Uçmak Engel Tanımaz!

Yamaç paraşütü belirli bir yükseklikten atlayarak gökyüzünde dilediğiniz kadar süzülmenizi sağlayan bir spordur. Bu spor bulunduğunuz şehirlerin uçuş imkanları olan yerlerinde yapılmakta eğer uygun bir alan yoksa çevre illerde profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Yamaç paraşütü, belirli koşullar sağlandığı takdirde her yaşta ve her bireyle gerçekleştirilebilmektedir.

Engelleri Yıkıyoruz

Kimi insanlar doğuştan veya sonradan gelen kötü koşullar neticesiyle engel durumlarıyla karşılaşabilmektedirler. Bu durumlar kimi zaman yürüyememe kimi zaman görme engeli gibi olsa da uçmak engel tanımaz. Eğer içinizde gökyüzünün maviliği arasında süzülmek ve rüzgar teninizde hissederken etrafı izlemek gibi hayalleriniz varsa bu hayalini gerçekleştirmek üzere farklı şehirlerde uçuşlar gerçekleştirmekteyiz. Sizlerin hayalinizi gerçekleştirmenin mutluluğunu beraber tatmak adına oluşan engelleri yok sayarak sizlere genellikle yirmi- yirmi beş dakika olmak üzere farklı bir deneyimin kapılarını açıyoruz.

Engelli Bireylerle Uçuş Nasıl Gerçekleştirir?

Öncelikle yamaç paraşütü kararı almak her birey tarafından gerçekleştirilebilir. Başta engeli olan bireyler için bu tarz bir hayal gerçekleştirilmeyecekmiş gibi gelse de bizler sizlere bu deneyimi yaşatmak adına engelleri yok sayıyoruz! Sizlere unutulmaz anlar yaşatmak adına ekibimizle birlikte şehrinizde bulunan uçuş noktalarından bu süreci sağlıyoruz. Yamaç paraşütü yapmaya karar veren kişilerle birlikte uçuş noktalarına varım sağlandıktan sonra birey eğer yürüme engelliyse, paraşütte bulunan oturma mekanizmasına bireyi oturtarak gerekli güvenlik önemleriyle beraber sabitleştirmesi tamamlanır.

Engelleri yok sayalım, gelin birlikte uçalım…

Bu işlem sonrasında kişinin arkasında bulunan yamaç paraşütü eğitmeni ile beraber uçuşa hazır konuma noktaya gelmektedir. Uçuşu sağlanacak bireyin oturma mekanizması yardımcılar tarafından kaldırılarak yamaç paraşütü eğitmeninin de koşmasıyla paraşütün havalanması sağlanır. Bundan birkaç dakika sonra paraşüt uçuşa hazır hale gelerek istenilen süreç başlamış hale gelmektedir.

Uçuş sırasında video çekimiyle bu güzel anınız ölümsüzleştirilirken siz o sırada güzel manzaranın tadını çıkarmakta olacaksınız. Bunun yanında görme engelli bireylerimiz için aynı koşullar sağlanarak yamaç paraşütü eğitimcilerimiz tarafından bireylere manzara hakkında bilgilendirme yapar, siz ise o anda rüzgarın ılık ılık suratınıza vurmasını hissederek uçma hissinin verdiği tarifsiz duyguyu yaşarsınız. Unutmayın ki uçmak engel tanımaz!

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?