İstanbul Yamaç Paraşütü 2023

İstanbul Yamaç Paraşütü

İstanbul yamaç paraşütü için son dönemde çok fazla tercih edilen konumlardan birisi haline gelmiştir. Türkiye’nin en kalabalık şehrinde adrenalin dolu bir gün geçirmenin en güzel yollarından birisi olmuştur. Şehrin kalabalığından, gürültüsünden kurtulmak için ve de çok uzun mesafeler katetmemek için elverişli bir konum olmuştur.

Yamaç paraşütü yapmak için güvenilir ve saygın kurumların seçilmesi büyük önem taşımaktadır. İnter Paraşüt bünyesinde bulundurduğu THK lisanslı eğitmenler ile bu hizmeti vermektedir. Yamaç paraşütü, sevdiklerinizle adrenalin dolu doğayla iç içe ve güvenli bir şekilde yapabileceğiniz unutulmaz bir deneyimdir.

istanbulda yamaç paraşütü nerede

İstanbul ve çevresinde yamaç paraşütü yapabileceğiniz farklı lokasyonlar bulunmaktadır. Bulunduğunuz konuma ya da uçuş yapmak istediğiniz bölgeye göre seçim yapma imkanınız bulunmaktadır.

İstanbul Yamaç Paraşütü Yapılabilecek Lokasyonlar

İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında farklı konumlarda yamaç paraşütü yapma şansı bulunmaktadır. Yamaç paraşütü yapmak isteyenler kendilerine yakın konumları seçebilmektedir. Ya da güzel bir kamp ve deniz tatili ile birlikte uçma deneyimi yaşayabilmektedir. İstanbul’da yamaç paraşütü deneyimi için lokasyonlar şu şekildedir:

  • Çatalca Ormanlı Köyü
  • Karaburun
  • Silivri
  • Şile Sahili
  • Pendik Aydos

Çatalca Ormanlı Köyü:

Çatalca’da bulunan Ormanlı Köyü İstanbulluların ve şehir dışından gelenlerin çok fazla tercih ettiği konumlardan birisidir. Çok düşük bir nüfusa sahip olan bu köy yaklaşık 15 metrelik bir sahil şeridine sahiptir. Sahil şeridinin hemen arkasında bulunan ormanlık alanda 30 metre yüksekliğinde pistler bulunmaktadır. Uçuşlar sırasında ortalama 80 ile 120 metre yüksekliğe çıkılmakta ve ortalama 25 dakikalık uçuşlar yapılabilmektedir. İstanbul Yamaç Paraşütü için ulaşımı kolay ve sakin bir konumdadır. Özel araç ya da Çatalca yönüne hizmet veren toplu taşımalar ile ulaşımı mümkündür.

Silivri Yamaç Paraşütü

Karaburun

İstanbul’a yaklaşık 60 km mesafede olan ve Arnavutköy’e bağlı olan bir konumdur. Karaburun plajı üzerinde muhteşem bir manzara eşliğinde tandem uçuşları yapılmaktadır. Rüzgara açık olan Karaburun genellikle yazın sıcak havalarda tercih edilmektedir.

Şile Sahili

Çok geniş bir sahil bandına sahip olan Şile Sahili muhteşem bir manzara sunmaktadır. Aynı zamanda geniş plajlar iniş için de pilotlara kolaylık sağlamaktadır. Şehrin keşmekeşinden kaçıp, deniz ve uçmayı kapsayan harika bir hafta sonu fırsatı tanımaktadır.  Ulaşım bakımından da kolay olan Şile Sahili İstanbul yamaç paraşütü için harika bir konumdur. Yaklaşık 2 kilometrelik bir iniş pistine sahiptir. Hemen her seviyeden pilotun uçuş yapabileceği özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Silivri

Silivri yamaç paraşütü için oldukça elverişli alanlar sunmaktadır. Son birkaç yıldır yamaç paraşütü için kullanılmaya başlayan Silivri popüler olacak konumlardan birisidir. Hem ulaşım kolaylığı hem de harika manzarası Silivri’yi önemli bir konuma taşıyacaktır. İstanbul’a yaklaşış 60 kilometre mesafede bulunan ve muhteşem bir doğa konumudur. Silivri Yamaç paraşütü her seviyeden pilot için uygun bir lokasyondur.

