Tekirdağ Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Fiyatları

Tekirdağ yamaç paraşütü dünyanın ilgisini çeken destinasyonlarından biridir. Tekirdağ’da 2007 yılından beri yamaç paraşütü uçuşları yapılıyor. O zamandan beri Tekirdağ, paraşüt eğitimi için tercih edilen lokasyonlardan biri olmuştur. İstanbul’a olan yakınlığı Tekirdağ’ın bu kadar çekici olmasının sebeplerinden sadece bir tanesidir. Yamaç paraşütçülerine sunduğu eşsiz manzara, Tekirdağ’ı mutlaka görülmesi gereken bir yamaç paraşütü destinasyonu yapmaktadır.

İstanbul’dan Tekirdağ’a 2,5-3 saatlik bir yolculuk sizi bekliyor. Yamaç paraşütü için öncelikle Şarköy ilçesine ulaşmalısınız. Yamaç paraşütü yapılan tepelere Şarköy’den minibüslerle ulaşmak mümkün. Yamaç paraşütü denemek isteyenler için fiyatlar mevsime göre değişmektedir. Fiyatlar hakkında bilgi almak için yamaç paraşütü hizmeti veren firmalar ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü

Eğitim söz konusu olduğunda, eğitim düzeyine bağlı olarak farklı oranlar uygulanmaktadır. Ancak eğitim almak isteyen adayların bütçesinin 5000 ile 15000 TL arasında olması gerekmektedir. Bu konuda daha fazla bilgi uçuş okullarından ve eğitmenlerden alınabilir. SIV ve paramotor eğitimini düşünenler için maliyetler de değişir. SIV eğitim ücreti 7.000.500 TL’dir. Adayların paramotor eğitimi için 15.000 TL bütçe ayırması gerekmektedir.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Kullanılıyor?

Tekirdağ’da iki farklı yamaç paraşütü alanı bulunmaktadır. Bunlardan biri Uçmakdere; diğerinin adı Yeniköy. Her iki alan da Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde yer almaktadır. Uçmakdere’nin Yeniköy’den daha dikkat çekici olduğunu belirtmek gerekir. Paraşütle atlama tutkunları Uçmakdere alanını tercih ediyor.

Yamaç paraşütü için Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçiler de Uçmakdere’ye gitmektedir. Uçmakdere’de yamaç paraşütü ile uçuşlar yaklaşık 25-30 dakika sürüyor. 650 metre, paraşütçülerin kendilerini yükseklikten gökyüzünde süzülüyorlar. Trakya’nın yemyeşil ormanları ve masmavi bir okyanus olan Marmara Denizi üzerinden uçarlar.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Eğitimi

Tekirdağ’da paraşütle atlamak isteyen herkes 16 yaşında olmalıdır. Eğitim teori ile başlar. İlk aşama tamamen teorik olarak gerçekleşir. Daha sonra dört eğitim aşaması teorik ve pratik eğitim yapılmaktadır. Eğitim, yer eğitimi, uçuş eğitimi ve termal eğitim gibi farklı içerikleri kapsamaktadır. Her yeni seviyede, adaylar daha kapsamlı eğitim alırlar. Farklı seviyelerdeki yamaç paraşütü eğitiminin farklı isimleri vardır. Eğitim, başlangıç ​​eğitimi, orta pilot eğitimi, ileri düzey pilot eğitimi ve uzman pilot eğitimi olarak ayrılmıştır. P2 eğitimi, P3 eğitimi, P4 eğitimi, P5 eğitimi olarak da adlandırılabilir.

tekirdağ yamaç paraşütü eğitimi

Tekirdağ yamaç paraşütü eğitimi için kayıt yaptıran adaylar, her seviye eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanıyor. Adaylar, her eğitim kademesini en az yüzde 75 geçme notu ile geçerlerse bir sonraki seviyeye ilerlemeye hak kazanırlar. Yamaç paraşütü ekibi, tüm öğrenci güvenlik önlemlerini en ince ayrıntısına kadar düşünmüştür. Kurslar sırasında uçuş okulu gerekli uçuş ekipmanlarını sağlar. Tüm eğitmenler THK lisanslı pilotlardır. Eğitim tamamen güvenli bir ortamda gerçekleşir. Uzman pilotlar, her uçuştan önce hava durumu ve ekipman kontrolleri sağlar.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Eğitimini Kimler Alabilir Ve Kimler Eğitim Alamaz?

Fiziksel özelliklerle ilgili koşullar dikkate alındığında boy, kilo ve yaş kısıtlamaları göze çarpmaktadır. Paraşütle atlama tutkunlarının boy oranı minimum 155 cm, maksimum boy ise 200 cm’dir. Minimum 45 ve maksimum 110 ağırlık şeklinde olmaktadır. Bu boy ve kilo aralığının dışındaki adaylar yamaç paraşütü yapamazlar. Bu nedenle, eğitime katılmalarına izin verilmez. Tekirdağ yamaç paraşütü eğitimi yaş sınırlaması bir diğer önemli noktadır. Temel eğitim ve sonraki aşama için yaş sınırı 16’dır. Profesyonel pilotluk eğitimi için yaş sınırının son seviye olan 18’dir.

Yaş sınırlarının farklı olmasının nedeni, uzman pilot eğitiminin zorlu bir süreç içermesidir. Bu noktada adayın tecrübesi çok önemlidir. Diğer bir koşul, adayın sağlığını içermektedir. Kalp hastalığı, diyabet, astım, epilepsi ve yüksek tansiyon hastaları eğitime katılamazlar. Bu durum ayrıca sırt ve bel rahatsızlıklarının yanı sıra koşmaya engel olan fiziksel sorunları da içerir. Renk körü olan kişiler de hava sporları gibi yamaç paraşütüne katılamazlar.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü

Tekirdağ yamaç paraşütü eğitim sürecine hamile kadınlar katılamaz. Hamile kadınlar yüksek risk grubunda oldukları için eğitilmemektedir. Uçmalarının yasak olduğu da biliniyor. Adayın eğitimi ve sabıka kaydı da eğitim sürecinde önemlidir. Suçlular ve yargılanan adaylar eğitime alınmaz. Bilinen diğer bir koşul da adayların en az lise diplomasına sahip olmalarıdır.

Adayların eğitime hak kazanabilmeleri için tüm bu koşulları sağlamaları gerekmektedir. Gerekli niteliklere sahip adaylar uçuş okuluna başvurabilirler. Gerekli belgelerin kayıt işlemi sırasında uçuş okuluna teslim edilmesi gerekmektedir. Belgelerin eksiksiz olması ve tamamen doğru bilgiler içermesi önemlidir. Aksi halde kayıt işlemi olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Tekirdağ Tandem  Yamaç Paraşütü uçuşlarımız ve Tekirdağ Yamaç Paraşütü Eğitimlerimiz için Ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilir yada sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz

+905424922022 

WhastApp 

İnstagram: @interparasut

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?