İstanbul Paraşüt 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

İstanbul Paraşüt 2023

İstanbul Paraşüt

İstanbul paraşüt faaliyetleri hakkında bilinmesi gerekenler neler? İstanbul’da yamaç paraşütü yapmak için hangi bölgeler uygun? Herkes yamaç paraşütü faaliyetlerine katılabilir mi? İstanbul’da yamaç paraşütü eğitimi veriliyor mu? İnter Paraşüt’ün yamaç paraşütü tutkunları için sunduğu ayrıcalıklar neler?

Yamaç paraşütünün Türkiye’deki en önemli adreslerinden biri hiç şüphesiz ki; İstanbul… Türkiye’de yamaç paraşütü faaliyetlerinin başlama tarihi 1990’ların başı olarak biliniyor. Yamaç paraşütü yapılmaya başlandığı tarihten beri İstanbul bu alanda önemli merkezler arasında yer alıyor. İstanbul, iklimi ve coğrafi yapısı gereği yamaç paraşütüne uygun alanları bünyesinde barındıran şehirlerden biri oluyor. Yamaç paraşütüne elverişli pek çok alan havacılık kulüpleri tarafından değerlendiriliyor. Bu bölgelerde uçuşlar, eğitimler, festivaller ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Ormanlı Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü konusunda belediye ve kaymakamlıklar da çoğu zaman aktif rol üstleniyor. Yamaç paraşütünün gelişimine katkı sunmak için çeşitli projeler geliştiriliyor. Çünkü yamaç paraşütü bir spor olarak önem taşımanın yanında turizme büyük bir katkı da sağlıyor. Her yıl dünyanın dört bir yanındaki paraşütçüler ülkemize gelerek çeşitli bölgelerde uçuşlar gerçekleştiriyorlar. İstanbul bu bölgelerin başında geliyor. Türkiye yamaç paraşütü için en elverişli ülkeler arasında yer alıyor.

Tüm dünyayı büyüleyen yedi tepeli şehre gökyüzünden bakan paraşütçüler, İstanbul’a bir kez daha hayran kalıyor. İstanbul, eşsiz mimarisi, surları, adaları, deniziyle dünyanın gözbebeği olmaya devam ediyor. Dünyanın övgüyle bahsettiği İstanbul, paraşüt tutkunları için adeta bir şölen sunuyor. Dört mevsim yamaç paraşütü yapılmasına olanak veren iklimi, İstanbul’u tercih sebebi yapan bir diğer unsur oluyor. Kış aylarında dahi İstanbul’un çeşitli bölgelerinde paraşüt etkinlikleri, uçuşları, eğitimleri verilebiliyor. Peki; İstanbul’da yamaç paraşütü yapmak için ne kadar bütçe gerekiyor?

İstanbul Paraşüt Fiyatları

Yamaç paraşütü denildiğinde Türkiye’de akla gelen ilk firmalardan; İnter Paraşüt, uygun fiyatlı uçuş seçenekleriyle dikkat çekiyor. İstanbul’da faaliyet yürüten İnter Paraşüt’ün pek çok farklı ilçe ve bölgede uçuşlar gerçekleştirdiği biliniyor. Firma aynı zamanda farklı seviyelere yönelik eğitim faaliyetleri de yürütüyor. Paraşüt tutkunları keyifli bir uçuş deneyimi için İnter Paraşüt’ü tercih edebiliyor. Aynı zamanda bu deneyimi sürekli hale getirmek isteyenler İnter Paraşüt’ün sunduğu eğitimlerden de faydalanabiliyor.

Yamaç paraşütü uçuşlarına katılmak için İstanbul’da fiyatlar 499 TL’den başlıyor. Bu noktada fiyatların bölge ve yıllara göre değişebileceğini ifade etmek gerekiyor. Uçuşlara katılmak isteyenler firmanın web sitesi üzerinden İstanbul paraşüt deneyimi için uçuş kartı satın alabiliyorlar. Uçuş kartı birçok hizmeti içeriyor ve paraşüt tutkunları için birçok avantajı beraberinde getiriyor. Uçuşlar sırasında verilen video ve fotoğraf hizmeti kart sahipleri için ücretsiz oluyor. Uçuş alanına ulaşım ücretsiz olarak sağlanıyor. Kartlar tek kullanımlık olarak düzenleniyor. Ancak kart sahibi düşündüğü tarihte uçuşa katılamıyorsa uçuş şansını kaybetmiyor. Çünkü kart satın aldığı yıl boyunca geçerliliğini koruyor. İstenildiği zaman kullanılması mümkün oluyor.

