Palandöken Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Palandöken Yamaç Paraşütü 2023

Palandöken Yamaç Paraşütü


Palandöken yamaç paraşütü
için son dönemlerde dikkat çeken adreslerden biri oluyor. Kış turizmi denildiğinde akla gelen ilk bölgelerden biri olan Erzurum yamaç paraşütü yapmak isteyen ziyaretçileri ağırlıyor. Palandöken, kış turizmi söz konusu olduğunda yalnızca yerli turistlerin ilgi odağı olmuyor. Dünya genelinde de kayak ve kış sporları için öne çıkan merkezlerden biri olarak tanınıyor. Her yıl dünyanın farklı noktalarından gelen binlerce turist Paladöken ve Erzurum’u ziyaret ediyor. Palandöken, 2017 yılından beri Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle paraşüt tutkunlarına ev sahipliği yapıyor. Peki; Palandöken’de yamaç paraşütü uçuşları nerede yapılıyor? Palandöken’de yamaç paraşütü yapmak riskli mi? Kimler yamaç paraşütü yapabilir?

Erzurum Yamaç Paraşütü

Palandöken Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Erzurum, kayak sporu söz konusu olduğunda Türkiye’de öne çıkan bölgelerden biri oluyor. Palandöken, 2017 yılından bu yana yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenleri de ağırlıyor. İlçede yamaç paraşütü faaliyetleri “Ejder 3200 Tepesi” adı verilen bölgede gerçekleştiriliyor. Ejder 3200 Tepesi, hem kayak hem de yamaç paraşütü faaliyetleri için kullanılabiliyor. Paraşüt tutkunları, Ejder 3200 Tepesine gondollar aracılığıyla ulaşabiliyorlar. Tepe, yüksekliği ve uçuşa imkan veren farklı noktalarıyla her geçen yıl popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Doğru hava koşullarında ve gerekli önlemlerin alınarak, bölgede yaz – kış yamaç paraşütü yapmak mümkün olabiliyor.

Palandöken Yamaç Paraşütü

Palandöken Yamaç Paraşütü

Bölgede uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için pek çok firma hizmet veriyor. İnter Paraşüt de bölgede yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenlere çeşitli fırsatlar sunuyor. Palandöken’de güvenli ve keyifli uçuşun adresi İnter Paraşüt oluyor. Erzurum yamaç paraşütü ve ekstrem sporlar için yakın gelecekte Türkiye’nin önemli destinasyonlarından biri olacak gibi görünüyor.

Palandöken Yamaç Paraşütü İçin Riskli Bir Bölge Mi?

Erzurum, sert karasal iklimi, soğuk ve uzun kışlarıyla tanınan bir şehir… Bu durum, yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenlerin aklında bazı soru işaretleri oluşturabiliyor. Yamaç paraşütü bilindiği gibi rüzgar eşliğinde yapılan bir spor… Bu nedenle yamaç paraşütü yapmak isteyenler daha çok bahar ve yaz aylarını tercih ediyorlar. Ancak; düşünülenin aksine; Ankara, Eskişehir, Erzurum gibi şehirlerde yamaç paraşütü için ön plana çıkabiliyor. Üstelik bu bölgelerde yılın büyük bölümünde yamaç paraşütü yapmak mümkün olabiliyor. Bu noktada, doğru önlemleri almak önem taşıyor. Her uçuş öncesinde meteorolojik kontrollerin yapılması gerekiyor. Bununla birlikte, doğru ekipmanlarla yola çıkmak ve ekipman kontrolünü de her uçuş öncesinde gerçekleştirmek gerekiyor.

Kısacası, yamaç paraşütü doğru koşullarda yapılmadığında risk oluşturabilen bir spor olabiliyor. Ancak; Palandöken yamaç paraşütü konusunda riskli bir bölge demek doğru bir ifade olmuyor. Doğru hava koşullarında ve doğru bölgelerde yamaç paraşütü yapmak ve gerekli önlemleri almak önem taşıyor.

Kimler Yamaç Paraşütü Yapabilir?

Peki; yamaç paraşütü herkes için uygun bir spor mu? Kimler yamaç paraşütü uçuşlarına katılabilir? Yamaç paraşütü neredeyse herkes için uygun bir spor dalı olarak biliniyor. Ekstrem sporlar içinde en güvenli spor dallarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Kalp, astım, yüksek tansiyon, epilepsi gibi ciddi sağlık sorunları olmayan hemen herkes yamaç paraşütü yapabiliyor. Yamaç paraşütü için minimum 1.55 ve maksimum 2.00 metre boy aralığına sahip olmak gerekiyor. Ek olarak; minimum 45 ve maksimum 110 kilo aralığında olmak gerekiyor. 16 yaşını doldurmuş olmak bir diğer önemli koşul olarak biliniyor. Bu koşulları sağlayanların yamaç paraşütü deneyimi yaşamasında herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Palandöken yamaç paraşütü hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İnter Paraşüt ile uçuş deneyimi yaşamak ve uçuş kartı satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;
0850 308 2143
0542 492 2022

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?