Çatalca Yamaç Paraşütü 2023

Çatalca Yamaç Paraşütü

Çatalca yamaç paraşütü için başta İstanbullular olmak üzere yılın farklı dönemlerinde birçok ziyaretçiyi ağırlıyor. Şehre yakın konumu, sakin ve huzurlu yapısı ile Çatalca, İstanbulluları kendine çekiyor. Çatalca’da paraşüt tutkunlarını benzersiz bir deneyim bekliyor. Çatalca, İstanbul’un bir ilçesi olmasına rağmen Trakya kültüründen de izler taşıyor. İstanbul’un ve Trakya’nın tarihine tanıklık eden bu ilçe, tarihi mirasını hakkıyla taşıyor. Özellikle; Kaleiçi Mahallesi’nin tarihi birçok unsuru barındırdığını söylemek gerekiyor. İlçede mübadele döneminin izlerine rastlamak da mümkün oluyor. Kaleiçi mahallesinde yer alan Mübadele Müzesi tarihi gözler önüne seriyor. İlçe Rum mimarisine ait birçok yapıyı da bünyesinde barındırıyor.

çatalca yamaç paraşütü

Çatalca, mağaraları, gölleri, su kemerleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Tarih boyunca İstanbul’un su ihtiyacını karşılama görevini üstlenen ilçe de barajlara rastlamak da mümkün oluyor. Sazlıdere Barajı bu barajlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. İlçede birçok mesire alanı ve günübirlik olarak ilçeye gelen piknikçilerle karşılaşmak da mümkün…

Yüzyıllar boyunca Osmanlı topraklarında yer alan Çatalca, Osmanlı kültürü ve mimarisinden de derin izler taşıyor. Ferhat Paşa Külliyesi, Kaleiçi Camii (Eski Aya Yorgi Kilisesi), Çatalca Surları, Osmanlı mirasının örnekleri arasında yer alıyor.

Çatalca Yamaç Paraşütü: Ormanlı Köyü

Çatalca’da yamaç paraşütü etkinlikleri ilçeye bağlı Ormanlı Köyü’nde düzenleniyor. Ormanlı Köyü, birçok kişi tarafından İstanbul’un içindeki saklı cennet olarak tanımlanıyor. İstanbul’dan çok da uzağa gitmeden, günübirlik kaçamaklar için harika bir rota olarak görülüyor. Ormanlı, yemyeşil doğası ile ziyaretçilerine huzurlu bir gün geçirme imkanı sunuyor.Ormanlı paraşüt etkinlikleri dışında da; konuklarına dört mevsim farklı aktiviteler sunuyor. Köy, göl kıyısında keyifli bir yemek yemek ya da fotoğraf çekmek isteyenlerin de uğrak noktası oluyor. Bahar ve yaz aylarında İstanbul’un karmaşasından uzaklaşmak isteyen piknikçiler soluğu Ormanlı’da alıyor. Günübirlik tatil yapıp, denizin keyfini çıkartmak isteyenler Ormanlı Plajı’nı tercih edebiliyor.

çatalca yamaç paraşütü

Çatalca Yamaç Paraşütü Deneyimi


Çatalca yıl boyunca yamaç paraşütçülerini ağırlıyor. Ormanlı paraşüt tutkunları için İstanbul çevresinde en çok tercih edilen bölgelerden biri oluyor. Çatalca’ya ulaşım İstanbul’dan halk otobüsleri ve minibüsler ile sağlanabiliyor. Yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor. Ormanlı Köyü ve Çatalca’nın diğer köylerine ulaşmak için ise Çatalca ilçe merkezinden kalkan otobüsler kullanılabiliyor.

Ormanlı’da yamaç paraşütü uçuşları yaklaşık 30 metre yükseklikten gerçekleştiriliyor. Uçuş süresi ise yaklaşık 20 dakika olarak biliniyor. Paraşütçüler gökyüzünde 20 dakika boyunca özgürce süzülürken, manzaranın tadını çıkarıyor. Ardından plaja iniş yapıyorlar.

Çatalca Yamaç Paraşütü Deneyimi

Bölgede konaklamak isteyenler için plajda kamp yapma imkanı da bulunuyor. Yeme – içme ihtiyacını köyün içerisinde karşılamak mümkün olabiliyor.

Ormanlı Yamaç Paraşütü Fiyatları


Peki; Çatalca yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenlerin ne kadar bütçe ayırması gerekiyor? Ormanlı yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Ormanlı Köyü’nde İnter Paraşüt ile bu deneyimi yaşamak isteyenlerin ödemesi gereken ücret 499 TL… Uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için İnter Paraşüt web sitesi aracılığıyla uçuş kartları sunuluyor. Kartlar belirli bir tarihe göre düzenlenmiyor. Satın alınan kart aynı yıl içerisinde istenen gün ve saatte kullanılabiliyor. Ek olarak; uçuş kartı bir başkasına devredilebiliyor ve hediye edilebiliyor. Kartlar dijital ortamda düzenleniyor ve sahiplerine dijital kanallar aracılığıyla ulaştırılıyor. Bunun için WhatsApp, Instagram, Facebook gibi sosyal medya kanalları kullanılabiliyor. E-posta aracılığıyla kartı edinmek mümkün olabiliyor.

Çatalca yamaç paraşütü hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve eğitimlerimiz hakkında bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş kartı satın almak ya da hediye etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?