Şile Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Şile Yamaç Paraşütü 2023

Şile Yamaç Paraşütü

Şile yamaç paraşütü uçuşlarının İstanbul’daki adreslerinden biri oluyor. Şile aynı zamanda İstanbul’dan uzaklaşmadan keyifli bir hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenler tarafından da tercih ediliyor. Şehrin kalabalığından kaçmak ve küçük bir tatil yapmak isteyenler Şile’ye koşuyor. İstanbul, şehir merkezine yaklaşık 70 kilometre mesafede bulunan Şile’ye ulaşım otobüslerle sağlanabiliyor. İETT otobüslerinin yanı sıra; bölgeye minibüslerle ulaşım da mümkün olabiliyor. Minibüs ve Otobüslerin kalkış noktası Üsküdar ve Ümraniye ilçeleri oluyor. Şile özel aracı olmayanlar için de kolaylıkla ulaşım sağlanabilecek İstanbul ilçelerinden biri oluyor.

Şile Paragliding

Tertemiz havası, ormanları ve uzun sahil şeridiyle dikkat çeken Şile’nin tarihi Cilalı Taş Devri’ne kadar uzanıyor. Şile’nin tarihi boyunca farklı kolonilere ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı düşünülüyor. Bu düşünce, arkeolojik kazılar neticesinde elde edilen bulgulara dayanıyor. Bölgede özellikle Romalılar ve Selçuklulara dair izlere rastlamak mümkün olabiliyor. Şile isminin kökeninin Antik Yunanca olduğu biliniyor. Bu isim, yaban çiçeği anlamına geliyor. Şile’nin tarih boyunca; Kalpe, Shila, Philee, Artena, Kilio gibi farklı isimlerle anıldığı biliniyor. Ve son olarak; Şile adı günümüze kadar ulaşıyor.

Şile yamaç paraşütü dışında da pek çok spor aktivitesine olanak veren ilçelerden biri olarak biliniyor. Doğa yürüyüşü, kano, kamp, bisiklet, off-road gibi birçok spor için Şile tercih edilen bir bölge oluyor. Şile aynı zamanda; yüzme sporuyla ilgilenenler için de İstanbul’daki önemli merkezlerden biri oluyor. Şile, yaklaşık 60 kilometrelik bir sahil şeridine ev sahipliği yapıyor. Plajlarıyla adından sıkça söz ettiren Şile’nin pek çok farklı noktasında yüzmek mümkün olabiliyor. Ağva, Ayazma, Sahilköy bu noktalardan bazıları olarak sıralanabiliyor.

Peki; Şile paragliding deneyimi yaşamak isteyenleri neler bekliyor? İnter Paraşüt, bölgede yamaç paraşütü aktivitelerine katılmak isteyenlere neler sunuyor? Yamaç paraşütü uçuşları için fiyatlar nasıl?

Şile Yamaç Paraşütü Deneyimi

Şile’de yamaç paraşütü yapmak isteyenler için İnter Paraşüt pek çok fırsat sunuyor. Yamaç paraşütü denildiğinde İnter Paraşüt’ün İstanbul’da öne çıkan firmalardan biri olduğu biliniyor. Uzman pilotlar eşliğinde gerçekleştirilen tandem uçuşların yanı sıra; İnter Paraşüt’ün eğitim fırsatları sunduğu da biliniyor.

Şile her seviyeden paraşüt pilotunun rahatlıkla uçuş gerçekleştirebileceği bir bölge olarak biliniyor. Aynı zamanda bu deneyimi ilk defa yaşayacak olan paraşüt tutkunları için en uygun noktalardan biri oluyor. Şile oldukça geniş bir iniş alanına ev sahipliği yapıyor. Bu yönüyle uçuşun ardından rahatlıkla iniş yapılabiliyor. Paraşütleriyle kendini gökyüzüne bırakan sporseverleri benzersiz bir manzara karşılıyor. Şile yamaç paraşütü deneyimi paraşüt tutkunlarına adrenalin dolu bir macera vaat ediyor. Şilenin yemyeşil ormanları, Karadeniz’in masmavi sularıyla birleşiyor. Paraşüt tutkunlarını gökyüzünde bir görsel şölen bekliyor.

İnter Paraşüt

Bölgede dört mevsim uçuş gerçekleştirmek mümkün olsa da; en uygun dönemler Haziran – Eylül arası olarak biliniyor. 16 yaşını doldurmuş, 155 – 200 cm boy ve 45 – 110 kilo aralığındaki herkes uçuş deneyimi yaşayabiliyor. Elbette bu deneyimi yaşamak isteyenlerin koşmaya engel bir fiziksel sorunu bulunmaması gerekiyor. Kalp, şeker, tansiyon, astım gibi rahatsızlıklar da yamaç paraşütü aktiviteleri esnasında risk oluşturabiliyor. Hamilelerin de bu deneyimi yaşamasına riskli olabileceği gerekçesiyle izin verilmiyor. Bu kriterleri sağlayan herkes uzman pilotlar eşliğinde uçuş deneyimi yaşayabiliyor.

Şile Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Şile paragliding deneyimi yaşamak isteyenler için fiyatlar nasıl? İnter Paraşüt’ün sunduğu fırsatları değerlendirmek isteyenler nasıl bir yol izlemeli?

Şile’de İnter Paraşüt’ün uzman ekibi eşliğinde uçuş gerçekleştirmek isteyenler için uçuş kartları sunuluyor. Uçuş kartları belirli bir tarihe göre düzenlenmiyor. Satın alınan yıl içerisinde istenen tarihte kullanılabiliyor. Aynı zamanda devredilmesi ve hediye edilmesi de mümkün olabiliyor. Uçuş kartı satın alındığında birçok hizmet ödenen ücrete dahil ediliyor. Tepeye giriş ücreti, transfer ücreti, fotoğraf ve video çekimleri bu hizmetlerden bazıları olarak sıralanıyor. Uçuş kartları dijital olarak düzenleniyor ve sahiplerine sosyal medya kanalları ve e-posta aracılığıyla iletilebiliyor. Uçuşlar ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi için firmayla iletişim kurmak gerekiyor.

yamaç paraşütü istanbul

Şile yamaç paraşütü hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0542 492 2022
0534 921 6325

 

 

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?