakımlı pistte yılın 300 günü uçuş yapmak mümkündür. Tekirdağ valiliğinin yol çalışmalarından sonra bölgeye ulaşım kolaylaşmıştır. Ayvasıl bölgesinde deniz kıyısı pistinin hazırlanması iniş için sporculara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Yeniköy-Uçmakdere bölgesi hem doğal güzelliği hem de yamaç paraşütüne uygun olmasıyla dikkat çekmektedir. Uçuş sırasında masmavi Marmara Denizi manzarası ile Gamos Dağlarının eşsiz yeşilliği üzerinde keyifli dakikalar yaşanmaktadır.

yamaç paraşütü tekirdağ

Tekirdağ Yamaç Paraşütü için kullanılan Uçmakdere pisti yaklaşık 650 metre yüksekliktedir. Ortalama olarak 10 dakika ile 2 saat arasında değişen uçuşlar yapmak mümkündür. Uçuşlardan sonra Ayvasıl Plajı iniş bölgesi olarak kullanılmaktadır. Yamaç paraşütü dışında başka sporları yapmak mümkündür. Tekirdağ’da uçuş yapan sporcuların denize girebilmesi bölgeyi daha cazip kılmaktadır.

Ayvasıl Plajının sunduğu sosyal imkanlar, restoranlar bölgeye gelenlerin beğenisini kazanmıştır. Bölgede aynı zamanda kamp yapma ve eski Rum köylerini de gezme fırsatı bulunmaktadır.

Tekirdağ konum itibari ile Güney ve Güneybatı rüzgarlarını almaktadır. Aynı zamanda denizden gelen termik akımlar uçuş için oldukça etkilidir. Bu sebeple yıl içinde 300 gün uçuşa elverişli ortam bulunmaktadır.

Nişantepe sağladığı imkanlar sayesinde SIV Eğitimi için de önemli bir konumdur. Yüksek irtifası sayesinde yamaç paraşütü için sonra derece önemli olan SIV Eğitimi de verilmektedir.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Fiyatı

Yamaç paraşütü uygun şartlarda, özel ekipmanlar ve uzman eğitmenler eşliğinde yapılmaktadır. THK lisanslı uzman eğitmenler uçuş öncesi eğitimleri sporculara vermektedir. Teorik eğitimden sonra yer çalışmaları yapılmakta, uygun adaylar uçuşa hak kazanmaktadır. Uçuşlar ortalama olarak 20 dakika sürmekte ve uçuş sırasında fotoğraf ve video çekimi yapılmaktadır. İki kişilik tandem uçuşlar şeklinde yapılmaktadır.  Uçuş öncesinde kullanılacak bütün malzemeler tek tek kontrol edilmektedir.

Türkiye’nin eşsiz konumlarından olan Tekirdağ’da paragliding yapmak isteyen adaylar İnter Paraşüt sitesi üzerinden bilgi sahibi olabilirler. Sitede bulunan uçuş kartları sayesinde fiyat ve detaylı bilgi almak mümkündür. Yıl içerisinde seçilen bir tarihte kullanılan uçuş kartları aynı zamanda hediye de edilebilmektedir.  Şehrin kaosundan ve keşmekeşinden kaçmak ve adrenalin dolu bir tatil için muhteşem bir fırsat sunmaktadır.

Uçuş kartı satın alanlar aynı zamanda transfer, fotoğraf, video ve ekipman için ek bir ödeme yapmak zorunda değildir.

tekirdağ yamaç paraşütü fiyatı

Tekirdağ Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Tekirdağ yamaç paraşütü için birçok farklı ilden ve yurtdışından ziyaretçi almaktadır. İstanbul’dan özel araçlar ve otobüs ile ulaşmak mümkündür. Tekirdağ merkezden Nişanköy yönüne giden minibüsler bulunmaktadır. Yine Çanakkale’den özel araç, otobüs ya da feribot ile ulaşım sağlanmaktadır. Bursa Tekirdağ arası feribotlar ulaşım için kullanılabilmektedir. Balıkesir Tekirdağ arası RoRo seferleri bulunmaktadır.

Uzak illerden gelmek isteyen ziyaretçiler Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı ile ulaşım sağlayabilmektedir. Tekirdağ merkezden yine Nişanköy için ulaşım özel araç ya da minibüsler ile yapılmaktadır.

Tekirdağ’da Neler Yapılır Nerelere Gidilir Ne Yenir

Tekirdağ Marmara Denizi kenarında bulunan ve Trakya’nın incisi olarak adlandırılan ilimizdir. Çok sayıda Rum köyü bulunmaktadır. Yine Uçmakdere bölgesinde Gamos Dağları eteklerinde bulunan Rum köyünü gezmem mümkündür.

Gamos Dağlarının eşsiz güzelliği ziyaretçilere trekking yapma fırsatı vermektedir. Marmara Denizi’nin muhteşem maviliği ile birleşen noktalarda yürüyüş yapmanın keyfi çıkarılmaktadır.  Tekirdağ yamaç paraşütü dışında deniz sporları ve ATV safarileri yapmak da mümkün.

Çok sayıda müze bulunan Tekirdağ’da, Tekirdağ Müzesi ve Rakoczi Müzesi mutlaka ziyaret edilmelidir. Çok sayıda mavi bayraklı plaj bulunan bölgede özellikle Şarköy’de denize girmek mümkündür. Bağ bozum şenlikleri ve şarap tadımı yapmak ziyaretçilerin bir başka keyif aldığı aktivitelerdir.

Paragliding

Tekirdağ özellikle köftesiyle meşhur ilimizdir. Bölgede birçok farklı noktada Tekirdağ köftesi yemek mümkündür. Aynı zamanda sahil restoranlarında balık yeme fırsatı bulunmaktadır. Peynir helvası yine bölgenin ünlü tatlılarından birisidir. Bölgede çok fazla noktada köy kahvaltısı yapma şansı da bulunmaktadır.

 

Paragliding insanoğluna uçma hissini en çok yaşatan aktivitedir. Bu eşsiz deneyim herkesin tarafından en az bir defa yaşanmalıdır. Tekirdağ Yamaç Paraşütü ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0542 492 2022
0534 921 6325

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?