Ormanlı Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Ormanlı Yamaç Paraşütü 2023

Ormanlı Yamaç Paraşütü

Ormanlı yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler için popüler destinasyonlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ormanlı, İstanbul’un Çatalca İlçesi’ne bağlı bir köy olarak biliniyor. Köy, sakin ve huzurlu yapısı, şehre yakın konumuna rağmen farklı dokusuyla dikkat çekiyor. Ormanlı Köyü, yıl boyunca yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Yamaç paraşütü tutkunları için de Marmara Bölgesindeki en popüler merkezlerden biri olarak biliniyor. Yıl boyunca bölgede yamaç paraşütü ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Özellikle bahar ve yaz dönemlerinde bölge yoğun ilgi görüyor. Ormanlı paraşüt deneyimini sürekli hale getirmek isteyen kursiyerler için de önemli bir merkez olarak biliniyor. Bölge, uçuş okulları için bir eğitim alanı olarak da kullanılıyor.

Ormanlı Yamaç Paraşütü

Ormanlı Yamaç Paraşütü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çatalca yamaç paraşütü denildiğinde Marmara Bölgesinde öne çıkan bölgelerden biri oluyor. Çatalca İlçesi’nde yamaç paraşütü faaliyetleri Ormanlı Köyü sınırları içerisinde düzenleniyor. Ormanlı Köyü, yeşilin ve mavinin buluştuğu doğal güzelliklerini, tarihi dokusuyla taçlandırıyor. Tarih boyunca bölgede yaşayan farklı medeniyetlerin izlerini taşıyor. Bölgede en çok dikkat çeken Osmanlı kültürünün ve mimarisinin izleri oluyor. Bununla birlikte bölgede Rum kültürünün izlerine rastlamak da mümkün olabiliyor.Ormanlı paraşüt deneyimi yaşamak isteyenlere benzersiz bir deneyim sunuyor. Gökyüzünde rüzgarın eşlik ettiği paraşütçüler yaklaşık 20 dakikalık uçuşun ardından plaja iniş yapıyorlar. Uçuşlar yaklaşık 300-400 metrelik yükseklikten gerçekleştiriliyor. Gökyüzündeki süzüldükleri süre boyunca paraşütçüler, huzuru, adrenalini ve özgürlüğü bir arada yaşıyorlar.

Ormanlı Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Çatalca yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Ormanlı’da bu deneyimi yaşamak isteyenler için İnter Paraşüt web sitesi aracılığıyla uçuş kartları sunuyor. Bu uçuş kartları düzenlendiği yıl içerisinde herhangi bir tarihte kullanılabiliyor. Kartlar dijital olarak düzenleniyor ve kullanıcılara dijital olarak sunuluyor. Uçuş kartları sahiplerine sosyal medya kanalları aracılığıyla iletiliyor. Yani kartlar WhatsApp, Instagram ya da Facebook üzerinden teslim alınabiliyor. Bir başka seçenek olarak e-posta aracılığıyla da sahiplerine ulaştırılabiliyor.

Ormanlı Yamaç Paraşütü Fiyatları

2022 yılı için Ormanlı yamaç paraşütü fiyatları 499 TL olarak biliniyor. İnter Paraşüt ailesi ile gerçekleştirilecek uçuşlarda bu ücrete fotoğraf ve video çekimleri de dahil ediliyor. Yaşadığı eşsiz deneyimi ölümsüzleştirmek isteyenlerin bunun için ekstra bir ücret ödemesi gerekmiyor. Fotoğraf ve video çekimleri uzman pilotlar tarafından profesyonel kameralarla gerçekleştiriliyor. Böylelikle daima hatırlamak isteyeceğiniz bu şahane deneyimi belgelemek mümkün hale geliyor.

Kimler Yamaç Paraşütü Yapabilir?

Peki; bu eşsiz deneyimi herkes yaşayabilir mi? Yamaç paraşütü güvenli bir spor mu? Öncelikle; evet yamaç paraşütü güvenli bir spor…  Yamaç paraşütü gerekli önlemler alındığında ve kurallara uyulduğunda birçok spor dalından daha güvenli… Peki; bu deneyimi kimler yaşayabilir?

16 yaşını doldurmuş hemen herkes yamaç paraşütü yapabiliyor. Kalp, tansiyon, epilepsi gibi ciddi sağlık sorunları bulunanların yamaç paraşütü yapmaları uygun görülmüyor. Benzer biçimde yamaç paraşütü hamileler için de uygun değil. Buna ek olarak; yamaç paraşütü yapabilmek için belirli boy ve kilo koşullarını da sağlamak gerekiyor. Bunun dışında neredeyse herkes yamaç paraşütü deneyimi yaşayabiliyor.

Ormanlı yamaç paraşütü

Paraşüt deneyimini ilk kez yaşayacak olanların rahat kıyafetlerle uçuş alanına gelmeleri tavsiye ediliyor. Aynı şekilde rahat ayakkabılar tercih edilmesi gerekiyor. Uçuş sırasında uzman pilotun komutlarını yerine getirmek uçuş güvenliği açısından önem taşıyor. Bununla birlikte; meteorolojik kontroller ve ekipman kontrolleri uçuş okulu ve eğitmenler tarafından gerçekleştiriliyor.

Ormanlı yamaç paraşütü  hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yamaç paraşütü deneyimi ya da eğitimlerimiz hakkındaki sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş kartı satın almak ve sevdiklerinize hediye etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?