Yamaç Paraşütü İstanbul 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü İstanbul 2023

Yamaç Paraşütü İstanbul

Yamaç paraşütü İstanbul ve çevresinde çok sayıda lokasyonda yapılabilen bir spordur. İstanbul içi ve çevre illerde çok uzun saatler yolculuk yapmadan ulaşılabilmektedir. Dünya standartlarında olan ve popüler olan çok fazla pist bulunmaktadır.

Türkiye’nin en kalabalık, Dünya’nın ise 13. Kalabalık şehridir. Sanayi, turizm, tarih bakımından oldukça fazla zenginliğe sahiptir. Birçok sektörün kalbi Türkiye’de İstanbul’da atmaktadır. Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan bu şehir, doğa bakımından da özel bir konuma sahiptir. Karadeniz’e ve Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. Kıyıların bazı bölümlerinde ormanlık alanlar ve yamaçlar bulunmaktadır. Bu özel konum sayesinde paragliding yapmak mümkündür.

Peki İstanbul ve çevresinde nerede yamaç paraşütü yapılabilir? İstanbul yamaç paraşütü fiyatı ne kadar?  Ulaşım nasıl sağlanmaktadır?

istanbulda yamaç paraşütü

Yamaç Paraşütü İstanbul ve Önemli Lokasyonlar

İstanbul gibi büyük ve kalabalık bir şehirde küçük tatilleri değerlendirmek önemli bir fırsattır. Çok fazla yol yapmadan, zaman harcamadan ve yorulmadan gidip gelmek çok önemlidir. Kısa süreli zaman dilimleri içinde stres atmak ve yoğun iş temposundan uzaklaşmak gerekmektedir. Yamaç paraşütü bu yoğun tempo içerisinde özgürlüğün sınırlarını zorlamak için büyük bir fırsat.

İstanbul gibi büyük bir metropolde doğayla iç içe paragliding yapabileceğiniz beş farklı lokasyon olduğunu biliyor muydunuz? İşte o en önemli beş lokasyon şu şekildedir…

Karaburun

Yazın sıcak ve yoğun günlerinde tercih edilen konumların başında gelmektedir. Hem İstanbullular için hem de şehir dışından gelenler için güzel bir seçenektir. Şehir merkezine 60 kilometre mesafede olması ve kolay ulaşımı önemli özelliklerindendir. Arnavutköy ilçesinde bulunan Karaburun’a toplu taşıma ya da özel araç ile ulaşım mümkündür.

Şile Sahil

Yamaç paraşütü İstanbul dendiği zaman çoğu kişinin ilk aklına gelen lokasyondur. Anadolu yakasında bulunan ve merkeze 75 kilometre uzaklıktaki bir konumdadır. Toplu taşıma ve özel araç ile ulaşımı oldukça kolaydır. Uçuşlar ortalama 20 dakika civarında sürmektedir. Gökyüzünden Marmara Denizi’ni seyretmenin keyfi bu noktada bambaşka olacaktır. Sevdikleriniz ile hem denize girmek hem de adrenaline doymak için eşsiz bir konumdur.

Silivri

Şehir merkezine 70 kilometre mesafede ve Avrupa yakasında olan bir konumdur. 30 metrelik kalkış pistlerinden uçuşlar yapılmaktadır. Uçuşlar ortalama 20 dakika civarında seyretmektedir. Yamaç paraşütü yapmak isteyen her seviyeden sporcunun zorlanmayacağı bir konumdur. Çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel araç ile ulaşım mümkündür.

Pendik, Aydos Ormanları

Anadolu yakasında bulunan  ve merkeze ortalama 40 kilometrelik mesafedeki bir konumdur. Yamaç paraşütü İstanbul için en özel konumlardan birisidir. Aydos Ormanları’nın denizle birleştiği Kocaeli Yarımadası üzerinde uçuş yapma fırsatı sunmaktadır. Uçuşlar ortalama 20 ile 25 dakika arasında sürmektedir. Gökyüzünde muhteşem bir manzara deneyimi yaşatan bir lokasyondur. Aydos Gölü ve Aydos Ormanlarında keyifli bir hafta sonu geçirmek mümkündür. Ailenizle ve sevdiklerinizle beraber kamp yapabileceğiniz bir konumdur. Denize girebilir, trekking yapabilir ve doğal lezzetleri tadabilirsiniz.

parachute istanbul

Çatalca, Ormanlı Köyü

Avrupa yakasında bulunan ve merkeze ortalama 75 kilometre mesafede olan bir konumdur. İstanbul civarında uçuş yapmak için son derece elverişli konumlardan birisidir. Toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile oldukça kolay bir ulaşımı bulunmaktadır. Ormanlı Köyü, tarihi ve doğası bakımından oldukça önemli bir konumdadır. Eski Rum Köyleri’ni keşfetmek için doğa yürüyüşleri yapabilirisiniz.  Kamp yapabilir, denize girebilirsiniz. Yamaç paraşütüyle özgürlüğü yaşadığınız bir günün devamında ailenizle dinlenme şansı da yakalayabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü İstanbul Ortalama Fiyatları Nelerdir?

Yamaç paraşütü yapmaya karar verenlerin en çok merak ettiği konuların başında fiyat gelmektedir. Bu özel sporu yapabilmek için ne kadar ödenmektedir? İnter Paraşüt ile 2022 yılı itibari ile fiyatlar 499 TL’den başlamaktadır.  THK lisanslı uzman eğitmenler eşliğinde uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Bilet satın almak için İnter Paraşüt web sitesi üzerinden uçuş kartları satın alabilirsiniz. Uçuş kartları satın alınan yıl içerisinde istenilen bir tarihte kullanılabilmektedir. Aynı zamanda uçuş kartları bir başkasına hediye de edilmektedir. Dünya’da son dönemde oldukça popüler olan bu ekstrem spora ulaşmak bu kadar kolaydır.

Uçuş kartlarına transfer, fotoğraf ve video çekimi aynı zamanda ekipmanlar da dahildir. Uçuş öncesinde THK lisanslı uzman eğitmenler tarafından pratik ve teorik eğitim verilmektedir.

THK Yamaç Paraşütü

Kimler Yamaç Paraşütü Yapabilir?

Yamaç paraşütü İstanbul için sorulan sorulardan bir diğeri de kimler bu sporu yapabilmektedir. Hemen her yaştan herkes bu sporu yapabilmektedir. Fakat; kalp hastası, tansiyon hastası ve şeker hastası olanlar için uygun değildir.

Aynı zamanda epilepsi, astım, bel ve omurga rahatsızlığı olanlarla hamile olanlara tavsiye edilmemektedir. Uçuşlar öncesinde ve uçuş sırasında alkol kullanımı kesinlikle yasaktır.

Yamaç paraşütü genel havacılık kurallarına tabi olan ve her araç gibi kuralları olan bir hava aracıdır. Özel bir motora ihtiyaç duymadan hava kuvveti, kanat ile uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Her aracın uyması gerektiği kurallar olduğu gibi yamaç paraşütünün de uyması gereken kurallar bulunmaktadır.

Hava trafik kurallarına uymak ve başka sporcuları tehlikeye atmamak en önemli konulardan birisidir.

İstanbul gibi büyük bir metropolde ortalama bir buçuk saat mesafede bu özgürlüğü yaşamak büyük bir şans. Yoğun iş hayatından kurtulmak ve gökyüzünde adrenalin dolu dakikalar yaşamak çok da uzağınızda değil.  Yamaç paraşütü İstanbul ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0542 492 2022
0534 921 6325

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?