İstanbulda Nerede Yamaç Paraşütü Yapılır 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

İstanbulda Nerede Yamaç Paraşütü Yapılır 2023

İstanbulda Nerede Yamaç Paraşütü Yapılır

İstanbulda nerede yamaç paraşütü yapılır en çok sorun sorulardan birisidir. Türkiye’nin en kalabalık ve en çok bina yapılan şehrinde yamaç paraşütü yapmak mümkün mü? Yamaç paraşütü yapmak için ne kadar mesafe katetmeliyiz? İstanbul’da yaşayan ve bu özel sporu yapmak isteyenler tarafından en çok merak edilen konulardan bazılarıdır.

İstanbul, yaklaşık 16 milyon nüfusu olan ve oldukça büyük bir şehir. Hemen her yeri apartmanlar ile dolu büyük bir şehir. Peki bu kadar yerleşimin olduğu büyük bir şehirde gün içinde kaçamak yapılacak noktalar neresi?

Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan tarih boyunca Dünya’nın en önemli konumlarından birisidir İstanbul. Ve bu konumu ona büyük ayrıcalıklıklar kazandırmıştır. İşte bu tarihi ve büyük şehirde yamaç paraşütü yapabileceğiniz lokasyonlar…

THK

İstanbulda Nerede Yamaç Paraşütü Yapılır ve Nasıl Gidilir?

İstanbul iki deniz ortasında bir yakası Avrupa’da bir yakası Asya’da olan bir şehir. Bu iki kıta arasındaki şehirde 5 önemli noktada yamaç paraşütü yapmak mümkündür. Bu lokasyonlar şu şekildedir:

Bu lokasyonlar Anadolu ve Avrupa yakasında bulunmakta ve şehir merkezine yakın konumdadırlar. Dünya standartlarında uçuş ve iniş pistlerine sahip olmaları dikkat çekmektedir. Tüm lokasyonlarda Yamaç paraşütü dışında farklı aktiviteleri yapmak da mümkündür.

Şehrin hemen her noktasından özel araç ile ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda yine şehrin hemen her noktasından toplu taşıma ile ulaşım mümkündür.

İstanbulda nerede yamaç paraşütü yapılır sorusunu daha detaylı inceleyelim.

İnter Paraşüt

Silivri

Avrupa yakasında bulunan bu lokasyon şehir merkezine ortalama 70 kilometre mesafededir. Uçuşlar ortalama 20 dakika sürmekte ve 30 metre yükseklikteki pistlerden kalkış yapılmaktadır. Toplu taşıma ve özel araçlarla ulaşımı oldukça kolaydır.

Şile Sahil

Oldukça geniş sahilleri bulunan Şile, Anadolu yakasında bulunmaktadır. Şehir merkezine 75 kilometre mesafede bulunmaktadır. Doğal iniş ve kalkış pistleri her seviyeden sporcu için oldukça elverişlidir. İstanbul paragliding en çok rağbet gören lokasyonlardan birisidir.

Pendik, Aydos

Şehir merkezine ortalama 45 kilometre mesafededir. Anadolu yakasında bulunan Pendik, Aydos Ormanları kenarında uçuş yapma fırsatı sunmaktadır. Kocaeli Yarımadasını ve birçok önemli adayı gökyüzünden izleme şansı veren bir konumdur. İstanbul paragliding dendiğinde akla gelen en özel konumlardan birisidir.

Karaburun Sahil

İstanbulda nerede yamaç paraşütü yapılır dendiği zaman ilk akla gelen konumlardan birisidir. Yaz aylarında oldukça tercih edilen bir bölgedir. Avrupa yakasında Arnavutköy sınırları içerisinde bulunmaktadır. Doğal pistleri ve merkeze yakın olması en önemli konumlardan biri olmasında oldukça etkilidir. Şehir merkezine 60 kilometre mesafede ve toplu taşıma ile ulaşılabilen bir konumdur.

Ormanlı Köyü, Çatalca

Avrupa yakasında bulunan ve tarihi açıdan da önemli bir konumdur. Uçuşlar ortalama 20, 25 dakika civarında sürmektedir. Şehir merkezine 75 kilometre mesafede ve toplu taşıma ile ulaşımı mümkündür. Yaklaşım 30 metre yükseklikteki pistlerden kalkış yapılmaktadır. Orman ve deniz manzarası eşliğinde benzersiz bir deneyim sunmaktadır.

İstanbulda Nerede Yamaç Paraşütü Yapılır ve Fiyatlar Nasıldır?

İstanbulda yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de fiyatlardır. Uçuş yapmak istenler ne kadar ödemelidir? Ücretlere dahil olan hizmetler nelerdir?

İstanbul’da yamaç paraşütü için 2022 yılı itibari ile 499 TL’den başlamaktadır. Bu fiyata transfer ücreti, fotoğraf ve video çekimi dahildir.

İstanbul paragliding

Yamaç paraşütü yapmak isteyen adaylar İnter Paraşüt web sitesi üzerinden uçuş kartları alabilirler. Uçuş kartları dijital olarak düzenlenmektedir. Satın alınan yıl içerisinde istenilen bir tarihte kullanmak mümkündür.  Aynı zamanda uçuş kartlarını sürpriz bir hediye olarak kullanabilirsiniz. Sevdiklerinize muhteşem bir deneyim yaşatmak için harika bir fırsat sunmaktadır.

İnter Paraşüt bünyesindeki THK lisanslı uzman eğitmenlerle birlikte uzun yıllardır hizmet vermektedir. Güvenilir ve kabul görmüş bir kurumdur. Sevdiklerinizle bu deneyimi yaşamak için ulaşabileceğiniz en güvenilir kurumların başında gelmektedir. THK lisanslı eğitmenlerle uçuş öncesi teorik ve pratik eğitimlerden sonra uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

İstanbulda nerede yamaç paraşütü yapılır ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0542 492 2022
0534 921 6325

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?