Eskişehir Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Eskişehir Yamaç Paraşütü 2023

Eskişehir Yamaç Paraşütü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eskişehir yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler için son dönemlerde tercih edilen noktalardan biri oluyor. Eskişehir, havacılık faaliyetleri söz konusu olduğunda Türkiye’nin ön plana çıkan şehirleri arasında yer alıyor. Türk Hava Kurumu İnönü Uçuş Eğitim Merkezi Eskişehir’de bulunuyor. Şehir aynı zamanda Eskişehir Havacılık Müzesi ve Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı’na ev sahipliği yapıyor. Kent, yamaç paraşütü etkinlikleri ve yamaç paraşütü eğitimi söz konusu olduğunda da adından sıkça söz ettiriyor. Eskişehir’in bu anlamdaki görünürlüğü her geçen gün artıyor.

eskişehir yamaç paraşütü

Eskişehir, özellikle İç Anadolu Bölgesi söz konusu olduğunda yamaç paraşütü için öne çıkan şehirlerden biri oluyor. Peki; Eskişehir’de yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler için bilinmesi gerekenler neler? Eskişehir paraşütle atlama fiyatları nasıl?

Eskişehir Yamaç Paraşütü Deneyimi

Eskişehir, kendine özgü iklimi ve sert kışlarıyla tanınıyor. Bu anlamda; hava koşullarının yamaç paraşütü için her zaman elverişli olmadığını belirtmek gerekiyor. Ancak; meteorolojik koşulların uygun olduğu dönemlerde, Eskişehir paraşüt etkinlikleri için en doğru adreslerden biri oluyor. Eskişehir, bir öğrenci şehri olarak anılıyor. Ancak yıl boyunca, başta yerli turistler olmak üzere çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

eskişehir inönü yamaç paraşütü

Eskişehir; kültür ve sanat etkinlikleri, zengin mutfağı ile adından söz ettiriyor. Şehirde her yıl farklı dönemlerde ulusal ve uluslararası festivaller düzenleniyor. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali ve Uluslararası Eskişehir Film Festivali bu festivaller arasında yer alıyor. Şehir aynı zamanda Uluslararası Yunus Emre Kültür Haftası etkinlikleriyle de tanınıyor. Eskişehir, bu festivallere ek olarak kültür, sanat ve spor alanında farklı etkinliklere de sahne oluyor. Şehir aynı zamanda dünyanın nadir bölgelerinde bulunan Lületaşı yataklarının büyük bölümüne ev sahipliği yapıyor. Bu açıdan; ticari anlamda oldukça önemli bir konumda bulunuyor.

Eskişehir, tüm bunların yanı sıra; zengin tarihi mirasıyla da dikkat çekiyor. Şehir, tarihe damga vurmuş pek çok medeniyetin önemli merkezlerinden biri olarak tanınıyor. Hititler, Lidyalılar, Persler, Frigyalılar, Yunanlılar, Romalılar ve Bizanslılar bu medeniyetlerden bazıları olarak sıralanıyor. Eskişehir aynı zamanda Selçuklulara da ev sahipliği yapıyor. Şehirde hala Selçuklulara ait izlere rastlamak mümkün olabiliyor.

Eskişehir’de gezilecek yerler arasında Porsuk Çayı ve Adalar, Odunpazarı Evleri, Sazova Parkı gibi birçok nokta bulunuyor. Şehir aynı zamanda, Eti Arkeoloji Müzesi ve Balmumu Müzesi gibi müzelere de ev sahipliği yapıyor.

Eskişehir Yamaç Paraşütü: İnönü C Tepesi


İnönü yamaç paraşütü için Eskişehir’de tercih edilen noktalardan biri oluyor.  Yamaç paraşütü uçuşları ve etkinlikleri için İnönü C Tepesi olarak anılan bölge tercih ediliyor. İnönü yamaç paraşütü uçuşları için 230 metrelik bir irtifa noktasına sahip… Bu noktadan yapılan atlayışlar için uçuş süreleri meteorolojik koşullara göre farklılık gösteriyor. Her uçuş öncesinde meteorolojik kontrollerin mutlaka yapılması gerekiyor. Hava koşullarının uygun olması durumunda yamaç paraşütü atlayışları yapılabiliyor.

Bölgede uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için İnter Paraşüt uçuş kartları sunuyor. Uçuş kartları yıl boyunca istenen tarihte kullanılabiliyor. Hava koşullarının uygun olmaması halinde uçuşunuzu erteleme imkanınız olabiliyor. Uçuş kartları dijital ortamda düzenleniyor ve dijital kanallar aracılığıyla sahiplerine ulaştırılıyor. Hediye edilebilir ve devredilebiliyor. Kısacası; İnter Paraşüt, bu deneyimi yaşamak isteyenler için birçok avantaj sunuyor. Eskişehir paraşütle atlama fiyatları ise 499 TL olarak biliniyor.

Eskişehir Yamaç Paraşütü hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş kartı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?