Tekirdağ Yamaç Paraşütü 2023

Tekirdağ Yamaç Paraşütü

Tekirdağ yamaç paraşütü, yerli ve yabancı turistlerin katıldığı ve oldukça popüler olan etkinlik türleri arasında bulunmakta. Tekirdağ’ın doğal güzelliklerini, metrelerce yükseklikten görme fırsatının maliyetiyse, oldukça düşük. Tekirdağ, Türkiye’nin güzide illerinden biri olarak görülmekte, özellikle yerli ve yabancı turistlerin bölgeyi ziyaret etmesi nedeniyle, Tekirdağ’ın turizm açısından oldukça canlı bir bölge olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü

Uçmakdere Yamaç Paraşütü

Tekirdağ lezzetleri de, yamaç paraşütü aktivitesinin yanı sıra, yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgi gösterdiği alanlar arasında. Tekirdağ’da en çok tercih edilen ve Tekirdağ’ın orijinal lezzetlerinden tatları da, sizler için araştırıp derledik. Tekirdağ’ın orijinal ve en çok tercih edilen lezzetlerini, şu şekilde belirtebiliriz;

Tekirdağ Yamaç Paraşütü dışındakiler

 • Tekirdağ köftesi
 • Hayrabolu tatlısı
 • Cizleme
 • Burma sucuk
 • Sini mantısı
 • Kandilli mantı
 • Damat paçası
 • Tekirdağ peynir helvası
 • Tarhana çorbası
 • Çeneçarpan çorbası
 • Satır et
 • Manda yoğurdu
 • Bulama
 • Hardaliye
 • Üzüm turşusu
 • Keşkek
 • Zennik
 • Yoğurtlu borani

Gibi birçok Tekirdağ’a özgü tat, yerli ve yabancı turistler tarafından büyük bir ilgiyle tadılmakta. Tekirdağ’a ilk kez gideceklerin sıkça sorduğu ve merak ettiği sorulardan bir tanesiyse, şehrin pahalı olup olmadığı sorusudur. Bu konuyla ilgili olarak Tekirdağ, doğal ürünleri ve coğrafi konumu ile birlikte, gezginler tarafından gayet uygun bir şehir olarak nitelendirilmektedir.

Tekirdağ’da yetişen ürünler ve turizmin günden güne gelişmesi, Tekirdağ’ı uygun ve gezip görmek için oldukça tercih edilebilir bir şehir olarak karşımıza çıkarıyor. Tekirdağ’da yamaç paraşütünün fiyatlarıysa, sıkça sorulan ve merak edilen konulardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Fiyatları

Tekirdağ yamaç paraşütü, yerli ve yabancı turistlerin sıkça tercih ettiği aktiviteler arasında bulunuyor. Tekirdağ’da yamaç paraşütü fiyatları, mevsimden mevsime ve sezondan sezona farklılık gösteriyor. Tekirdağ’da yamaç paraşütü yapmanızda, alanında profesyonel ve sertifikalı eğitimciler, sizlere eşlik ediyor. Eşsiz bir uçuş deneyimi imkânı sunan profesyonel yamaç paraşütçüleriyle birlikte, tatilinizin veya gezinizin kalitesini arttırabilirsiniz. Yamaç paraşütü fiyatlarının değişken nitelikte olmasının yegâne nedeniyse, artan giderler ve paraşüt fiyatlarının dolar endeksli olmasından gelmekte.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü 2023

Uçmakdere Yamaç Paraşütü 2023

Tekirdağ’da yamaç paraşütünün yanı sıra, eşsiz Tekirdağ manzarasının tadını çıkarabileceğiniz trekking alanları da bulunmakta. Trekking, kişilerin oksijen ile dolu bir yolculuğa çıkması ile birlikte, vücuda da iyi gelen bir yürüyüş tarzıdır. Tekirdağ’da trekking yapmak, Tekirdağ’ın manzarasını ve coğrafi yapısını tanımanız için oldukça büyük önerme sahip. Bununla birlikte, Trekking yapmak için herhangi bir ücret ödemenize de gerek duyulmamakta. İsteğe bağlı olarak, profesyonel kişilerin düzenlediği trekking deneyimi yaşayabilir, ya da kendi çizdiğiniz Tekirdağ rotasında, kendi trekking deneyiminizi ücretsiz olarak planlayabilirsiniz.

Tekirdağ’da Gezilecek Bölgeler Nelerdir?

Tekirdağ yamaç paraşütü dışında, yerli ve yabancı turistlere gezilecek birçok yer imkânı sunmakta. Tekirdağ’ın eşsiz coğrafi yapısı ve manzarasını deneyimleyeceğiniz Tekirdağ gezileri, tatilinizin kalitesini arttırmak ile birlikte sizlere, oksijen dolu bir gezi imkânı sunuyor. Yaptığımız araştırmalara ve Tekirdağ’ın gezginlerine yönelttiğimiz sorular ile birlikte, Tekirdağ’ın gezilecek bölgelerini sizler için araştırdık ve derledik. Bu anlamda, Tekirdağ’ın gezilecek ve görülmesi gereken bölgelerini, şu şekilde belirtebiliriz; Tekirdağ Rakoczi müzesi, Namık Kemal evi, Rüstem Paşa Camii, Süleymaniye Camii, Şehitler Abidesi Süleymanpaşa, Hora feneri bulunur.

Ayrıca Çamlıkoy Kastro plajı, Şarköy sahili, Kumbağ plajı, Çorlu Atatürk Orman Korusu, Olimpos at çiftliği, Gölbaşı gençlik parkı, Çamlıköy orman içi dinlenme tesisleri, Tekirdağ’da gezilmesi gereken ve görülmesi gereken bölgeler arasında bulunuyor.

tekirdağ yamaç paraşütü eğitimi

tekirdağ yamaç paraşütü eğitimi

Bunların yanı sıra Tekirdağ, hem doğal güzellikleri açısından, hem de lezzetleri açısından, Türkiye’nin güzide illerinden bir tanesidir. Korunan tarihi yapısı ile birlikte, Tekirdağ’ın misafirperver halkı da, gezgin ve turistlere oldukça güler yüzlü bir şekilde ağırlıyor. Tekirdağ’ın oksijen dolusu havası ise, Tekirdağ hakkında kişilerin en çok sevdiği ve beğendi özelliklerden bir tanesi. Tekirdağ’ın bozulmamış ve geçmişten günümüze gelen mimarisi, oksijen dolu havası ve gezilecek onlarca yeri ile birlikte, yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya devam ediyor.

Tekirdağ’a gidecek kişiler için, öncelikle Tekirdağ’da yamaç paraşütünü deneyimlemesi, sonrasında ise Tekirdağ lezzetlerini tatması öneriliyor. Saydığımız özellikleri ile birlikte Tekirdağ, Türkiye’nin güzide kentleri arasında bulunuyor. Yamaç paraşütü için Tekirdağ kenti, yamaç paraşütü için özel olarak kurulan tesisleri ile birlikte, yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgi gösterdiği aktiviteler arasında bulunuyor.

Tekirdağ Yamaç paraşütü esnasında,  manzarasını metrelerce yükseklikten seyredebilir ve oksijen dolu bir Tekirdağ gezisi deneyimi yaşayabilirsiniz. Tekirdağ’ın uygun fiyatlı yapısı ise, Tekirdağ kentinin tatil ve gezmek için tercih edilebilirliğini arttırmakta. Otel ve konaklama içi Tekirdağ, ziyaretçilerine oldukça kaliteli ve uygun fiyat skalası sunmakta.

 

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?