Yamaç Paraşütü Tekirdağ 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Tekirdağ 2023

Yamaç Paraşütü Tekirdağ

Yamaç paraşütü Tekirdağ Türkiye için en çok tercih edilen önemli lokasyonlardan birisi konumundadır. Yeniköy, Uçmakdere mevkisi hem Dünya’nın hem de Türkiye’nin en değerli noktalarındandır. Marmara Denizine kıyı mevkide ve Ganos Dağlarının eteğinde gökyüzünde olmanın eşsiz bir deneyimini yaşamak mümkün.

THK lisanslı deneyimli eğitmenler ile iki farklı yükseklikteki pistlerden tandem uçuşları yapılmaktadır. 250 metre ve 650 metrelik iki pist farklı deneyimler sunmaktadır. Uçuşlar 15 ile 25 dakika arasında değişmektedir. Yılın hemen her gününde uçmaya elverişli hava koşullarının olduğu zamanlarda Tekirdağ’da uçuş yapılabilmektedir.

İnter Paraşüt

Peki Tekirdağ’da paragliding fiyatları ne kadar? Tekirdağ’a ulaşım nasıl sağlanmaktadır? Kimler yamaç paraşütü yapabilirler? Tekirdağ’da yapılacak başka aktiviteler nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarına gelin birlikte bakalım.

Yamaç Paraşütü Tekirdağ İçin Fiyatlar Nelerdir?

Tekirdağ, sahip olduğu eşsiz konumu ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin önemli şehirlerinden birisi konumundadır. Marmara Denizi kenarında bulunan; İstanbul, Bursa ve Balıkesir gibi şehirlere ulaşımı kolay olan bir ilimizdir.  Sahip olduğu önemli pistler hem yurtiçinden hem de yurtdışından çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Uçmakdere ve Yeniköy önemli iki uçuş alanıdır. İniş alanları olarak geniş plajlar kullanılmaktadır. Plajların iniş için kullanılması sporculara büyük kolaylık sağlamaktadır. Peki Tekirdağ’da uçuş yapmak için ödenmesi gereken ücret ne kadar? En çok merak edilen sorulardan birisi de budur.

İki farklı pist için iki farklı fiyat bulunmaktadır. Yamaç paraşütü Tekirdağ için iki farklı pist bulunmaktadır. 250 metrelik ve 650 metrelik bu iki farklı pistten tandem uçuşlar yapılmaktadır. 250 metrelik pist için 600 TL civarında bir ücret talep edilmektedir. 650 metrelik pist için 1200 TL civarında bir ücret talep edilmektedir. Bu fiyatlar 2022 yılı içerisinde geçerli olup ilerleyen dönemlerde farklılık gösterebilir.

Paragliding

İnter Paraşüt web sitesi üzerinden satın alacağınız uçuş kartları ile uçuş yapabilirsiniz. Uçuş kartlarını satın alan misafirler yıl içerisinde istenilen bir tarihte kullanabilmektedirler. Aynı zamanda hediye olarak da uçuş kartlarını satın alma imkanı bulunmaktadır. Dijital olarak teslim edilen kartlar sayesinde sevdiklerinize büyük bir sürpriz yapma fırsatı bulunmaktadır. İnter paraşüt bünyesinde THK lisanslı deneyimli eğitmenler ile uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Yamaç Paraşütü Tekirdağ İçin Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Tekirdağ’a Türkiye’nin hemen her noktasından ulaşım oldukça kolay sağlanmaktadır. Aynı zamanda yıl boyunca yurtdışından çok sayıda turistin paragliding için ülkeye gelmesini sağlamaktadır. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlanmaktadır. Tekirdağ merkezden Nişanköy mevkisine çok sayıda toplu taşıma aracı hizmet vermektedir. Nişanköy’e ulaşım sağlandıktan sonra pist için ortalama 7 kilometrelik bir mesafe katedilmektedir.

Aynı zamanda İstanbul, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir gibi illerden ulaşım farklı yollardan da sağlanmaktadır. İstanbul’dan özel araç ve otobüsler ile ulaşım sağlanabilmektedir. Çanakkale’den ulaşım için özel araçlar, feribot ve otobüs kullanılabilmektedir. Bursa’dan feribot ve özel araçlar ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca Balıkesir’den Tekirdağ’a RoRo seferleri düzenlenmektedir.

Tekirdağ’da Yamaç Paraşütü Dışında Yapılacak Aktiviteler

Yamaç paraşütü Tekirdağ için bölgeye gelecekler aynı zamanda farklı gezi rotaları da oluşturabilmektedir. Yamaç paraşütü dışında Gamos Dağları eteklerinde trekking yapma fırsatı da bulunmaktadır. Marmara Denizi’nin muhteşem mavi sularında yüzebilir, kamp yapabilirsiniz. Aynı zamanda ATV ile mini safari yapma imkanı da bulunmaktadır. ATV safarisi dışında çok sayıda deniz sporunu da deneyimleme şansı bulunmaktadır.

Bağ bozum şenliklerinin olduğu günlerde uçuş planlaması yapılabilmektedir. Bağ bozum festivalleri sırasında dünyayı gökyüzünden izleme şansı bulunmaktadır.

Uçmakdere

Aynı zamanda köftesi ile meşhur ilimizde Tekirdağ Köftesi tadabileceğiniz çok sayıda konum bulunmaktadır. Köfte dışında sahil restoranlarda taze balık imkanı da bulunmaktadır. Peynir helvası da bölgenin önemli lezzetlerinden birisidir. Köy kahvaltısı yapabileceğiniz çok sayıda konum da bulunmaktadır.

Tekirdağ ziyaretlerinde tarihe yolculuk yapabileceğiniz önemli müzeler de bulunmaktadır. Yamaç paraşütü Tekirdağ gezisinde önemli müzeleri de gezmeniz tavsiye edilmektedir. Tekirdağ Müzesi ve Rakoczi Müzesi bölgedeki önemli müzelerin başında gelmektedir.

Kimler Yamaç Paraşütü Yapabilir?

Yamaç paraşütü ekstra motora ihtiyaç duymadan kanatlar ve kuşam ile uçmayı sağlayan bir hava aracıdır. Dünya üzerindeki en ucuz hava ulaşım aracıdır. Son yıllarda oldukça popüler olan bu spor ülkemizde de çok fazla noktada yapılabilmektedir.

Uçuşlar başlangıç seviyesinde tandem olarak gerçekleştirilmektedir. Nedir tandem uçuşlar? Uzman bir eğitmen eşliğinde iki kişinin aynı anda yaptığı uçuşlardır.

Yamaç paraşütü dünya üzerinde en düşük kaza oranına sahip ekstrem spordur. Bu sporu hemen her yaştan herkes yapabilmektedir. Bazı istisnalar dışında kolaylıkla yapmak mümkündür.

Kalp hastası , tansiyon hastası, şeker ve epilepsi hastalarının uçuş yapmaları ne yazık ki mümkün değildir. Aynı zamanda bel ve omurga rahatsızlığı olanlara tavsiye edilmemektedir. Hamilelere ve astım hastalarına da uçuş yapmaları tavsiye edilmemektedir.

Uçuş kartlarına sahip olan ziyaretçiler için eşsiz bir deneyim yaşama fırsatı sunulmaktadır. Uçuş kartlarına transfer hizmetleri, fotoğraf ve video çekim ücretleri de dahildir. Yamaç paraşütü Tekirdağ ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?