İstanbul Ormanlı Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

İstanbul Ormanlı Yamaç Paraşütü 2023

İstanbul Ormanlı Yamaç Paraşütü

İstanbul Ormanlı yamaç paraşütü, paraşüt tutkunlarının uğrak noktalarından biri oluyor. Ormanlı, İstanbul’da yamaç paraşütü yapılabilecek en popüler nokta olarak biliniyor. İnter Paraşüt, Ormanlı’da faaliyet yürüten yamaç paraşütü firmaları arasında ön plana çıkıyor. İnter Paraşüt’ün bu bölgede paraşüt tutkunlarına uçuş imkanı sunduğu aynı zamanda eğitim faaliyetleri yürüttüğü biliniyor.

Ormanlı’nın, İstanbul’da Çatalca İlçesi sınırları içerisinde yer alan köylerden biri olduğu biliniyor. Ormanlı, yeşilin maviyle buluştuğu benzersiz doğası, sakin yapısı, organik ürünleriyle şehir sakinlerine farklı bir deneyim sunuyor. Ormanlı, İstanbul’un içerisindeki saklı cennetlerden biri olarak ziyaretçilerini bekliyor.

Ormanlı, yalnızca doğal güzellikleriyle dikkat çekmiyor. Yamaç paraşütü denildiğinde Ormanlı’nın farkı bir kez daha ortaya çıkıyor. Ormanlı, bu alanda yalnızca İstanbul için değil; Marmara Bölgesi için de en önemli merkezlerden biri oluyor.

Ormanlı Yamaç Paraşütü Fiyatları

İstanbul Ormanlı Yamaç Paraşütü Deneyimi

Ormanlı, Çatalca İlçesine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Köye gidebilmek için, öncelikle Saray Yolu’nu izlemek ve Kestanelik Köyü’nün bulunduğu bölgeye ulaşmak gerekiyor. Ardından, asfalt yolu takip ederek öncelikle Ormanlı Plajı’na, daha sonra ise köye ulaşılabiliyor.

Ormanlı Köyü, önemli bir tarihi mirasa ev sahipliği yapıyor. Bölgenin, Osmanlı mimarisine ve Osmanlı kültürüne ait izleri hala taşımakta olduğu görülüyor. Aynı zamanda bölgede bir dönem Rumların yaşadığı biliniyor. Rum kültürünün ayak izlerine rastlamak da mümkün olabiliyor. Ormanlı’da yapılabilecek tek spor aktivitesi yamaç paraşütü değil. Sporseverler, doğa yürüyüşleri ve bisiklet turlarına katılmak için de Ormanlı’yı tercih edebiliyor. Ormanlı, organik tarımın da önemli merkezlerinden biri olarak tanınıyor. Doğal ürünlerle yapılmış farklı lezzetler, Ormanlı’da paraşüt tutkunlarını bekliyor. Ormanlı her yönüyle ziyaretçilerine alışık olduklarının çok ötesinde bir deneyim yaşatıyor.

İnter Paraşüt ile İstanbul Ormanlı Yamaç Paraşütü

Ormanlı’da yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin adrenalin dolu bir maceraya hazır olmaları gerekiyor. Tandem uçuşlar için bölgeye gelen paraşüt tutkunlarına; yaklaşık 20 dakika sürecek ve unutamayacakları bir deneyim sunuluyor. Paraşütseverler, uzman pilotlar eşliğinde gerçekleştirecekleri uçuşlar için kendilerini yaklaşık 1000ft yükseklikten gökyüzüne bırakıyor. Ormanlı semalarında süzülen paraşüt tutkunları, yemyeşil ormanlara ve masmavi denize doğru uçuyorlar. Kuşlar kadar özgür hissettikleri 20 dakikanın ardından, Ormanlı Plajı’na iniş yapıyorlar.

Paraşüt tutkunları, İnter Paraşüt’ün sunduğu fırsatlar ile bu bölgede eğitim alma şansı bulabiliyorlar.

