Kayseri Ali Dağı Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Kayseri Ali Dağı Yamaç Paraşütü 2023

Kayseri Ali Dağı Yamaç Paraşütü

Kayseri’de bulunan Ali Dağı yamaç paraşütü, için İç Anadolu Bölgesinin en çok tercih edilen adresleri arasında yer alıyor. Kayseri paraşüt alanı olarak kullanılan bu bölge, Talas İlçesi sınırları içerisinde bulunuyor.

Talas yamaç paraşütü yapmak isteyenler için oldukça keyifli deneyim sunuyor. Kayseri yamaç paraşütü eğitimi için de tercih edilen noktalardan biri olarak biliniyor. Kayseri yamaç paraşütü kursu fiyatları sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki; Kayseri’de yamaç paraşütü yapmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli? Yamaç paraşütü herkes için uygun bir spor mu? Bu deneyim için ne kadar bütçe ayırmak gerekiyor? Yamaç paraşütü eğitimi ve fiyatları hakkında neler bilinmesi gerekiyor?

Kayseri Paraşüt Alanı

Ali Dağı Yamaç Paraşütü Deneyimi

Kayseri; birbirinden güzel doğal alanları, tarihi dokusu ve kendine özgü mutfağıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İç Anadolu’nun en çok turiste ev sahipliği yapan şehirlerinden biri olarak biliniyor. Özellikle kış turizmi ve gastronomi turizmi söz konusu olduğundan dünyanın ilgi odağı haline geliyor. Şehrin en önemli sembollerinden biri olan Erciyes Dağı, kayak sezonunun açılmasıyla ziyaretçi akınına uğruyor. Tıpkı, Talas yamaç paraşütü gibi Erciyes de kayak yapmak isteyen sporseverlerin tercih ettiği noktalardan biri oluyor.

Buna ek olarak, şehirde dağ bisikleti, trekking gibi spor dallarıyla ilgilenmek de mümkün olabiliyor. Kayseri yıl boyunca farklı spor dalları için festivallere ve etkinliklere sahne oluyor. Talas ilçesinde her yıl düzenlenen “Ali Dağı Yamaç Paraşütü Yarışması” bu etkinliklerden biri olarak biliniyor.

Kayseri tarihi açıdan değerlendirildiğinde de oldukça önemli bir konumda yer alıyor. Şehir geçmişten günümüze farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmasıyla tanınıyor. Asurlular, Bizanslılar, Romalılar, Selçuklular bölgenin kontrolünü bir dönem ele alan devletler arasında yer alıyor. Şehir son olarak Osmanlı Devletleri sınırları içerisinde yer alıyor. Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte Türkiye sınırları içerisinde varlığını sürdürmeye başlıyor. Şehir tarih boyunca; Kanisti, Caesarea gibi farklı isimlerle anılıyor.

Kayseri; gastronomi turizmi açısından da ülkenin en önemli merkezlerinden biri oluyor. Kayseri denildiğinde akla ilk olarak et ürünleri ve kayseri mantısı geliyor. Ancak Kayseri lezzet çeşitliliği bakımından oldukça zengin bir şehir… Kayseri Tiridi, Yağlama, Katmer, Çiriş, Tahinli Yaprak Sarması mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Ali Dağı Yamaç Paraşütü Hakkında Merak Edilenler

Kayseri paraşüt alanı olarak kullanılan Ali Dağı, yamaç paraşütü için Türkiye’nin önemli noktalarından biri olarak görülüyor. Ali Dağı iki farklı yamaç paraşütü pistine sahip… Bu kalkış pistlerinin yüksekliği 600 ve 750 metre olarak biliniyor. Kayseri, iklimi gereği her daim yamaç paraşütü için elverişli olmayabiliyor. Ancak meteorolojik koşulların elverişli olması durumunda bu deneyimi yaşamak isteyenleri adrenalin dolu bir macera bekliyor. Uçuşlar hava koşullarına bağlı olarak 10 ila 30 dakika arasında değişen süreleri kapsıyor.

İnter Paraşüt uçuşlara katılmak isteyenler için web sitesi aracılığıyla uçuş kartları sunuyor. Uçuş kartları dijital ortamda düzenleniyor. Sahiplerine yine dijital kanallar aracılığıyla iletiliyor. Yani uçuş kartını WhatsApp, Facebook, Instagram, E-Posta gibi sosyal medya kanallarıyla edinmek mümkün oluyor. Uçuş kartı ücretleri bölgelere ve yıllara göre farklılık gösteriyor. Ali Dağı yamaç paraşütü, 2022 yılı fiyatları 650 olarak biliniyor. Uçuş kartları yıl boyunca geçerliliğini koruyor ve istenen zamanda kullanılabiliyor. Dileyenler sevdiklerine uçuş kartı hediye edebiliyor. Uçuş kartı sahiplerinin fotoğraf ve video çekimleri için ekstra ücret ödemeleri gerekmiyor. İnter Paraşüt ile güvenli ve keyifli bir uçuş deneyimi sizleri bekliyor.

Kayseri Yamaç Paraşütü Eğitimi


Kayseri yamaç paraşütü eğitimi
söz konusu olduğunda da tercih edilen adresler arasında yer alıyor. İnter Paraşüt dileyenler için Kayseri’de kurs olanakları sunuyor. Yamaç paraşütü eğitimleri farklı seviyelere yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Uzman pilot lisansına sahip olabilmek için 5 farklı aşamadan geçmek gerekiyor. Her aşama teorik ve uygulamalı eğitimleri kapsıyor. Eğitimler boyunca kursiyerler yer eğitimleri ve uçuş eğitimlerinden geçiyorlar. Aynı zamanda meteoroloji eğitimi, telsiz eğitimi gibi farklı konulara da odaklanıyorlar.

Kayseri Yamaç Paraşütü Kursu Fiyatları

Peki; Kayseri yamaç paraşütü kursu fiyatları nasıl? Kurslar için ne kadar bütçe ayırmak gerekiyor? Kurs fiyatları seviyelere ve kursların niteliğine göre belirleniyor. Adaylar, P1 eğitiminden P5 eğitimine kadar adaylar 5 farklı aşamada kurs alabiliyorlar. Her aşama neticesinde adaylar lisans almaya hak kazanıyorlar. Lisanslar, orta pilot lisansı, deneyimli pilot lisansı, uzman pilot lisansı gibi farklı isimlerle adlandırılıyor. Yamaç paraşütü eğitimlerinin her aşaması farklı süreleri kapsıyor ve farklı şekilde ücretlendiriliyor.

 

Adaylar tüm bu aşamalara ek olarak; SİV Eğitimi, Paramotor Eğitimi gibi farklı nitelikteki kurslara da katılabiliyorlar. Bu kursların her birinin farklı şekillerde ücretlendirildiği biliniyor. Yani adayların bu kurslar için de farklı ücretler ödemeleri gerekiyor. Kurs ücretleri hakkında detaylı bilgiye uçuş okulları ve eğitmenler aracılığıyla ulaşmak mümkün olabiliyor.

Yamaç Paraşütü eğitimlerine hemen herkesin katılması mümkün olabiliyor. Bu anlamda; belirli boy ve kilo koşullarını karşılamak gerekiyor. Ek olarak; kalp rahatsızlığı, epilepsi, tansiyon gibi ciddi sağlık sorunlarına sahip olmamak yeterli oluyor.

Ali Dağı Yamaç Paraşütü hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş kartı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?