İstanbulda Yamaç Paraşütü Fiyatı 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

İstanbulda Yamaç Paraşütü Fiyatı 2023

İstanbulda Yamaç Paraşütü Fiyatı

İstanbulda yamaç paraşütü fiyatı nasıl? İstanbul, birçok spor dalında olduğu gibi yamaç paraşütünde de Türkiye’nin en merkezi şehirlerinden biri olarak tanınıyor. Türkiye’de yamaç paraşütü faaliyetlerinin ilk olarak 1990’da başladığı biliniyor. Yurt dışından gelen paraşüt pilotlarının Ölüdeniz’de gerçekleştirdiği atlayışlar Türkiye’deki yamaç paraşütü faaliyetlerinin başlangıcı olarak kabul ediliyor. Sonraki yıllarda ülke genelinde yamaç paraşütüne yönelik faaliyetlerin hızla artmaya başladığı biliniyor. Özellikle belirli bazı şehirlerde yamaç paraşütü konusunda hızlı bir gelişim süreci yaşandığı görülüyor. İstanbul bu şehirlerin başında geliyor. Çünkü İstanbul hem meteorolojik hem coğrafi koşulları gereği yamaç paraşütü yapmaya en uygun şehirler arasında bulunuyor.

Ormanlı Yamaç Paraşütü

Peki; İstanbulda nerede yamaç paraşütü yapılır? İstanbul’da yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Kimler bu faaliyetlere katılabilir?

İstanbul Yamaç Paraşütü Fiyatı ve Yamaç Paraşütüne Uygun Bölgeler

İstanbulda Anadolu ve Avrupa yakasında yamaç paraşütü yapılabilecek alanlar bulunuyor. İstanbulda yamaç paraşütüne elverişli tüm bölgelerde İnter Paraşüt etkin olarak faaliyetlerini sürdürüyor. İnter Sportif Havacılık, gerek eğitim faaliyetleri gerek uçuş etkinlikleriyle İstanbul’un en güvenilir firmaları arasında yer alıyor. İstanbul’un Avrupa yakasında İnter Paraşüt’ün faaliyet gösterdiği bölgeler Ormanlı, Karaburun ve Silivri şeklinde sıralanıyor. Anadolu Yakasında ise Şile ve Aydos Ormanları ön plana çıkıyor. Bu bölgelerin tamamında hava koşulları elverdiği sürece dört mevsim yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştirilebiliyor. Eğitim faaliyetleri söz konusu olduğunda ise Ormanlı bölgesinin daha fazla ön plana çıktığı ifade etmek gerekiyor.

İstanbul yamaç paraşütü fiyatı ve uçuşları denildiğinde akla ilk olarak Ormanlı Köyü geliyor. Ormanlı Köyü, Avrupa yakasında Çatalca ilçesinde yer alıyor. Eski bir Rum Köyü olan Ormanlı Köyü, farklı kültürleri bir arada bulunduruyor. Bu kültürel zenginlik Ormanlı’nın mimarisinde ve mutfağında da kendini gösteriyor. Yemyeşil doğasıyla adından söz ettiren Ormanlı yamaç paraşütü faaliyetlerinin İstanbuldaki en önemli merkezi oluyor. Ormanlı yamaç paraşütü faaliyetlerine katılmak isteyenler İnter Paraşüt’ü tercih ediyor ve bu keyifli deneyimin tadını çıkartıyor.

istanbul paraşüt fiyatı

İstanbul, Avrupa Yakasında yamaç paraşütü yapılabilen diğer iki bölge Karaburun ve Silivri oluyor. Karaburun, Arnavutköy ilçesinde yer alıyor. Karaburun, İstanbulda şehir merkezine en yakın yamaç paraşütü alanı olarak biliniyor. İstanbul yamaç paraşütü fiyatı açısından da uygun bir bölge olarak tanınıyor. Bu nedenle pek çok İstanbullu tarafından tercih edilen noktalardan biri oluyor. Silivri ise yamaç paraşütü alanında gelişmekte olan ilçelerden biri olarak tanınıyor. Silivri’de paraşüt tutkunlarını keyifli bir gün ve eşsiz manzaralar bekliyor.

Anadolu Yakasına bakıldığında ise göze çarpan iki nokta Şile ve Aydos Ormanları oluyor. İstanbul sınırları içerisindeki tatil cennetlerinden biri olan Şile, yamaç paraşütü için de önemli bir bölge oluyor. İstanbullular Şile’de hem yamaç paraşütü uçuşlarına katılabiliyor hem de keyifli bir tatil kaçamağı yapabiliyor. Aydos Ormanları, İstanbul’un oksijen deposu olarak anılıyor. Pendik ilçesi sınırları içerisinde bulunuyor. Aydos Ormanları’nda paraşüt tutkunlarını keyifli bir gün bekliyor.

İstanbul Yamaç Paraşütü Fiyatı Ne Kadar?


Peki; İstanbul’da yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirmek isteyenlerin ne kadar ücret ödemesi gerekiyor? İstanbulda yamaç paraşütü uçuşlarının fiyatı bölgeden bölgeye değişebiliyor. Eğitim fiyatlarının ise seviyelere ve eğitimlerin niteliğine göre farklılık gösterdiği biliniyor. İçerisinde bulunduğumuz 2022 yılı itibariyle İstanbulda yamaç paraşütü fiyatları 499 TL’den başlıyor.

Yamaç paraşütü uçuşları için İnter Paraşüt’ün telefon numaraları aracılığıyla rezervasyon yaptırmak mümkün olabiliyor. Aynı zamanda firma web sitesi üzerinden uçuş kartları sunuyor. Uçuş kartları il ve bölgelere göre dijital ortamda düzenleniyor. Uçuş kartı sahipleri kartlarına dijital kanallar aracılığıyla ulaşabiliyor. Uçuş kartları sayesinde uçuş pistlerine transfer için ekstra ücret ödemeye gerek kalmıyor. Aynı zamanda fotoğraf ve video hizmeti de ücretsiz olarak sunuluyor. Uçuş kartı satın almak için buraya tıklamak yeterli oluyor. Kartlar tek seferlik olarak düzenleniyor ancak satın alındığı yıl içerisinde herhangi bir tarihte kullanılabiliyor.

inter yamaç paraşütü

İstanbul yamaç paraşütü fiyatı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için İnter Paraşüt ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz veya sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0542 492 2022
0534 921 6325

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?