İnter Paraşüt

Bölgede farklı seviyeler için yamaç paraşütü eğitim faaliyetleri yürütülüyor. Eğitimler başlangıç seviyesinden uzman pilot seviyesine kadar uzanıyor. Buna ek olarak; SİV eğitimi ve paramotor eğitimi gibi farklı kapsamlara sahip eğitimler almak da mümkün olabiliyor. İstanbul Ormanlı yamaç paraşütü eğitimlerinin de önemli merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Farklı seviyelerden eğitimlere olanak veren bölgeler arasında yer alıyor. Aynı zamanda yılın neredeyse dört mevsiminde İstanbul Ormanlı’da uçuş gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. İnter Paraşüt’ün sunduğu uçuş ve eğitim fırsatlarından faydalanmak için firma ile iletişime geçmek gerekiyor.

Ormanlı’da Yamaç Paraşütü Aktivitelerine Kimler Katılabilir?

Yamaç paraşütü yapabilmek için en önemli koşullardan biri 16 yaşını doldurmak oluyor. Aynı zamanda FAI ve THK’nın belirlemiş olduğu boy ve kilo sınırına uygun olmak gerekiyor. Yamaç paraşütü yapacak olanların 155 – 200 cm boy aralığında olmaları koşulu bulunuyor.

Kilo sınırı ise minimum 45 maksimum 110 olarak biliniyor. Kalp rahatsızlığı bulunanların yamaç paraşütü yapmalarına izin verilmiyor. Yamaç paraşütü kalp rahatsızlığı bulunanlar için risk oluşturabiliyor. Aynı durum, astım hastaları, tansiyon hastaları, epilepsi, diyabet, obezite rahatsızlıkları bulunanlar için de geçerli oluyor. Ek olarak; hamilelerin uçuş gerçekleştirmesine kesinlikle izin verilmiyor.

İstanbul Ormanlı yamaç paraşütü eğitimi alacaklar için ise bazı ek koşullar bulunabiliyor. Sağlık raporu, adli sicil kaydı gibi belgelerin eğitim süreci için sunulması gerekiyor. Hükümlüler ve adli süreci devam edenler eğitimlerden faydalanamıyor. Uzman pilot düzeyinde eğitim alacaklar için yaş sınırının 18 olması, başka bir koşul olarak karşımıza çıkıyor.

Ormanlı Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Ormanlı yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Ormanlı’da tandem uçuşlara katılacak olanlar ne kadar bütçe ayırmalı?

Ormanlı’da İnter Paraşüt’ün sunduğu fırsatlardan yararlanmak isteyenler için firmanın web sitesinde uçuş kartları yer alıyor. Paraşüt tutkunları uçuş kartlarını satın alarak tandem uçuşlardan faydalanabiliyor. Aynı zamanda sosyal medya ve telefon numaraları aracılığıyla firmayla doğrudan iletişim kurmak da mümkün olabiliyor. Uçuş kartı satın alanlar için tarih sınırlaması bulunmuyor. Kartlar yıl boyunca geçerliliğini koruyor ve istenen tarihte kullanılabiliyor. Kartların bir başkasına devredilmesi ve hediye edilmesi de mümkün olabiliyor.

Ormanlı’da gerçekleştirilecek uçuşlar için 499 TL bütçe ayırmak gerekiyor. Uçuş kartı satın alınması halinde, kartlar dijital kanallar aracılığıyla iletiliyor. Facebook, Whatsapp, Instagram ya da e – posta aracılığıyla kartlara ulaşmak mümkün olabiliyor. Uçuştan vazgeçilmesi durumunda 15 gün içerisinde kartlar koşulsuz olarak iade edilebiliyor. Transfer ücreti, tepeye giriş ücreti, fotoğraf ve video gibi hizmetlerin ücreti kart ücretine dahil ediliyor.

İstanbul Ormanlı yamaç paraşütü hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için İnter Paraşüt ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0542 492 2022
0534 921 6325

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?