Adalar Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023

Adalar Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç paraşütü, serbest atlama paraşütüne benzeyen bir paraşüt yardımı ile dik ve eğik bir yamaçtan atlarken paraşütünün hava ile dolması ile süzülmesi ile yapılan ekstrem bir spordur. Adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi ve genellikle turizmin gözde mekânlarında çok şık tercih edilen yamaç paraşütünü hem tek kişilik hem de iki kişilik türleri bulunmaktadır.

Bir eğitmen yardımı ile herkesin rahatlıkla yapabileceği bir spor dalı olmaktadır. Yamaç paraşütü için herhangi bir hava aracına gerek duyulmaktadır. Adalarda yamaç paraşütü yapmak için uygun bir bölgedir. Adalar yamaç paraşütü fiyatları güncellemeler yapılarak belirli makul fiyatlarda müşterilere sunulmaktadır.

yamaç paraşütü adalar

Yamaç Paraşütü Güvenilir Mi?

Her sporun olduğu gibi ekstrem sporlarında tehlikeli noktaları bulunmaktadır. Bu nedenle her sporda dikkat edilmesi gereken noktaların olduğunu ve uyulması gereken kurallara uygun hareket edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Yamaç paraşütü bir eğitmen eşliğinde her türlü güvenlik önlemleri alınarak koşullara uygun yapılmaktadır. Bu nedenle gönül rahatlığıyla tercih edilebilen ekstrem sporlar arasında yer almaktadır. Unutulmamalıdır ki eğitmenin kuralları dışına çıkmadan uygun şekilde bu sporun yapılması gerekmektedir.

Adalar yamaç paraşütü yapan firma tarafından her türlü güvenlik önlemi alınarak uygun koşullarda yamaç paraşütü yapmak mümkün olmaktadır. Yamaç paraşütü yapmak ve çok uzaklara gitmek istemeyenler için hem uygun koşullarda hem de uygun fiyatlara yamaç paraşütü yapmak hayal değildir.

Adalar yamaç paraşütü fiyatları bulundukları sezona bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle fiyatlarla ilgili detaylı bilgi alınması olası sorunların ortadan kaldırılması için uygun olmaktadır.

Yamaç Paraşütüne Nasıl Binilir?

Adalar yamaç paraşütü İlk olarak atlayış yapabileceğiniz, uygun bir yere gitmelisiniz. Adalar yamaç paraşütü  Yer seçiminde sıkıntı yaşamazsınız çünkü uygun yerlerde yamaç paraşütü yapmak için kurulu pek çok alan bulunmaktadır. Bir eğitmen eşliğinde uçuş ayarlanır. Profesyonelseniz bireysel atlayış yapabilirsiniz. Paraşütü kuşanıp, gerekli ekipmanları kontrol etmelisiniz bu sayede oluşabilecek ekstra sorunların önüne geçmiş olursunuz. Kontrol etmek güvenliğin ilk adımı arasında yer almaktadır.

paragliding adalar

Gerekli kontroller yapıldıktan sonra belirli bir hız alınarak yamaçtan, tepeden atlanır. Paraşütün içerisine dolan hava süzülmenizi sağlar. Yamaç paraşütü, daha rahat inmesi için, uzun süre havada kalma, en kısa sürede havalanma, yavaş yavaş yere inebilmek de için de özel olarak tasarlanmıştır.

Yamaç Paraşütü Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle gerekli ekipmanların bulunması gerekmektedir. Bu ekipmanları şu şekilde sıralayabiliriz. İlk olarak Kanat bulunmalıdır. Uçmak için gereken en önemli malzemedir.

Yedek Paraşüt bulunmak gereklidir. Her uçuştan önce yedek paraşütün kontrol edilmesi gerekir. Kullanılan paraşüte bir zarar geldiğinde, etkisini kaybettiği zaman pilot tarafından hemen açılır. Bir gerekli olan ekipman kuşamdır. Kuşam, kanata bağlı olan, pilotun ve diğer kişinin oturduğu, bacak ve göğse göre ayarlanan yerdir. Diğer bir ana ekipman malzemesi askı ipleridir.

Kanata bağlı olan, 150kg civarı ağırlık taşıyabilen iplerdir. Bunun yanı sıra Taşıyıcı Kolonlar da önem taşımaktadır. Askı iplerini kuşama bağlar ve ağırlık bu sayede taşınır. Üzerinde frenler bulunur. Olmazsa olmaz ekipmanlar arasında telsiz yer almaktadır.

yamaç paraşütü akvitesi

yamaç paraşütü akvitesi

Telsiz, pilot ve yerdeki ekiple konuşmak için gerekli bir malzemedir. Koruyucu ekipmanlar arasında Kask yer alır. Havada herhangi bir sorun yaşanmasa da, iniş esnasında çarpma durumunda kullanılması zorunludur. Kıyafet, dikkat edilmesi gereken bir husustur. Uçuş yapanların şort, eşofman, tişört gibi bol, rahat kıyafetler giymeli. Kıyafetlerin atlayış yaparken koşmanızı, hareketlerinizi kısıtlamaması gerekir. Bu ve benzeri konularda her zaman dikkatli ve tetikte olmak güvenlik için önem taşımaktadır.

Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılmalıdır?

Yamaç paraşütü genellikle ilkbahar ve sonbahar arasında, açık ve yağmursuz havalarda yapılır. Bunun yanı sıra başka zamanlarda da yamaç paraşütü yapmak mümkün olabilir. Yine de havanın belirleyici etmen olduğu unutulmamalıdır. Fırtınalı ve çok yağmurlu bir hava da kontrol etmek zorlaşacak ve isteyen sebepler ortaya çıkmasına neden olabilir bu nedenle bu konuda tedbirli olmakta fayda vardır.

Adalarda yamaç paraşütü yapmak isteyenler için Adalar yamaç paraşütü fiyatları oldukça makul bir seviyede olmaktadır. Yamaç paraşütü ile deneyim yaşamak isteyenlerin gönül rahatlığıyla tercih edebilecekleri bir mekân olan Adalarda uzman eğitmenler tarafından yamaç paraşütü hakkında bilmeniz gereken her türlü bilgiye ulaşmak da mümkün olacaktır.

Adalarda Yamaç Paraşütü Keyfi

Adalar yamaç paraşütü yapmak için her koşuluyla uygun olmaktadır. Bunun farkında olan firmalar ve eğitmenler burada yamaç paraşütü yapabilecek uygun alanlar ve ekipmanlar edinerek yamaç paraşütü yapmak isteyen herkese güvenilir hizmet sunmaktadır. Adalar yamaç paraşütü fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için inter Paraşüt ile görüşme sağlayarak bilgi alabilirsiniz.

 

İletişim

+905424922022

Whats App iletişim İçin Buraya Tıkla

 

 

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?