İnter Paraşüt

Uçuş kartları sevdiklerinize ayaklarını yerden kesecek bir hediye vermeniz için güzel bir seçenek de olabiliyor. Sevdiklerinin doğum gününü ya da yıldönümlerini gökyüzünde kutlamak isteyenler uçuş kartı satın alabiliyor. Uçuş kartının kullanılamayacak olması durumunda 15 gün içerisinde iade olanağı bulunuyor. Dijital olarak düzenlenen uçuş kartları yine dijital olarak sahiplerine ulaştırılabiliyor. Uçuş kartını satın almak için buraya tıklamak yeterli oluyor.

İstanbul Paraşüt Uçuşları Nerede Yapılabilir?

İstanbul yamaç paraşütü etkinlikleri, eğitimleri ve uçuşları için tercih edilen birkaç farklı bölge bulunuyor. Bu bölgelerden ilki Çatalca ilçesinde yer alan Ormanlı Köyü oluyor. Ormanlı yamaç paraşütü için İstanbul’da en çok tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Doğal güzellikleriyle görenleri kendine hayran bırakan bu köy paraşüt tutkunlarına keyifli bir deneyim yaşatıyor. Ormanlı yamaç paraşütü deneyimini ilk kez yaşayacak olanlar için en doğru adreslerden biri olarak biliniyor

İstanbul’da paraşüt için bir diğer merkez Şile oluyor. İstanbul’un en sevilen bölgelerinden biri olan Şile, paraşüt faaliyetlerinin de en önemli merkezlerinden biri oluyor. Şile’de yamaç paraşütünün yanı sıra; küçük bir tatil kaçamağı yapmak da mümkün olabiliyor. Uzun kıyı şeridi ve masmavi deniziyle Şile, paraşüt tutkunları için keyifli bir maceranın adresi oluyor.

İstanbul Paragliding

Arnavutköy ilçesinde yer alan Karaburun, İstanbul paraşüt deneyimi için bir diğer rota olarak karşımıza çıkıyor. Şehir merkezine yakınlığıyla bilinen bu adres paraşüt tutkunlarını sık sık ağırlıyor. Keyifli bir uçuş gerçekleştirmek isteyenler soluğu Karaburun’da alıyor.

Pendik, Aydos Ormanları, İstanbul’un oksijen deposu olarak bilinen lokasyonlardan biri… Aydos ormanları aynı zamanda Anadolu Yakası’nın en önemli yamaç paraşütü rotaları arasında yer alıyor. Bölgeye ulaşımın son derece kolay olması, tercih edilme nedenlerinden biri oluyor. Doğa yürüyüşleri ve piknik için de Aydos Ormanları tercih edilebiliyor.

yamaç paraşütü paragliding

Kimler Yamaç Paraşütü Yapabilir?

Paraşüt eğitimleri için THK ve FAI tarafından belirlenen pek çok koşulu sağlamak gerekiyor. Ancak uçuşlar söz konusu olduğunda belirli bazı koşulları sağlıyor olmak yeterli olabiliyor. Sağlık durumunun yamaç paraşütü için elverişli olması en önemli koşul oluyor. Bu noktada, kalp, tansiyon, astım gibi ciddi rahatsızlıklara sahip olmamak gerekiyor. Bel, omurga, kas ve eklem rahatsızlıkları da zaman zaman risk oluşturabiliyor. Ancak bu durumlarda dahi sağlık kurumlarının onay vermesi halinde uçuş gerçekleştirilebiliyor. Kısacası, sağlık, yaş, boy ve kilo kriterlerini sağlayan herkes uçuşlara katılabiliyor. Gökyüzünde adrenalin dolu bir maceraya atılabiliyor.

İstanbul paraşüt deneyimi yaşamak ve bu konuda daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için İnter Paraşüt ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz veya sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0542 492 2022
0534 921 6325

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?