Alanya Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Alanya Yamaç Paraşütü 2023

Alanya Yamaç Paraşütü

Alanya yamaç paraşütü için özellikle yaz sezonunda tercih edilen bir nokta oluyor. Antalya yamaç paraşütü tutkunları dışında yıl boyunca dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlıyor. Elbette; Antalya ve Alanya yerli turistler için de en çok tercih edilen destinasyonlar arasında bulunuyor. İnter Paraşüt bölgede yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenlere hizmet veriyor. Peki; Alanya’da yamaç paraşütü hakkında bilinmesi gerekenler neler? Bölgede yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler için fiyatlar nasıl? Kimler yamaç paraşütü yapabilir? Antalya yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için uygun bir bölge mi? Alanya’da yamaç paraşütü yapmak hakkında tüm merak edilenlere göz atalım ve tüm soruların yanıtlarını birlikte inceleyelim…

Alanya paragliding

Alanya Yamaç Paraşütü İçin Doğru Adres Mi?

Antalya, Türkiye’nin tatil cenneti denildiğinde akla gelen ilk bölgelerden biri oluyor. Antalya, her yıl turizm sezonunun açılmasıyla birlikte bölgeye gelen milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Bölge muhteşem doğası ve iklimi ile her daim dünyanın ilgisini üzerinde tutmayı başarıyor. Yalnızca Türkiye için değil; dünya için önemli tatil merkezlerinden biri oluyor. Dünyanın doğusundan batısına hemen her bölgeden ve her ülkeden gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Toros Dağları’nın görkemli yapısı ve Akdeniz’in masmavi sularıyla çevrelenen şehir, görenleri kendine hayran bırakıyor. Alanya ise turistik açıdan şehrin en çok tercih edilen ilçeleri arasında yer alıyor.

Antalya, yalnızca iklimi ile değil; tarihi yapısıyla da dünya için oldukça önemli bir yere sahip… Antalya, geçmişten günümüze birçok medeniyeti ağırlamış bir dünya şehri olarak biliniyor. İlk olarak Bergama Krallığı’na ev sahipliği yapan şehrin, adını Bergama Kralı II. Attalos’tan aldığı biliniyor. Antalya, “Attalos Yurdu” anlamına geliyor. Bergama Krallığı’nın yıkılmasının ardından şehir bir süre Korsanların hakimiyetine geçiyor, ardından Roma sınırlarına katılıyor. Bizanslılar, Likyalılar, Kilikyalılar şehrin ev sahipliği yaptığı farklı medeniyetler olarak dikkat çekiyor. Antalya’nın tarih boyunca; Atalia, Adalya gibi isimlerle anıldığı biliniyor.

Alanya yamaç paraşütü için hiç şüphesiz ki; en doğru adreslerden biri oluyor. Gökyüzünde süzülürken paraşütçüleri karşılayan manzaralar baş döndürmeye yetiyor. Ancak; hem ilçe hem de il sınırları içerisinde yamaç paraşütü dışında da yapılacak pek çok etkinlik bulunuyor. Gezilmesi gereken birçok bölge ve tadılması gereken birçok lezzeti unutmamak gerekiyor.

Kaleiçi, Olimpos, Perge, Düden Şelalesi, Karain Mağarası, Alanya Kalesi, Kleopatra Plajı gezilmesi gereken yerlerden sadece bazıları… Antalya zengin mutfağı ve kendine özgü lezzetleriyle de dikkat çekiyor. Yörüklerin beslenme tarzı, farklı medeniyetlerin sofralarıyla birleşiyor ve ortaya tam anlamıyla bir lezzet şöleni çıkıyor. Tandır Kebabı, kölle, piyaz, hibeş, arabaşı, alanya bohçası ve muz tatlısı bölgeye özgü lezzetler arasında sıralanıyor.

İnter Paraşüt ile Alanya Yamaç Paraşütü Deneyimi

Antalya yamaç paraşütü denildiğinde akla ilk gelen bölge Alanya oluyor. Alanya her yıl hem Türkiye’nin hem dünyanın farklı noktalarından gelen paraşütçüleri ağırlıyor. İnter Paraşüt, Alanya’da bu deneyimi yaşamak isteyenlere hizmet veriyor. Yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler THK lisanslı uzman pilotlar eşliğinde uçuş fırsatı bulabiliyorlar. Bölgede yamaç paraşütü uçuşları 380 ve 600 metre olmak üzere iki farklı irtifa noktasından gerçekleştiriliyor. Antalya’nın ılık rüzgarı ve kuş ötüşleri arasında 15 – 20 dakika süren uçuşun ardından Kleopatra Plajı’na iniliyor. Pek çok paraşüt tutkunu uçuşun ardından Kleopatra Plajı’nda denizin tadını çıkartmayı ve kamp yapmayı tercih ediyor. Peki; Alanya yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Alanya İçin Yamaç Paraşütü Fiyatları


Alanya’da paraşüt fiyatları sezonluk olarak değişiklik gösteriyor. 2022 yılında İnter Paraşüt ile bu deneyimi yaşamak isteyenlerin 900 TL bütçe ayırmaları gerekiyor. İnter Paraşüt’ün web sitesi üzerinden alınan uçuş kartları yıl boyunca geçerliliğini koruyor. İstenilen zaman diliminde kullanılması mümkün olabiliyor. Kart sahibinin kartı kullanacak fırsat bulamaması halinde uçuş kartı bir başkasına devredilebiliyor. Sevdiklerine uçuş kartı hediye etmek isteyenler de İnter Paraşüt’ün web sitesi üzerinden bu işlemi gerçekleştirebiliyor.

Yaşanan bu eşsiz deneyim uçuş sırasında fotoğraf ve video çekimleri ile ölümsüzleştiriliyor. Fotoğraf ve video çekimleri uzmanlar pilotlar tarafından gerçekleştiriliyor. Uçuş kartı sahiplerinin bu hizmet için ekstra ücret ödemeleri gerekmiyor. Alanya yamaç paraşütü fiyatları ve uçuş kartları hakkında daha detaylı bilgiye web sitesi aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Antalya Yamaç Paraşütü Eğitimi


Yamaç paraşütü deneyimini bir kez yaşayanlar için bu adrenalin dolu maceradan vazgeçmek kolay olmuyor. Bu nedenle pek çok kişi eğitimlere yöneliyor. İnter Paraşüt’ün Antalya ve Alanya bölgesinde uçuş eğitimleri verdiği biliniyor. Antalya yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler İnter Paraşüt’ün uzman ekibi eşliğinde kurslara katılabiliyorlar. Yamaç paraşütü eğitimleri 5 farklı seviyeyi kapsıyor. Eğitimler hem teorik hem de uygulamalı olarak yürütülüyor. Eğitimler süresince kursiyerler pek çok farklı konuya odaklanıyor. Yer eğitimi, uçuş eğitimi, termik eğitimi, telsiz eğitimi bu konulardan bazıları olarak sıralanıyor. Her eğitim seviyesi farklı süreleri kapsıyor ve farklı şekillerde ücretlendiriliyor. Bu konuda detaylı bilgi almak için uçuş okulu ile iletişime geçmek gerekiyor.

Alanya yamaç paraşütü hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş kartı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?