Bursa Yamaç Paraşütü Eğitimi 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Bursa Yamaç Paraşütü Eğitimi 2023

Bursa Yamaç Paraşütü Eğitimi

Bursa yamaç paraşütü eğitimi için Marmara Bölgesi’nin tercih edilen noktalarından biri oluyor. Bursa’nın yamaç paraşütü için oldukça elverişli şehirlerden biri olduğu biliniyor. Şehrin farklı noktalarında yamaç paraşütü için uygun alanlar bulunuyor. Uludağ, Gölyazı, İnegöl, Zeyniler, Gürsu gibi birçok farklı bölge paraşüt etkinliklerine ve uçuşlarına ev sahipliği yapıyor. Bursa, yılın farklı dönemlerinde Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen paraşüt tutkunlarını ağırlıyor. Bursa yamaç paraşütü deneyimi yaşayanları benzersiz manzaralar karşılıyor. Bursa, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Peki; yamaç paraşütü eğitimi almak için neler yapmak gerekiyor? Kimler yamaç paraşütü eğitimi alabilir? Yamaç paraşütü eğitimleri ne kadar sürüyor, neleri içeriyor?

Bursa Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Bursa’ya Kısa Bir Bakış!

Bursa Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü yapmak, adrenalin ve özgürlük dolu bir maceraya atılmak anlamına geliyor. Bu deneyimi bir kez yaşayanlar için vazgeçmek pek de kolay olmuyor. Uçabilmek ve kuşlara eşlik edebilmek benzersiz bir deneyim… Bu deneyimi sürekli hale getirmek ve bu duyguyu yeniden yaşamak isteyenler yamaç paraşütü eğitimlerine yöneliyor. Bursa paraşüt eğitimi almak isteyenler için sıklıkla tercih edilen noktalardan biri oluyor.

Bursa özellikle; tarihi açıdan Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olarak biliniyor. Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olan şehrin, birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı biliniyor. Bugün, Bursa’da Osmanlı İmparatorluğu başta olmak üzere farklı devletlerin izlerine rastlamak mümkün olabiliyor. Şehir adeta bir açık hava müzesi olarak bu tarihi mirası taşımaya devam ediyor. Bursa, konumu ve tarihi gereği; oldukça zengin bir kültüre sahip…

Bursa yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları dışında, kış turizmi açısından da önemli bir konumda bulunuyor. Kış turizmi denildiğinde Türkiye’de akla gelen ilk bölge Uludağ oluyor. Şehir yıl boyunca çeşitli spor ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Bir kültür şehri olarak anılan Bursa, sinemadan tiyatroya; fotoğraftan halk danslarına kültür – sanat  etkinlikleriyle tanınıyor.

Bursa’nın zengin kültür şehrin mimarisinden mutfağına kadar farklı alanlarda kendini gösteriyor. Osmanlı mutfağına ait lezzetlerle adından söz ettiren Bursa, gastronomi turizmi açısından da önem taşıyor. İskender, pideli köfte, kestane şekeri, tahinli pide, cantık, İnegöl köfte gibi birbirinden ünlü yemekleriyle tanınıyor. Bursa mutfağının ünü ülke sınırlarını aşıyor ve şehir dünyada da adından söz ettiriyor.

Gürsu Yamaç Paraşütü 2022

Bursa Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin İnter Paraşüt

Bursa’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için İnter Paraşüt farklı seçenekler sunuyor. Bursa’nın farklı noktaları yamaç paraşütü eğitimleri ve uçuşları için tercih edilebiliyor. Gölyazı yamaç paraşütü için tercih edilen noktalardan biri oluyor. Aynı şekilde Gürsu yamaç paraşütü için uygun bölgelerden biri olarak biliniyor. Uludağ yamaç paraşütü etkinliklerine yılın farklı dönemlerinde ev sahipliği yapıyor.

Yamaç paraşütü eğitimlerinin seviye ve niteliklerine göre farklı içerikleri bulunuyor. Uzman pilot lisansına sahip olabilmek için 5 farklı aşamayı başarıyla tamamlamak gerekiyor. Bu 5 aşama teorik ve uygulamalı eğitimleri kapsıyor. Her aşama yaklaşık 20 – 30 gün süren eğitimleri içeriyor. Bu eğitimlerde adaylar iniş, kalkış ve uçuş eğitimlerine tabi tutuluyor. Meteoroloji eğitimleri ve yer eğitimleri de bu 5 aşamanın kapsamı içerisinde yer alıyor. Eğitimlere katılmak ve eğitimler hakkında detaylı bilgi almak için İnter Paraşüt ile irtibata geçmek gerekiyor.

Gölyazı Yamaç Paraşütü

Uludağ Yamaç Paraşütü için ön plana çıkan noktalardan biri oluyor. Bursa, Gölyazı yamaç paraşütü ve Gürsu yamaç paraşütü etkinlikleriyle de tanınıyor. Bunun dışında uçuş gerçekleştirmek ve eğitimlere katılmak için Zeyniler, İnegöl gibi bölgeler tercih edilebiliyor. Hangi bölgenin tercih edileceğine karar verirken meteorolojik koşullar gibi farklı unsurları da dikkate almak gerekiyor.

Yamaç paraşütü eğitimlerine hemen herkes katılabiliyor. Yamaç paraşütü, sanılanın aksine oldukça güvenli spor dalları arasında yer alıyor. Eğitimlere katılmak için kalp, epilepsi gibi ciddi rahatsızlıklara sahip olmamak gerekiyor. Renk körü olmamak başka bir koşul olarak karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak; gerekli boy – kilo koşullarını sağlamak gerekiyor. 16 yaşını doldurmuş ve bu koşulları sağlayan herkes eğitimlerden faydalanabiliyor.

Uludağ Yamaç Paraşütü

Bursa yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş deneyimi yaşamak ve uçuş kartı satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;
0850 308 2143
0542 492 2022

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?