İzmir Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

İzmir Yamaç Paraşütü 2023

İzmir Yamaç Paraşütü

İzmir yamaç paraşütü için özellikle yaz aylarında tercih edilen şehirlerden biri oluyor. Özellikle son dönemlerde İzmir’in bu anlamdaki popülaritesinin arttığını söylemek mümkün… İzmir’de yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenlerin merak ettiği pek çok konu olduğu biliniyor. İzmir’de yamaç paraşütü yapılabilecek bölgeler ve yamaç paraşütü fiyatları en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. İzmir’de yamaç paraşütü için tercih edilebilecek farklı noktalar bulunuyor. Fiyatlar ise bölgelere ve sezonlara göre farklılık gösterebiliyor.

İzmir yalnızca yamaç paraşütü için değil farklı spor dalları için de tercih edilen adreslerden biri oluyor. Canlı şehir hayatı, tarihi dokusu, doğal güzellikleriyle turistlerin en çok tercih ettiği destinasyonlar arasında bulunuyor. İzmir yıl boyunca Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçileri ağırlıyor. İzmir’in Türkiye’nin üçüncü Ege Bölgesi’nin ise en büyük kenti olarak biliniyor. İzmir ‘in bir sahil ve liman kenti olarak tarih boyunca önemli konumunu koruduğu görülüyor. Birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan İzmir’in dönem dönem savaşlara ve işgallere sahne olduğu da biliniyor.

Yamaç Paraşütü Fiyatları

İzmir Yamaç Paraşütü ve İzmir Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İzmir’in tarihi boyunca bir liman kenti ve ticaret merkezi olarak anıldığı biliniyor. Bu özelliğiyle her dönemde farklı medeniyetler için önemli kentlerden biri oluyor. İzmir’in geçmişte; Lidyalılar, İyonyalılar, Persler, Frigyalılar, Troyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Hititlere ev sahipliği yaptığı biliniyor. Ardından ise Türk topraklarına katılıyor.

İzmir’in ismini Amazon önderlerinden biri olan Smyrna’dan aldığına dair söylentiler bulunuyor. Smyrna şehrin kurucusu ve dönemin lideri Erektid Kralı These ile evleniyor. Kral şehre eşinin adını veriyor. Başka bir söylentiye göre; Erektidler ile Amazonlar arasındaki savaşı Amazonlar kazanıyor. Bu zaferin ardından Amazon kadınları, bölgeye önderleri Smyrna’nın adını veriyorlar. Smyrna kelimesi zaman içinde Türkçeleşerek İzmir olarak anılmaya başlıyor. Şehri ziyaret edenler Smyrna Antik Kenti’ni ziyaret etme ve tarihe tanıklık etme imkanı bulabiliyor.

Yamaç Paraşütü Fiyatları

İzmir Yamaç Paraşütü İçin Tercih Edilen Bölgeler ve Gezilecek Yerler

İzmir bugün, tarihi mekanları, kendine özgü mutfağı ve birbirinden güzel sahil kasabalarıyla dikkat çekiyor. Alaçatı, Çeşme, Urla gibi beldeler tatilcilerin en çok tercih ettiği noktalar arasında yer alıyor. Alaçatı yamaç paraşütü etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Alaçatı yamaç paraşütü için İzmir’in tercih edilen bölgelerinden biri oluyor. İzmir’de gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok nokta bulunuyor. Bunlardan bazılarını şöyle sıralamak mümkün olabiliyor;

  • Tarihi Kemeraltı Çarşısı
  • Kadifekale
  • Efes Antik Kenti
  • İnciraltı
  • Yedi Uyuyanlar Mağarası
  • Pitane Antik Kenti
  • Şirince Köyü
  • İzmir Kuş Cenneti
  • Homeros Vadisi

İzmir kendine özgü lezzetleriyle de dikkat çekiyor. İzmir lezzetleri, Türk mutfağı, Yunan mutfağı ve Balkan mutfağından izler taşıyor. Kumru, boyoz, tulum peynir, kabak çiçeği dolması, şevketi bostan gibi farklı tatlarıyla yiyenlere lezzet şöleni yaşatıyor.

İzmir farklı spor dalları için de tercih edilen adresler arasında yer alıyor. Özellikle su sporları ve yamaç paraşütü konusunda dikkatleri üzerine çekiyor. İzmir yamaç paraşütü etkinlikleri için farklı noktalara ev sahipliği yapıyor. Ovacık Köyü ve Güme Dağı bu anlamda öne çıkan adresler oluyor. Ovacık Köyü, yıl boyunca yamaç paraşütü etkinliklerine sahne oluyor. Bölgede hava koşullarının çoğunlukla elverişli olması sebebiyle yıl boyunca yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştirilebiliyor. Bir diğer adres olan Güme Dağı ise Tire ilçesi sınırları içerisinde bulunuyor. Güme Dağı’nda, yamaç paraşütü uçuşları için 700, 900 ve 1100 metrelik üç farklı irtifa noktası bulunuyor.

Yamaç Paraşütü Fiyatları


İzmir bölgesi için yamaç paraşütü fiyatları sıklıkla araştırılan konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki; İzmir’de bu deneyimi yaşamak isteyenler için fiyatlar nasıl?

İnter Paraşüt ile İzmir yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenlerin 650 TL’lik bir bütçe ayırmaları gerekiyor. İnter Paraşüt’ün paraşüt tutkunları için uçuş kartları sunduğu biliniyor. Uçuş kartları satın alınan yıl boyunca geçerliliğini koruyor. Uçuş kartlarının hediye edilmesi ve devredilmesi de mümkün olabiliyor. Uçuş kartı sahipleri fotoğraf ve video hizmetine ekstra ücret ödemiyor. Böylelikle yaşadıkları bu deneyimi ekstra ücret ödemeden ölümsüzleştirmeleri mümkün olabiliyor.

inter parasut

İnter Paraşüt, konuklarına güvenli ve keyifli bir uçuş deneyimi sunuyor. İnter Paraşüt bünyesinde görev alan tüm pilotların THK lisansına sahip olduğu biliniyor. Güvenli bir uçuş için yalnızca uzman pilotun komutlarını yerine getirmek gerekiyor. Her uçuş öncesinde İnter Paraşüt’ün uzman ekibi tarafından gerekli kontroller yapılıyor. Ekipman kontrolü ve meterolojik kontroller yapılmadan uçuş gerçekleştirilmiyor. Kısacası, bu deneyimi yaşayanlar güvenle ve keyifle Ege’nin eşsiz manzarasının tadını çıkartabiliyor. Gökyüzünde rüzgar ve kuşlar eşliğinde süzülerek, huzur dolu bir maceraya adım atabiliyorlar.

yamaç paraşütü

Bu deneyimi sürekli hale getirmek isteyenler için İnter Paraşüt’ün eğitim imkanları sunduğu da biliniyor. Eğitim faaliyetleri Türkiye’nin farklı bölgelerinde yürütülüyor. Eğitimler hakkında detaylı bilgiye İnter Paraşüt’ün web sitesi aracılığıyla ulaşılabiliyor.

İzmir yamaç paraşütü hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yamaç paraşütü faaliyetlerimiz ve eğitimlerimiz hakkında sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş kartı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?