Pendik Aydos

Gökyüzünden tarihi yarımadayı görmenin deneyimini yaşatan bir konumdur. Aynı zamanda Heybeliada ve Burgazada gibi çoğu adayı gökyüzünden izleme fırsatı sunmaktadır. Aynı zamanda yamaç paraşütü dışında başka extreme sporları da aynı anda yapabileceğiniz bir konumdur.  İstanbul’un her noktasından ulaşımı kolay olmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir.

İstanbul Yamaç Paraşütü Fiyatları

İstanbul’da yamaç paraşütünün fiyatları merak edilen konulardan birisidir. Uçmak şehrin kalabalığından ve yorgunluğundan kaçmak için, stres atmak için yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisidir. Bulutların üzerine çıkmak, yaşadığınız şehri kuşbakışı görmek eşsiz bir deneyimdir. Sevdiklerinizle beraber muhteşem bir aktivite aynı zamanda harika bir hediyedir.

Bu muhteşem deneyimi yaşamak için İnter Paraşüt sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitede bulunan uçuş kartları yıl içerisinde istediğiniz bir tarihte kullanılabilmektedir. Seçeceğiniz lokasyonda ve istediğiniz tarihte sevdiklerinizle yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Aynı zamanda sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapmak için uçuş kartları hediye edebilirsiniz.

Uçuş kartları; transfer ücreti, fotoğraf, video ve ekipman desteğini sağlamaktadır. Bu hizmetler için ekstra bir ödeme alınmamaktadır. Yamaç paraşütü yapmak istediğiniz konum ve tarih bilgisi için buradan sorgulama yapabilirsiniz.

İstanbul Yamaç Paraşütü Fiyatları

İstanbul Yamaç Paraşütü İçin Gerekli Olanlar

Yamaç paraşütü ekstra bir hava aracına ihtiyacı olmayan ve bilinen en güvenli ekstrem spordur. Tandem olarak yapılabilen uçuşlar ve solo uçuşlar bulunmaktadır. Uçuşlardan önce başlangıç eğitimi verilmekte ve uçuş hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

THK lisanslı uzman eğitmenlerle tandem uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Uçuş sırasında muhteşem bir manzara ile fotoğraf çekimleri ve video çekimleri yapılmaktadır. Uçuş yapılacak bölgeye transfer hizmeti verilmektedir. İsteyenler özel araçları ile de gelmektedir.

Özel ekipmanlar ile yapılan bu sporda uçuş öncesi bütün kontroller titizlikle yapılmaktadır. Uçuş sırasında kask kullanmak zorunludur.

Uçuş yapacağınız bölgelerde kamp yapma, deniz tatili yapma ve başka extreme sporlar yapma imkanı bulunmaktadır. İstanbul yamaç paraşütü lokasyonları dünya standartlarında ve hemen her seviyeden sporcunun uçuş yapabileceği konumlardır.

Dünyada oldukça yaygın olan ve son yıllarda ülkemizde de çok büyük bir popülerliğe sahip olmuştur. Yamaç paraşütü, ülkemizde hemen hemen her bölgede yapılabilmektedir. İstanbul gibi büyük ve kalabalık bir şehirde doğa ile iç içe sporu yapmak büyük bir ayrıcalıktır. Ortalama 50 ile 60 km uzaklıktaki bu lokasyonlar bir anda bambaşka bir ortam sunacaktır. Şehirden uzaklaşma ve ormanla, denizle baş başa olmanın keyfini yaşatacaktır.

Deneyimli pilotlar eşliğinde hayatınızda iz bırakacak bir deneyim yaşamak çok da uzağınızda değil. Kuşlar gibi özgür olmanın ve yeryüzünü uçarken seyretmenin keyfini yaşamak mümkün.

 

İstanbul Yamaç Paraşütü ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0542 492 2022
0534 921 6325

 

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?